Jump to content
Cap_Slow

Размисли и страсти за новите автомобили - реален разход на гориво, екстри, заводски дефекти

Recommended Posts

За 3 години Акорда (8-ма генерация 2.2 дизел) ми ми е струвал 10150.20 лева + 3000 обезценка (продадох го за 3к по-малко от колкото го взех), което е 13150.20 => толкова пари са ми излезли от джоба, за да го ползвам 3 години. Това всключва абсолютно всичко без гориво.

 

Тези всички сметки си ги правех преди да си купя нова кола. По мои сметки ми излезе, че нова кола ще ми струва 4000 лева повече (за 3 години) от колкото да си оставя Акорда. Реших, че за 4000 лева "отгоре", предпочитам да карам нещо ново и да не го мисля (и да има Android Auto).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 7.04.2019 г. at 18:13, Cap_Slow написа:

Някой има ли идея дали бултрако биха извършили някакъв recall или tsb на Акура? Колкото и налудничаво да звучи, може да изпадне някой TLX на доста добра цена от щатите и ми минават някакви мисли, въпреки всички евентуални негативи от липсата на каквито и да е части 2ра ръка и отново обвързването с максимум 2 сервиза в цяла София.

Основното ми притеснение е с автоматичните кутии, че по форумите им много се оплакват и от двете, както и от на Акура кутията, която е dsg с торк, така и 9 степенната на ZF. Ако за вбъдеще пуснат нещо свързано с кутията, било то ъпдейт или и аз не знам, много се чудя дали ще има къде да ми го извършат в България.

Не знам точно коя година TLX гледаш, но доколкото знам от форумите им при МДХ автомата имаше проблем при модела от 2014г. След 2016г. мисля, че всичко си е ок. Ако ти е тръпка акурата и ти изпадне на добра цена се хвърляй смело. Лошото е, че колкото по- нова толкова повече грешчици правят /пак според форумите им/, малко като при БМВ, но мисля, че няма да се разочароваш :)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не видях никъде някой да е написал, че нова кола се купува и да се кара не малко време от 1 собственик - 12, 15 или 20 години.Тогава сметките за ремонти, застраховки и всичко останало стават различни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, dzrasd написа:

За 3 години Акорда (8-ма генерация 2.2 дизел) ми ми е струвал 10150.20 лева + 3000 обезценка (продадох го за 3к по-малко от колкото го взех), което е 13150.20 => толкова пари са ми излезли от джоба, за да го ползвам 3 години. Това всключва абсолютно всичко без гориво.

 

Тези всички сметки си ги правех преди да си купя нова кола. По мои сметки ми излезе, че нова кола ще ми струва 4000 лева повече (за 3 години) от колкото да си оставя Акорда. Реших, че за 4000 лева "отгоре", предпочитам да карам нещо ново и да не го мисля (и да има Android Auto).

 

Ами при теб нещата изглеждат логично, но е редно да отчетем, че преди това си карал сравнително нов автомобил и видно "скока" при теб не е бил голям - 4000лв отгоре. Естествено има и малка разлика - от Акорд минаваш на Голф, което си е един клас надолу. Ако минаваше на Пасат мисля, че разликата ще е поне 7-8к на година, ако го смятаме само за лизинговия период.

преди 38 минути, DMZ написа:

Не знам точно коя година TLX гледаш, но доколкото знам от форумите им при МДХ автомата имаше проблем при модела от 2014г. След 2016г. мисля, че всичко си е ок. Ако ти е тръпка акурата и ти изпадне на добра цена се хвърляй смело. Лошото е, че колкото по- нова толкова повече грешчици правят /пак според форумите им/, малко като при БМВ, но мисля, че няма да се разочароваш :)

 

Гледах TLX от 2015та, но след като попаднах на безброй теми за проблеми ги гледам след 2016та. Въпроса е, че и двете кутии са някакво пилотно изпълнение, явно са се притеснили, че да пуснат 3то поколение модели с 6АТ няма да е ок, при положение, че конкуренцията е вече на 8-9 скорости и са се изложили яко.

И зарежи кутията, която казват, че има тласъци като реди скоростите надолу при намаляне и е доста лигава при ниски скорости, има някакъв thread за вибрации в колата над 100км/ч, които явно още никой не знае от какво са. Включително четох една тема на някакъв пич, който в крайна сметка е завел дело срещу Акура, след не знам колко чифта гуми, джанти, ъпдейти, сервизни акции и т.н. не могли да намерят от какво се получава това и има писмен отговор - The car runs as it is designed to.... 

Генералното мнение от десетките теми, които открих е, че Акура не знаят от какво се получава тази вибрация, имат спуснати няколко варианта какво да правят при такъв случай и ако не изчезне вдигат ръце.

 

Представи си само как се продава тази кола след време. Първо, че е Акура и по начало ще я продаваш с месеци, второ ако вибрира при 100км/ч. А и на оферта колкото и да е, според мен няма да ми легне под 25 000лв. Ударена естествено.

Накрая ще си взема едно F10 528i xDrive, ще му сменя веригата и маслената помпа за 2000лв да ми е мирна главата и ще приключа въпроса. Хем майстори има повече, които да й разбират, части втора ръка също, ще я продам в пъти по-лесно като ми писне. Отделно с това приложение, което нашумя последно време bimmercode, може да си индивидуализираш 101 неща в колата, а xhp скоро ще пускат xDelete и за моделите след 2010 и може да си нагласяш колата само на задно или 4х4.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си имам нов Сивик за 200€/месец + около 100€ бензин ,40€ за подземен паркинг ,900€ застраховка + пълно автокаско и 114€ годишен данък. Не знам дали в България ще ми е по-евтино,но предпочитам този вариант пред употребявам автомобил. Карам 3-4години и да идва следващата каляска.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, Cap_Slow написа:

 

Ами при теб нещата изглеждат логично, но е редно да отчетем, че преди това си карал сравнително нов автомобил и видно "скока" при теб не е бил голям - 4000лв отгоре. Естествено има и малка разлика - от Акорд минаваш на Голф, което си е един клас надолу. Ако минаваше на Пасат мисля, че разликата ще е поне 7-8к на година, ако го смятаме само за лизинговия период.

 

Всъщност интересното е, че освен багажника (което все още не ми се е случило да ме афектира негативно), Голфа бие акорда ми във всяко едно от важните за мен направления:

1. Комфорт

2. Динамика

3. Шумоизолация

 

"Клас" на автомобила е интересно понятие. По какво се измерва ? Цена ? Големина ? Много е размито понятието вече.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голфът си е голяма работа (познавам създателя на първия) и не случайно е синоним на С сегмента, а Акорда е D сегмент. Класификацията първоначално е била според някои размери, но вече всеки удължава платформи и нещата наистина не опират само до сантиметри. Примерно въпросният голф е донор за Октавията, а тя по размери е почти колкото предния Пасат.

1. Относно комфорта, няма как той да е еднакъв при кола тежаща 1300 кила и такава 1600. Поведението на втората пълна / празна е по-константно от на първата. Вероятно е от профил на гумите и други фактори. А и който печели в комфорта, губи от хандлинга.

2. Динамиката също е въпрос на съотношение килограми ускорявани от конска сила.

3. За шумоизолацията е нормално. Новата кола с модерни хитринки в тази област вероятно се възприема като по-тиха, но пак зависи и от гумите.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
3 minutes ago, ceco_accord said:

Относно комфорта, няма как той да е еднакъв при кола тежаща 1300 кила и такава 1600. Поведението на втората пълна / празна е по-константно от на първата. Вероятно е от профил на гумите и други фактори. А и който печели в комфорта, губи от хандлинга.

 

Да допълня, фактор е отношението на sprung/unsprung weight, или тегло, носено от окачването (като купето на колата, пътници, багаж, двигател), към тегло директно 1върху гумите (като самите гуми, колела, спирачни дискове, апарати и част от окачването). Когато теглото на колата е по-голямо (и съответно отношението), неравностите по пътя се усещат много по-леко и возията е по-комфортна. Не е случайно че висок клас луксозни автомобили са тежички.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голфа е с гуми 205/55/16

Акорда беше с 225/50/17

 

Всеки ден и с двете коли карах по павета, и по "дупчест" път, градско. Със сигурност Голфа е по-комфортен, все пак слязох от едната и се качих на другата кола (отделен е въпроса, че е възможно Акорда да е имал проблем с окачването).

 

Извънградско/магистрала не усещам разлика, но като съм правил тестове, 180-190 с Голфа ги усещам доста по "неангажиращи" от Акорда. В Акорда ставаше доста шумно, което може и да влияе на възприятието за пътно поведение.

 

За комфорта голямо значение има разстоянието между предна и задна гума (междуосие). Тук Акорда бие само с 3,5 см.

 

А иначе Голфа е по-динамичен, защото е автомат, същите коне, и 300 кила по-лек - тук не е "виновен" Акорда, реално погледнато.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 16 часа, Mkilla написа:

Не видях никъде някой да е написал, че нова кола се купува и да се кара не малко време от 1 собственик - 12, 15 или 20 години.Тогава сметките за ремонти, застраховки и всичко останало стават различни.

Направи сметката ти и ни я предостави..

Аз сметки правих и ги описах на предишната страница. Ако купиш нов автомобил и го ползваш 12г, то от 5г до 12г ще трябва да добавиш следните разходи за:

- 7-8 обслужвания на автомобила

- да купиш поне 8 гуми

- да смениш поне веднъж дискове и накладки

- 3-4 комплекта чистачки

- кой знае какви още механични и електрически проблеми

 

Затова сядаш вкъщи пред компютъра, правиш си една табличка (може в Excel) и смяташ всички разходи и ако се окаже че 3 пъти нов автомобил по 4г употреба без да плащаш за ТО е сравнително еднакво с 1 нов автомобил и 12г употреба с допълнителни разходи (виж горе), то вземаш решение какво искаш ти. Какво би станало, ако попаднеш на нов автомобил с много заводски дефекти, но си я платил и имаш план да я използваш 12г?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От финансова гледна точка, за нова кола (както правят много хора по света):

1. Задължително се купува с добра отстъпка

2. Продава се след максимум 4 години, според мен е по-добре след 3

  • Така цената й не се е сгромолясала до 4-цифрена
  • има още 2 години гаранция (в общия случай), което допълнително й вдига цената
  • На по-малко километри е, което пак вдига цената

 

 

 

 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DTEC, може би говориш за Германия. Аз говоря за България, защото на 1-во място километрите които се изминават тук от 1 шофьор с личната си кола за 10-12 години, не са повече от 150 000км - средно между 10 000 и 15 000 на година. Заводските дефекти се показват доста бързо, повярвай а и се отстраняват по гаранция. Единствено с по-къса гаранция са съединител и амортисьори, което е разбираемо. Не се притесняваш дали ще има дефект, не се притесняваш дали ще се счупи нещо а просто караш. Та новата кола си е нова и както и да го гледаш и да го въртиш, от това по-добро няма. Тук вече е въпросът с доходите които съпоставени с цената на нов автомобил не са ок но темата е за новите коли, нали така?
 

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко си е до начина на мислене на човек, неговите приоритети и нужди. Аз тази сметка съм си я правил много пъти и дори имам такъв пример за съпоставяне между нов и стар автомобил в семейството, който съм описал в някоя от предните страници.

За момента предпочитам да карам автомобил втора ръка, който съм закупил на възраст между 7-10 години, на малко км /вярно е, че търся читав екземпляр с месеци/, който като нов не е струвал 30-40к лв. с екстрите и  през годините няма кой знае какви оплаквания от него. Разбира се трябва колата много да ми харесва и от както е пусната в производство да имам силното желание някой ден да си я купя. Карам я няколко години, омръзва ми, появява се друга мечтана кола и търсенето на читав екземпляр започва от начало. Да чукна на дърво до сега не съм правил ремонти извън нормалните обслужвания и няколко дреболии, така че не разбирам тезата,  "5 години не мислиш за нищо". Според мен новата кола обременява много повече и много повече я мислиш. Добрата подръжка на всеки автомобил, който съм имал ми позволява да го продам без да претърпявам кой знае какви загуби от първоначалната покупка и в последствие поддържам връзка с новите собственици без да имам притеснения от нищо, тъй като съм си казал всичко когато я продавам. В момента ако някой ми предложи бартер за ново Рено, Пежо, Шкода или каквото и да било, което струва в магазина 30-40 хилки срещу моята вече 11 годишна колица няма как да се съглася. Знам, че няма кой да ми предложи такъв бартер и на много хора ще им е смешно, но моето мислене е такова :) Още повече, че от първата до настоящата ми коли са били само Хонда и такива оферти няма как да ме привлекът. Ако е служебно мога да карам всичко :D За личен автомобил обаче трудно ще се пречупя да сменя марката. Разбира се ако съм си оправил всичко останало и ви останат свободни пари бих си взел новия МДХ, но това едва ли ще се случи, затова за сега си карам старото и ппедпочитам ако изплащам нещо да е апартамент, поне да остане нещо за децата :)

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Mkilla написа:

Заводските дефекти се показват доста бързо, повярвай а и се отстраняват по гаранция.

Колкото и да ми се иска, не мога да повярвам.. Толкова много проблеми не се признават като такива. Много части се заменят с нови през втората година, с ясното съзнание че "живота" им е 2г и следващата смяна ще е за сметка на собственика и т.н.

А дали караш един автомобил средно между 10 000 и 15 000 на година в България или Германия - няма никакво значение. Моя пример с нов автомобил е с плануван пробег от 8-11 000км/г.

 

@DMZ - по много подобен начин, избирам и купувам моите употребяванио автомобили. До сега 4бр японски марки.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съм съгласен с километрите за тук и при теб в Германия.Само, че сигурно ти си един от малкото които карат толкова малко на база годишен пробег точно в Германия. Иначе това със замяната на части не е точно така :) Кои части се заменят с нови през 2-рата година?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко размисли леееко по темата:

 

Преди години, една колежка на съпругата ми й казала така:

Аз правя много малко мили на година. Винаги си купувам кола на малко години и много мили, за малко пари. Избирам рентабилна марка, т.е. да не се чупи често и ремонтите да са евтини. След 3-4 г. я продавам, ако не на печалба, то поне на нула. Това е така, защото всички коли от тази марка, на тези години и мили вече струват толкова. Понякога излиза, че 3 г. съм карала кола, която ми струва само консумативите.

 

После.

Вчера разговарям с един шофьор на пътна помощ.

Питам го:

Имаш ли лична статистика коя кола се чупи най-често?

Кратък отговор - новата. Особено във високия клас, от БМВ и МБ нагоре. Не може, вика, да изсипеш 6-цифрена сума за нов Астон Мартин и за 2 месеца да те влача 3 пъти в сервиза им. Многото електроника, вика, ева м@..ката на всичко.

И последното, за което останах без думи:

По-лесно ми е да ти кажа, вика, коя не се чупи. Никога не съм возил Хонда. Това преди да му кажа, че съм пристрастен.

  • Харесвам 3
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смях - несмях, но наистина нямам спомен на Хондите ми къде се намират куките за теглене, нито пък са стъпвали на репатрак. :)

Имам познат с авто морга. Питам го - хонди имаш ли, а той: - Такива вече не вземам. Продам им предните брони, някой фар и джантите, а другото стои с години.

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ако погледнем съотношението на Хондите на пътя, още повече пък на новите Хонди. Нормално е да му е такава статистиката. Ако някой иска може да врътне един телефон на най-оборотния сервиз за Хонди в София, ако му вдигнат дори едва ли ще има свободен час за този месец. Другият пък популярен майстор в другия край на България ноември беше казал, че записва за януари часове. Всичкото това сигурно, защото са най-здравите коли на земята :D

 

Няма как от такива изказвания да си вадим заключения. За добрите сервизи се чака много, защото са малко по принцип. Човека от пътната помощ примерно може да речем в България никога да не е качвал Леджънд, това ще рече ли, че е най-здравата кола в класа си, при положения, че има максимум 50-60 такива коли тук сравнено с 10 000 БМВ-та 5-серия и още толкова Е-класи и А6ци.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Cap_Slow написа:

 

 

Няма как от такива изказвания да си вадим заключения. За добрите сервизи се чака много, защото са малко по принцип. Човека от пътната помощ примерно може да речем в България никога да не е качвал Леджънд, това ще рече ли, че е най-здравата кола в класа си, при положения, че има максимум 50-60 такива коли тук сравнено с 10 000 БМВ-та 5-серия и още толкова Е-класи и А6ци. 

Така е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си. Хондите в Европа са ексклузив и нито 1 модел не е ширпотреба. Иначе е популярна марка, но "разбирачите" по нея са малко.

Имах колега, беше впечатлен от Сивика ми - купи си Прелюд 3-та ген. Кара го доволно, но реши че иска по-голяма кола и да не я пренася през легналите полицаи. Купи си Вояджър - това е все едно след гурме десерт да продължиш с хамбургер, но си е друга тема. От Хондите се отказа, понеже нямало кой да ги прави наблизо, ако нещо стане. На жена си купи Поло, а той седна в Пасат (набор на моето комби). Сега е по-спокоен - знае всички сервизи в града, има дни в които по няколко часа търси нещо в нета за Пасата и седмици в които жена му го вози с Полото.

  • Харесвам 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Cap_Slow написа:

Ако някой иска може да врътне един телефон на най-оборотния сервиз за Хонди в София, ако му вдигнат дори едва ли ще има свободен час за този месец. Другият пък популярен майстор в другия край на България ноември беше казал, че записва за януари часове.

 

Съжалявам, ама не е така. От ^ това изказване пък изобщо не можем да си правим заключения дали хората влизат за трансмисия за 3 000 или диагностика, реглаж на клапани или настройка на празния ход за 30 ... Сещаш ли се накъде бия? :)


А в Англия карат буквално ВСИЧКО, което не пречеше чичката с репатрака да беше качил поне 1 Хонда ей така за разнообразие ...

За другото си има статистика.

 

Абе остави ни нас, ние сме някви фанатици тука. :D За Голф поне има майстори в което и село да замръкнеш.

 

ПП. Онея оборотните сервизи затова са пълни, защото разни голфаджийски майстори ни пипат по колите. ;)

Редактирано от dindin
ПП
  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти просто си имал късмета, а и възможността да си купиш по-здрав Акорд. Ако си мислиш, че това се случва само на пасатите или а4ките и т.н., само си представи колко повече четене из нета и телефонни разговори ще навъртиш за един Акорд, за един Леджънд или пък за един Прелюд.

Повярвай ми, всичко което съм сменял по моята кола съм го чакал по 10-15 дена, пристигали са грешни неща и съм чакал правилните по още толкова.

 

В самото начало трябваше да сменя една по-скъпа част по колата, която я търсих и уговарях 5 месеца. Тогава няколкото човека, които са в бизнеса с части втора ръка буквално ме направиха луд, бях стигнал до поръчка на въпросната от Англия. Дори мислех и тема със снимки от чатовете ни да качвам тук, да стане ясно що за стока са, но след като се оправих просто не ми се занимаваше и реших да не се изнервям допълнително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, dindin написа:

А в Англия карат буквално ВСИЧКО, което не пречеше чичката с репатрака да беше качил поне 1 Хонда ей така за разнообразие ...

За другото си има статистика.

 

Той не една, и 10 да беше качил пак нямаше да е показателно, защото всичко зависи от броя автомобили на съответната марка във въпросната държава. А иначе каквото съм гледал по статистиките, Лексус и Тойота там са лидери. Хонда влиза в топ 10 единствено с ЦР-В. 

 

И това да има майстор, в което и село да замръкнеш ей така казано може да звучи супер смешно, ама историята помни някои доста инфарктни моменти по разни екскурзии из Европа, в които наистина повярвай ми, последното нещо, с което искаш да закъсаш например в Призрен или Подгорица с Акорд 8, Леджънд, Лексус какъвто и да е, Тойота Камри и безброй други супер здрави коли според статистиката.

И като ти иде по дяволите цялата семейна екскурзия, която ти е била единственото бягство от скучното ежедневие през цялата година голяма полза, че си с еди каква си кола на теория. Наистина не е за подценяване И ТОВА.

Редактирано от Cap_Slow

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яко разсъждения 4 страници, а няма какво да се мисли реално... хайде и аз да си почеша езика: Нови коли в БГ малко се карат, понеже не са ни по джоба, чисто и просто. Сравнение: новото Харви в Германия започва от 21000 евро , а в БГ е еквивалентът в левове , демек 40000 горе долу. Хайде да я направят 21000 лв чисто нова Хонда и на изплащане с 2-3 процента оскъпяване годишно дали болшинството няма да караме нови коли. 350 лв на месец се получава примерно... хехе. И ако я връщаш и само изплащаш ще излезе и по-малко. Нова кола в гаранция до 4 години си е най-добре, каквото и да излезе се сменя гаранционно и после хвърляш и почваш нова. Докато не се изравни поне малко стандартът или не започнем да произвеждаме коли на наш терен, ще караме каруците и ще мислим ,че живеем в Европата. :D

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази връзка, макар и да не е "нашо производство" Great Wall си е на доста народни цени :D Някой имал ли е щастието да се докосне до някой техен модел за по-дълго време. Преди време най-малкия им модел по спомен се предлагаше за към 15-17 000лв с монтиран ГИ. Аз познавам само един човек, който за кратко имаше един пикап като служебна и я оприличи като най-неприятният автомобил, който е карал някога и каза, че като види колко се е амортизирала за 3 години му става лошо.

Редактирано от Cap_Slow
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Три години и е точно за кофата/вотричния пазар. Не съм се качвал в такава, ама мога да взема обратна връзка. Един роднина има такава- джипката, ако не се лъжа( смени си стария акорд 6. за нея :D ). Ама бат Гришата приключи и тая история набързо , така че няма смисъл от размишления.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, ivailopp написа:

 Докато не се изравни поне малко стандартът или не започнем да произвеждаме коли на наш терен, ще караме каруците и ще мислим ,че живеем в Европата. :D

Чакаме "последният влак" - завод на Шкода и може да си взема някоя Скала, ако я качат на тукашния конвейр, ако направят завода, ако някой нашенец вземе добра комисионна от сделката, ако швабите са толкова рисково предприемчиви и ако Евро парламента не е против. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно Great Wall е един от примерите за кола, която разбива тезата, че "новото си е ново". :)

  • Нагоре 1
  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Honda Accord 6-та ген 2.0 147кс на приятел, миналият месец на репатрак - счупена демпферна шайба. Има ги и по репатраците. Иначе дали са еднодневки повечето нови коли не знам но личен пример имам с другата кола италианска марка от нова - за 120 000  по ходовата част ( даде се такъв пример ) - 2 биалетки? После на италианките им била слаба ходовата част, дали? Няма лоша кола, има лош собственик.

Редактирано от Mkilla
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте, 
да повдигна малко темата и да я отклоня малко от размислите "за-против"/"заслужава ли си или не" нов авотомобил. 

Отскоро семейството нарастна и вече усещам как Акорда, или по-скоро багажника му :) (7-ма фейс, седан) - отеснява. Трябва ми нещо с по-голям "хамбар". Преди време се бях зарекъл, че когато дойде време да го сменям - ще бъде за чисто нова кола. Сега вече все повече и повече това минава на дневен ред и почнах да се оглеждам за подходяща такава. 

За сега съм решил, че ще е комби. SUV не искам. Относно произхода, френските и италианските возила съм ги отписал напълно. Немските все нещо не могат да ме "грабнат" (въпреки, че те май предлагат най-голямо разнообразие от комбита). Остават японски и корейски. За съжаление Акорд вече няма, Авенсис също и то... май май до тук с този сегмент/клас. За момента, опциите пред които съм се спрял (не е окончателно, още съм в процес на "размисли и страсти") са: 
  - Toyota Corolla Touring Sports (https://www.toyota.bg/new-cars/corolla-touring-sports/
  - Kia Ceed SportsWagon (http://kia.bg/models/ceedsw/gallery/
  - Kia ProCeed (http://kia.bg/models/proceed/gallery/
Разглеждам топ оборудването при всичките. 

Какво е мнението ви за тези "каручки"? Кое ви харесва, кое не... плюсове, минуси спрямо други марки и модели (кои?) според вас и т.н.
Приемам всякакви мнения, коментари и препоръки... 

Редактирано от mitaka_t

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж Шкодите (Супърб и Октавия). Принципно са изгодни ФВ-та, а сега имат и промоции.

Принципно може да си намериш и читав Акорд 7 фейс АТ турер. Хем ще караш хубава кола, хем ще ти е позната, хем ще ти е нова. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

този клас който си избрал не е ли като Civic Tourer от тях няма ли нови 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новият Civic 10 няма Tourer. Маркетобосите от Н не посмяха да рискуват, а жалко.

Единственото за което знам е в пост № 127 от тази тема. :)

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
преди 55 минути, ceco_accord написа:

Виж Шкодите (Супърб и Октавия).

 

Гледах ги. Всъщност, това ми бяха вариантите от немските (не че са немски, но ги броя към VAG групата) возила. Изгодни са, предлагат доста. Но... както казах, все нещо не ме грабват напълно. Или по-точно японските и корейските ме привличат повече :) Особено откъм дизайн. Ако трябва да съм честен, Королата супер много ми харесва като дизайн. Но пък от друга страна Киа-та предлага доста повече, на доста по-ниска цена. Това ми е основното колебание в момента. 

Относно Акорд 7 турер - не! Едно на ръка, че си имам едно мое особено мнение за комбито на тази генерация, което не искам да споделям, за да няма засегнати, а и си е лично мое виждане. Но по-важното е че като казвам нова кола, искам да е наистина нова, чисто нова. 

 

преди 37 минути, malak написа:

този клас който си избрал не е ли като Civic Tourer от тях няма ли нови

Сивик нямат комби от последната генерация. А за класа, то май е доста размито вече това понятие. Въпросните Киа и Корола на размери са колкото Акорда ми, предлагат по-голямо вътрешно пространство, особено за багажника (Киа-та предлага по-голям багажник дори и от Акорд 7 турер). Предлагат екстри като в по-горните "класове", малко са функционалностите, които биха липсвали. Така че... не ми е много важно точно в кой клас я водят колата. 

Редактирано от mitaka_t

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, жалко е че няма Сивик 10 комби. Би било страхотно!

Може да обмислиш и това: https://autoreview.ru/news/novyy-ford-focus-st-predstavlen-v-formate-universala

Чувам че също било добро.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, mitaka_t написа:

 

Какво е мнението ви за тези "каручки"? Кое ви харесва, кое не... плюсове, минуси спрямо други марки и модели (кои?) според вас и т.н.
Приемам всякакви мнения, коментари и препоръки... 

Примерите ти (макар и да ги водят комби), са хечбеци с по-голям багажник и по-дълъг покрив. Истинското комби е с почти вертикална задница като новия Пасат, старите комбита на Волво, или Акорд 7 турер. Предполагам че точно това не ти харесва, но именно то е много полезно в много отношения. Ако не е такова - със същата функционалност можеш да си вземеш Сивик 10 седан, тъкмо задните пътници няма да настиват като отвориш зиме отзад.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, dzrasd написа:

 Cyllinder on demand технология. Това означава, че когато не се нуждае от цялата работоспособност на двигателя, само 2 цилиндъра работят. В реалния живот това се наблюдава като буквално се гали педала на газта, на равен път, когато колата се движи по инерция без да се дава газ, и когато се движи по наклон надолу с лека газ.

В същите условия, но с включен климатроник, пак ли е на 2 цилиндъра?

Колко реално спестяват от горивото (ако си я засичал)? Примерно 5 км извънградско по равно (без трафик и ускорения) с нея и още 5 (в същите условия), но с деактивирана система (за да е сигурно че работят всичките 4 цилиндъра).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано не съм обръщал внимание. Само моментния съм гледал при 2 цилиндъра. Общо взето е на половина, 2-4 литра го дава, при благоприятни условия. Той моментния много "играе" между различни стойности така или иначе. С климатроник пак си е на 2 цилидъра, когато сметне, че не му трябват другите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се сетиш и имаш мерак - засечи я, но не гледай моментния разход. Като си в движение - нулирай показанията и виж какво ще е след 5км. После пак ги нулирай, деактивирай системата и пак виж след тези 5км колко ще е? Това ще е в идеални условия. Иначе по-представително би било преход от 50 км с нея и същите 50км следващия път без нея (при аналогични други условия.

Това е и ти да си знаеш и ние да научим ползите от тази екстра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...