Jump to content
Dyndi

Проблем с аудио системата

Recommended Posts

Здравейте,колеги имам проблем с аудио системата,беше паднал акомулатора след това сложих нов,и се появи този проблем на дисплея ми изписва enter error4

IMG_20181117_100535.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

иска код за радиото. Имаш грешно въведени 3 пъти и е блокирал. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На повечето марки и трябва време да ти даде пак възможност за въвеждане,при Хонда не знам как е но защо да е различно.Колкото повече грешиш толкова повече ще се увеличава маржа до следващата възможност.Не бързай,изчакай 24 часа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече е така една седмица,код не ми е искал,ако ми иска мога ли да намеря код или да ме ориентираш къде мога да отида да ми го направят

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А имаш ли изобщо код за радиото ? Мисля, че ако разкачиш акумулатора за малко, и го вържеш пак, ще можеш да въведеш код.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички всичко е ок

Намерих кода

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се случи да въведа грешен код повече от 3 пъти, после намерих верния, но като започна да го набирам на предпоследната от петте цифри изпиуква и дава грешен код, сега пише, че имам 8 грешни опита.

Съвет?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имах 8 грешни опита с грешен код. Намерих верния код, разкачих акумулатора за 10 минути, вкарах кода и готово, всичко е наред. Балгодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър ден, искам да попитам колоната на шофьорската врата пука и пръщи нещо, от какво може да е?Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, ivan047 написа:

Добър ден, искам да попитам колоната на шофьорската врата пука и пръщи нещо, от какво може да е?Благодаря!

Скъсана й е мебраната. Трябва да се смени.Лошото е че за да се смени се сваля цялата кора на вратата. Фабричен проблем е тая колона,не е само при теб и моята "бръжди",но още не й е дошъл редът за оправяне :D

Редактирано от BOKLUK_CHOVEK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По спомен този проблем се ремонтираше. Ако не се лъжа колегата @Tokio беше писал, че ги оправя и било по-добър вариант от подмяната им със случайни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А лесно ли се сваля, за да се ремонтира ако трябва или подмени?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начинът на решаване на проблема е личен избор. Аз не бих се занимавал да ремонтирам говорители на 9-10г. при положение че, комплект  двулвмтови Hertz са 80лв,тоест за 240лв може да смениш всички говорители.Свирят доста по-добре от оригиналните. На шибаното ми бмв Е90 (беше с proffesional система или там както се казваше високия клас) имаше усезаемо подобрение във звука със Hertz - a.

Мисля да сменя всички колони ма акорда с тези + суб-а с някой от тези на снимките,след като ги пронвам как свирят с обема на багажника ми като кутия.

Screenshot_20190104-130425.jpg

Screenshot_20190104-130259.jpg

Screenshot_20190104-130415.jpg

Screenshot_20190104-130400.jpg

Screenshot_20190104-130347.jpg

Screenshot_20190104-130308.jpg

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес разглобих усилвателя на моя акорд за да проверя какви са интегралите. Усилвстрля е Panasonic с 2 х TDA7560 интеграли. Мощността им е:

4 х 51W /4ohm максимална мощност, 4 x 80W/2ohm максимална мощност.

 

При 10% нелинейни изкривявания мощността е:

4 х 30W/4 ohm

4 x 55W/2 ohm

 

Аналози на тези интеграли са ( за инфо,ако на някой му потрябва в бъдеще):

TDA7388 (4X25W

TDA 7850(абсолютно същите мощности като TDA7560)

Корпусите са им едни и същи и крачетата им са 1:1,тоест разпоявасе стария - запоява се аналога.

 

В случая няма да модвам стоковия усилвател. TDA7560 си е ок.Мислех ,че са сложили някой маломощен като 7388,но не е така.

 

Обаче,интегралите не са намазани с термопаста. Което е минус. Намазах моите за по-добро охлаждане и препоих крачетата на интегралите и конекторите за предотвратяване на бъдещи "студени спойки".

 

Спокойно можете да си подменяте колоните с 4 омови,няма никакъв проблем за интегралите.

IMG_20190104_151236.jpg

IMG_20190104_153657.jpg

IMG_20190104_152245.jpg

tda7560.pdf

Редактирано от BOKLUK_CHOVEK
  • Нагоре 2
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как се сваля кората бихте ли ми обяснили за да неизпочупя копките :tooth:

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, ivan047 написа:

А как се сваля кората бихте ли ми обяснили за да неизпочупя копките :tooth:

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ремонта на оригиналните говорители на Акорд е 15 лв/бр, т.е. за 60 лв ще имате перфектно работещи оригинални говорители, което е по-евтино от само един брой от рекламираните по-горе Hertz, които са с обикновен магнит, докато оригиналните са с неодимов такъв.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, как да се свържа с Токио относно ремонта на говорителите. Ако наистина е по добре да се ремонтират оригиналните говорители в место да се дават пари за други, то това е добра идея. Спестяваш някой лев и пак имаш добри говорители. Някой знае ли телефона на Токио.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно е да му напишеш лично съобщение, възможно е да го види веднага чрез мейла си. Може също да го отбележиш в поста, като напишеш знак "@", последван от името му. Така ще получи известие, че е отбелязан в мнението и ще може да го види веднага. Може комбинация от двете - пишеш му ЛС и тук в темата му пишеш публично, че има ЛС. 

 

Ако с горните не става, опитай с "+81" за Япония, последвано от "3" за Токио. 

  • Хаха 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 11 часа, Bobichol написа:

Здравейте, как да се свържа с Токио относно ремонта на говорителите. Ако наистина е по добре да се ремонтират оригиналните говорители в место да се дават пари за други, то това е добра идея. Спестяваш някой лев и пак имаш добри говорители. Някой знае ли телефона на Токио.

Виж си личните.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 4.01.2019 г. at 16:44, ivan047 написа:

А как се сваля кората бихте ли ми обяснили за да неизпочупя копките :tooth:

В сряда свалиха кората и говорителя беше разлепен по борда!Залепиха го, проба и монтираха кората! 50лв!

Аудиовижън Боби! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

50 лв? При мен ремонта с цялостно разглобяване на говорителя, залепване и центроване е 15 лв. Добави още 10 ако аз го свалям и слагам на колата. Дано колегата за тези пари да го е направил както трябва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...