Jump to content
goldbyrk

Пропадане на оборотите.

Recommended Posts

Появи се следният проблем. При достигане до макс 2000 об и натискане на съединител, оборотите пропадат до към 200-300 , след което се качват на нужното. При достигане на по високи обороти, с последващо изключване от скорост, проблема не се изявява. Получава се и при леко чукване на педала на газта, отново само до макс 2000 об. Като че ли по често се проявява при натискане на спирачка, но може и да няма връзка. Чистил съм перфектно стъпковото, пробвал съм и с цял дросел от друга кола без такъв проблем, но проблема си остава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същия проблем, понякога даже гасне, но аз съм с обикновена газова и мисля, че е нормално, хаха. А ти на бензин ли си ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай нещо .Изкарай я извънградско няколко километра и карай с 5-6 хил оборота ,преди това откачи акумулатора за 15 минути ,пробвай и пиши резултата .Моята като вземе да прави така ,обикалям Добрич по околовръсното на прекъсвач и после една година не се появява тоя ефект с пропадане на обороти .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По тази логика може да пробваш и с добавка. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитвал съм с обучаване на компа. Карам предимно извънградско на оборот.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с друго IACV, мой то преди да замине правеше така. Скъса му се мембраната и мучеше като крава. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, vespa написа:

Пробвай с друго IACV, мой то преди да замине правеше така. Скъса му се мембраната и мучеше като крава. 

Току що си разгадах моя проблем без да искам. Моето от 2000-2800 оборота сври като турбина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как като турбина? Защото току що и на мен колата като давам газ взе да съска все едно излиза въздух под налягане от някъде... нещо такова ли е? :ermm:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, nunezz написа:

Как като турбина? Защото току що и на мен колата като давам газ взе да съска все едно излиза въздух под налягане от някъде... нещо такова ли е? :ermm:

Може и така да се каже.И само в диапазона 2000-3000 оборота,чува се едно тънко свистене.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм не само с друго стъпково, а и с цял дросел от безпроблемна кола - никаква разлика. Написал съм го в първи пост. Аз съм с японски хечбек, не виждам мембрани никъде.

Редактирано от goldbyrk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пипан ли е винта на дросела? Ако е пипан ще трябва да го настроите отново, но без кода на мотора няма как да Ви кажа каква е процедурата. Друг проблем може да ви създава map 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега не е пипан, но и до там ще стигна. Времето не става за работа... D14A4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TPS-ът на какво дередже е? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам същия проблем,оборотите падат до 200-300,забелязал съм,че става,когато има голяма консумация на ток.Например пуснато парно,фарове,подгрев на зад.стъкло,музика и като натисна спирачки да светнат стопове аха аха да изгасне.Обикновенно даже ми изгаря нещо,я крушка на фар 2бр. дотук и един път датчик перка радиатор.Това е за 4 год.период и става рядко,но дразни.Според мен нещо по ел.системата не насмогва на консумацията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 21.11.2018 г. at 20:21, dindin написа:

TPS-ът на какво дередже е? :)

"Пробвал съм ...........с цял дросел от безпроблемна кола - никаква разлика. Написал съм го в първи пост. " ... и в 11-ти...

 

Това за пада на мощността има най - голяма логика до тук. Забелязвам, че акумулатора ми съвсем скоро ще бъде пътник.

Редактирано от goldbyrk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акумулатора се предаде от студовете както и очаквах. След поставянето на нов, проблема с оборотите изчезна.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Появи се нов проблем с оборотите. Всичко бе наред, докато не забелязах че изведнъж празният ход застана на около 1200 об и реших днес да направя обучение на компа. След обучението оборотите започнаха да играят ритмично и на топъл и на студен мотор! Като загрее от 1200 до 2200, на студен 1600 - 2300. Правих няколко пъти обучение и нищо. Идеи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PCV клапан е виновника. Някъде четох че е консуматив, който се сменя с всяка смяна на маслото. Дори много често се оказва че маслото изчезва не от сегменти, а именно от прецакан клапан!

Редактирано от goldbyrk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде се намира този клапан ? Всички хонди ли го имат? :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички коли трябва да го имат, не само Хонда. Намира се на смукателният колектор, но чрез серия отвори дърпа газовете от картера с маслото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

IACV и FITV се казват двата клапана участващи в регулировката на празен ход. При някои от моделите това е само един ICV клапан отдолу на дросела. Възможен проблем може да ти идва и от MAP  сензора, но симптомите, които си описал са по-скоро на тези 2 клапана. (Или ICV то) не съм гледал за твоя модел какво е монтирано. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...