Jump to content
Георги__

Тропане в предницата

Recommended Posts

Здравейте колеги нов съм тук и от скоро имам Хонда црв 1.Искам да попитам имам някакво тропане в предницата ходих да ми сменят каквото е нужно но се оказа че всичко си е здраво и сега не мога да разбера от къде е това тропане моля за помощ 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени сервиза, това което  при мен е тропало са биалетки или тампони стабилизираща щанга.Ако тампоните са заминали и сам можеш да го видиш .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за тампони на щангата + биалетки. Като взех мойта също тропаше и след смяна на биалетки и тампони всичко се оправи. И от тогава до сега само това сменям :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да тропат и вътрешните кормилни накрайници, тези при кормилната рейка.

Може да тропат и външните.

Може да тропат тампони на носачите, горни и долни.

Може да тропат и ябълковидните болтове.

НЕ може да тропа лагер на амортисьора, защото такъв няма. Но пък има тампони, които също може да тропат.

 

Намери читав диагностик.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърси Борко от Несебър. Има сервиз за мотори и кара Хонда Елемент.Виж дали може да ти помогне или да те насочи към правилния майстор

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина намери читав диагностик в петък минах преглед на предница профилактично за всичко що се е разтракало отдолу да се прегледа.Отговора на майстора всичко е ок.

Днес смених летни с зимни гуми,аз го правя зимните са на джанти,и изненада два маншона скъсани та слепец да ги види.Днес просто е почивен ден не исках да вгорчавам живота на майстора,в понеделник ще му се случи.Как да имаш вяра на майстори всичко през просото да ти вземе парите,моите ги взе и ще съжали за това.

Редактирано от CARPERA
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Масово при мен ,идват с разбити тампони на стаб щангата и разбити долни шарнири. Ако са преглеждали колата на подемник долните е почти невъзможно да ги хванат. 

Редактирано от fenabg
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Фен, кАжи на тия 'ора, че някои неща не се получават със сам човек, еле па на тротоара пред блока.

 

Трябва си Майстор и помощник на майстора. Помощникът клати (гумата, волана и каквото друго може), майсторът гледа и пипа (всичко що мърда). Упражнението се повтаря 2 (два) пъти - веднъж с гумите във въздуха, веднъж с гумите на земята. Желателно (т.е. по-лесно за работа) е да се прави на 4-постова рампа, която си има подвижен крик на средата.

 

п.п. Т'ва горното може и сам човек да го свърши, ама рампата струва Едни Големи Пари, защото клати вместо помощника.

 

edit:

Забравих да спомена - волана се клати и на работещ, и на неработещ двг.

Редактирано от Krasi-mir
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах гадно тропане от тампона на двигателят под смукателният колектор. Подобна ситуация беше-всичко е здраво, но тропа гадно по тавета и т.н.

Виж го дали не е сдал багажа, защото ми скъса нервите и сумати пари пръснах по шарнири, накрайници и други железа.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря за инфото тампоните на щангата ги смених и пак сега ще сменя билетите защото и аз имам съмнения за тях Markony къде го търся Борко. Ходих на няколко майстора 

Редактирано от Георги__

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 11/19/2018 at 10:48 AM, nupi said:

Имах гадно тропане от тампона на двигателят под смукателният колектор

Здравей колега имаш ли някъкви данни на този тампони че се оказа труден за намиране а моя е сдал багажа .  

Ако за този става въпрос

IMG-35cf135d62ade08e147277ba98ed01e9-V.thumb.jpg.27e0fcc56b1edd83ca3b3385729d18e6.jpg

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е този от снимката. Той е с три отвора за шпилки. Пращам ти ЛС с този който мисля, че е. Довечера ще видя, защото пазя кутията и ще ти дам номера.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
9 minutes ago, nupi said:

Не е този от снимката. Той е с три отвора за шпилка

Ето го отгоре по късно ми я прати майстора.

IMG-e8dc90c0369dbef052e6bf47f7e591c7-V.thumb.jpg.782bbbff4be255b6167e8a97cdd25a06.jpg

Благодаря ще продължим на ЛС да не натоварваме темата на колегата ,но чак след личното ми настояване да се обърне внимание точно на него се оказа след сваляне че е скъсан. А колата предния път излезе след преглед всичко Ок.

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да! Този е! Виж линка който ти пратих. Дай на ЛС да комуникираме да не спамим темата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

846779579_FEBESTHM-060HondaCR-V1(RD)2.016V(RD1RD3)imagefull-6332278230.thumb.jpg.e54fe7b86c406435b97808f47cf0a807.jpg51UXcP2OuZL._AC_SY400_.thumb.jpg.a6d4bef2e45298e44824da806b53e9b8.jpg

Да незнам но тропането от този тампон се оприличава като биалетки  поне от мен,и наистина не се вижда при преглед ако не бях казал да се провери,така каза майстора.Тампона е НМ-011днес след доста проби  и грешни тампони.Прегледай колега и твоя днес взех колата не се чува нищо.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...