Jump to content
Skynyrd

Разход дизел!

Recommended Posts

Средния разход на Сивик 2.2 дизел, 150 кс, 9та генерация, София-Мездра през Искърското дефиле. 3.1/100

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

База за сравнение:

Същия двигател с току що сменени филтри и масло, заредена с по-скъпата нафта на известна верига бензиностанции.

Мездра - София 5,2, като пътуването протече Мездра - Ботевград със скорост 50/60км. в час, в колона, Ботевград - София 120/140км. Без темпомат, със включена система за икономичен режим. Двама човека в колата, пълен резервоар, без багаж.

200км. градско в София за няколко дни на къси разстояния със включена  система за икономичен режим, температура около нулата, трима в колата и пълен резервоар - 9,2/100км.

200км. градско в София за няколко дни на къси разстояния със изключена система за икономичен режим, минусови температури, трима в колата и пълен резервоар - 10,4/100км.

Това по бордкомпютър, не съм смятал по бележките.

Мисля, че при топло време, при нормално каране разход от 4,5 извън и 8 в града, би трябвало да се приема за нормален и ще ме удовлетворява. Като му дойде времето, ще споделя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър ден.

 

Постопли се времето и разходът градско взе да придобива разумни размери.

 

250км. градско в София за няколко делнични дни с включена  система за икономичен режим и пълен резервоар - 7,2/100км.

 

Съботно-неделно каране аваш, яваш, без напрежение по празните софийски булеварди 6, 6,5 /100км.

 

Извънградското, разходът си остава 5,2 - 5,4 има ли магистрала по маршрута.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...