Jump to content
galin_k

Задна пръскалка и кора

Recommended Posts

Здравейте колеги,  някой дали е оправял пръскалката на задното стъкло? При мен въобще не пръска, пробвах да я почистя с топлийка но без успех. 

Второто нещо е че ми липсва едната от металните пластинки за въженцето на багажната кора и не мога да намеря заместител. Някой дали има такава? 

Благодаря много 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега,

 

За пръскалката ти препоръчвам да я свалиш и да отидеш на някоя бензиностанция на която има компресор.

Идеята ми е да я пръснеш от вън на вътре с компресора за да се изчисти от боклуци, дано да помогне.

А за металните пластинки си измисли някакъв заместител, или от морга потърси, но малко ме съмнява да намериш от морга.

Моите метални пластинки спрях да ги ползвам точно по тази причина - притеснявам се че ще се изгубят а и като кората е вързана за тях само подскача и изпада. Дръпнах въженцата на кората надолу към багажника и сега си е супер. Имам 2 реда багажник.


Поздрави,

 

Илиян.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета. Само не разбрах за пръскалката, може да се свали само главата така ли? 

За плястинките, търсих какво ли не, но най добре ще е да се пробие дупчица в ламарината на багажната врата и да се промуши кикичка, че да не ходи.. Но няма да е лесна операция

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,колега!

Трябва да извадиш кората на петата врата.

Ще видиш маркучето,което отива до пръскалката.

Има нещо,като снадка.

Снадката е възвратно клапанче-съчмичка,предотвратяваща изпразването на маркучето.

Разкачи маркучетата,дай на контакт и пусни помпичката.

От черното маркуче трябва да хвърля силно.

Разгледай клапанчето и се помъчи да го изчистиш.

На 90% проблема е там.

Ето снимка.

DSC_0600.JPG

DSC_0599.JPG

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер яката инфо! Благодаря колега :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега! Ако пръска от маркучето, значи магистралата ти е добре и проблемът е в конзолата, с която се закрепва рамото на чистачката към стъклото. Самата конзола се разглобява на части и след като я разглобиш ще видиш "Г" образно силиконово маркуче, в което вероятно е проблема, защото се запушва. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да надявам се че е от конзолата, ще я разглобя да погледна какво може да се направи. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...