Jump to content
Markony

Добавяне на категория в книжката

Recommended Posts

Информацията е от вчера.Имам B,C и М. Добавям А.Според новите поправки в закона не мога да си добавя категорията за срока на валидност на старата книжка без медицински преглед,Трябва да мина всички прегледи покриващи най-високата категория ,която имам. Демек минавам всичко за C категория.Отново се носи диплома и копие от диплома за образование.

Таксите са както следва:

Книжка 25 лв 

Талон 2 лв

Такси 9 лв

Мединцинско 0,20 лв

Прегледи от 25 до 70 лв ,в зависимост от категорията.

 

Отначало се издразних,че ме разкарват пак по инстанции,губят ми времето и прибират допълнително пари,но после си казах ,че е за хубаво..

 

Служителката ми обясни ,че са раздадени маса книжки с фалшиви дипломи,които проверяват в момента.

От медицинския преглед хронични и други важни болести влизали в електронното досие,което е добре като информация при ПТП.

Отделно се попълва формуляр на ръка,което не е лесна задача ако не можеш да четеш и пишеш на Български.

Пред мен имаше един индивид ,който искаше да счупи главата на служителката на турско-арабски, че го кара да пише на български..

 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 14 часа, Markony написа:

.........Отначало се издразних,че ме разкарват пак по инстанции,губят ми времето и прибират допълнително пари,но после си казах ,че е за хубаво......

........Служителката ми обясни ,че са раздадени маса книжки с фалшиви дипломи,които проверяват в момента......

 

 

В нашата страна, бюрокрацията винаги е била на ниво и никога, ама никога не е направено и малко усилие да се намали!

Винаги когато е афиширано, че се намалява някакъв вид бюрократщина, се е измисляло нещо ново - или под нова форма, за да създава отново спънки и нерви на нормалния човек.

 

А дали ще приберат купените книжки, или тези които са взети с фалшиви дипломи - отговора е твърдо НЕ !

Същата работа е и с талоните и номерата за колите, разните му там нитове където ги слагаха,  личните документи, абе какво ли не.

Целта е единствено - такси и таксички, за да лапкат някои "приятелчета".

 

 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...