Jump to content
Васил Димитров

Accord 8,Civic 9 или Avensis t27?

Recommended Posts

Здравейте приятели!

В момента съм собственик на honda accord 7 diesel tourer,но тъй като живея в Германия ми се налага да я сменя!

От 01.01.2019 тук влиза забраната за влизане в големите градове на дизелови автомобили,а за мен това е важно,защото аз работя в такъв и следователно не мога да стигам с нея до работното си място! С две думи се ограничава употребата на дизелови автомобили.

В темата главно значение за мен има пространството и големината на багажника,което предлагат

изброените автомобили в заглавието като ме интересуват само комби моделите.

Аз съм изключително удовлетворен от това,което предлага настоящата ми,но уви май производството на комбита с такъв размер е преустановено.

Бихте ли споделили ако имате всякакви наблюдения относно изброените модели.

Пак повтаям,че от решаващо значение за мен е обема на багажника,пространството за пътниците на задната седалка,а и на шофьорската,защото аз съм доста пълен.

Поради единствената причина,че приятелката ми не може да управлява МТ бих искал да попитам какво е мнението Ви за автоматиците.

Притеснява ме това,че са вариаторни,а карам smart с такива скорости и на 30к. няма да Ви казвам какви шумове се чуват от нея.

Колата я използвам за прибиране през отпуските до родината,и вероятно е оправдан интереса ми към големината на автомобила.

Изчетох всичко за accord 8,но от това,което изчетох разбирам,че е доста по умален от accord 7. Ходих в представителство на honda сядах в една такава,но ми е тясно и трудно,а и багажника е много умален в сравнение с този на accord 7!

Какво бихте ме посъветвали и какви препоръки бихте ми дали?

Благодаря Ви с пожелания за милиони безаварийни километри!

 

Редактирано от Васил Димитров

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, но нямам достъп на живо, за да ти дам лично мнение. Но, ако ти помага, ето обемът на багажниците с вдигнати задни седалки. Включил съм и твоя акорд за сравнение.

 

543л авенсис

624л сивик 9

395л акорд 8

572л акорд 7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да добавя само че (по спомен) данните за обема на багажника за Сивик 9 турер са с легена под кората. Иначе е по-тесен, но по-висок от Акорд 7, но ако ти трябва обемисто вътре и не огромно като външни размери комби, то Акорд 8 отпада веднага. Иначе Акордите със сигурност са с хидротрансформаторен тип автоматици. И в двете поколения принципно автомата е еднакъв, а в Сивика мисля пак е аналогична кутия , а не вариатор.

Виж и покарай този Сивик 9 комби, за да прецениш лично за себе си размери, обем, комфорт, динамика,но не очаквай от него да е близко до Акорд 7 комби по тези критерии -съвсем различни автомобили са и то с противоположни концепции, но пък може да ти хареса.

Иначе вариятна е -купуваш си като моя и продаваш дизеловия в БГ.

За Авенсиса нямам впечатления.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С удоволствие бих предложил моята на някой колега от форума,защото е в страхотно състояние,реални км. и т.н.,но никой няма да ми плати за нея толкова колкото ще получа тук с премията. 

Accord-а 8 май ще отпадне,защото не са ми необходими големи габарити и малко вътрешно пространство.То на кой ли му е необходимо това....?

Много ще ми е мъчно да сменя марката и да се метна на toyota,но за съжаление honda в момента не предлагат аналогичен модел на accord 7! 

Има ли някой с мнение за avensis t27 бензин?

 

 

Редактирано от Васил Димитров

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До Pavel_Pavlov

Почти сигурен сум,че на civic 9 обема на багажника не е по голям,а е по малък от този на accord 7.

 

543л авенсис

624л сивик 9

395л акорд 8

572л акорд 7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо да попитам, в кои градове спират дизелите и това за всички Евро категории ли се отнася ?

 

По темата:

Тази премия те задължава да купиш кола от официално представителство ? Или може и 2-ра употреба от автокъща ?

Защо не се помисли за  CR-V бензин ?

 

Карал съм Тойота Авенсис (фейслифтовата, последния модел който сега го спират) с 1.8 бензин и CVT. Крах го около 3 часа. Лично на мен изобщо не ми хареса като вървеж и поведение. Малко пенсионерска кола ми идва.

 

От тези варианти бих се спрял на Сивик, фейслифтов ако може. Те в БГ в момента чисто нови (бензин) са по 36к лева.

 

Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако мога да помогна на автора..

 

Карал съм няколко пъти Авенсис комби този модел.. но дизел.. автоматик..

Карал съм и Акорд 8 комби.. Нямам наблюдения само върху Сивик-а..

 

Спрямо твоите критерии веднага бих се спрял на Авенсиса.. Разликата в багажника спрямо Акорд 8 е повече от очевидна..

За пространството на задните седалки - също тойотата бие отвсякъде..

Автомата на Авенсиса е CVT, за разлика от Акорда.. Само по това Акорда е по-добре според мен..

И като цяло Авенсиса е по-класически и по-скучен.. Малко пенсионерски.. Но това изобщо няма да ти попречи на функционалността...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към dzrast:

Забраната вече е в сила за градовете Берлин,Хамбург и Франкфурт и се отнадя за автомобили от категория euro 4.

От 01.01 забраната влиза в сила за градовете Кьолн,Дюселдорф и други по малки градове.Тенденцията е постепенно и не много бавно да се затворят всички градове за дизелови автомобили от тази категория.От май месец поетапно ще започне и забрана за автомобили с euro 5.

С две думи за сега ще могат свободно да се движат автомобили само с euro 6!

Глобата при нарушение е 60 евро!

Варианта CR-V не е удачен за мен.

Първо не е истинско комби т.е.няма дължина на багажника и не ми е необходим автомобил със задвижване на четирите колела.

Тук няма зама,а лятото за дълъг път просто е излишно.

Преди карах идентична кола subaru,но наистина при атмосферните условия тук и потребностите ме се обезмисля!

 

Редактирано от Васил Димитров

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
5 hours ago, Васил Димитров said:

До Pavel_Pavlov

Почти сигурен сум,че на civic 9 обема на багажника не е по голям,а е по малък от този на accord 7.

 

543л авенсис

624л сивик 9

395л акорд 8

572л акорд 7

Само цитирам данни от AutoData – би трябвадо да са достоверни. Вероятно е това, което колегата под мен написа – обемът на багажника на Сивика да включва и допълнителното отделение под кората (ако това имаше предвид). Т.е. в известна степен багажникът за по-обемист багаж може да е по-малък от тези 624л. И на мен ми се струва доста 624, на фона на това че багажника на 7цата е с 50л по-малък, а пък хич не е малък.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пасат или Супърб след 2010 не ти ли харесват, или искаш да е японска пак ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има CR-V само на предно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tucson само на предно е един много добър вариант и  мисля по евтин от CRV. Имат и по голяма гаранция.

Редактирано от DanielDenev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 13.11.2018 г. at 15:16, dzrasd написа:

Първо да попитам, в кои градове спират дизелите и това за всички Евро категории ли се отнася ?

 

Все повече градове започнаха да налагат забрана. Аз живея в Маинц и от 2019 влиза за евро4,а септември влиза и евро5( за Маинц и Висбаден). Мисля че и за стари бензинови искат да включат ,но още е рано за бензиновите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересува ме само голямо комби с голям багажник,подходящо за дълъг път!

За това съм се спрял на тези модели автомобили. 

Tucson и CR-V не са комби автомобили.

По високи са,следователно с по висок център на тежестта,по голямо челно съпротивление,по висок разход,по ниска максимална скорост и т.н.!

Надявмам се да не започнат спорове относно това,което написах!

Това е моето скромно мнение.

Редактирано от Васил Димитров

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера комшията си смени гумите,кара Avensis t25.Гледам го,че гумите ги кара нахвърляни не подредени по височина,явно и при Avensisа багажника ще е като на Акорда.А т25 ми се струва,че е по голям от т27.

Изискванията се едно,пазара е друго.Ако търсиш пространството на седмицата и по нова кола ще е почти невъзможно,ще трябва да направиш компромис с нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 13.11.2018 г. at 2:54, Васил Димитров написа:

В момента съм собственик на honda accord 7 diesel tourer,но тъй като живея в Германия ми се налага да я сменя!

Доволен ли си от седмицата,ако да сменяш само горивото,т.е. става 2.4L petrol.Още повече,че можеш да я вземеш първа ръка,а и имаш по голям избор от нас тук.Незнам какво се двоумиш,че не грабваш един фейсов модел "номер 7":plane:,в добро състояние (докато още се намират),че годинките им се търкалят.:bye:

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно колегите са прави. Ако искаш да е Хонда и комби с голям трюм, по-добро от Акорд 7 фейс АТ няма да намериш. Авенсиса (по снимки) изглежда приемлив, но иди и го виж / премери на живо в някоя авто къща. На теория е по-модерен (за солидност не знам) и би трябвало да ти върши работа (макар и с отвращение). Имам приятел, който с манията си за голям багажник стигна от малолитражка до бус и коментарът му е че всичките събират достатъчно, просто бусът се товари най-бързо, понеже просто хвърляш вътре. :) Преди карах седан и понякога ме нервеше да редя прецизно багажа, та исках комби (за да не разглобявам много колелетата), но като обикаляме по коледа из родата по различни градове, се е случвало пак да не ми стигне мястото и да сгъвам някоя от седалките.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Volvo, но цената няма да е като на Акорд...за бензин 6-ак говоря.

По-добро като функционалност и цена от 7-ма ген. няма да намериш, спрямо изискванията ти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7ца фейс бензин,и след няколко години притежание докато се ”открият” нови приоритети(при избора Ви на автомобил,защото хората се променят :)) или Еко норми :) ще загубите много малко от първоначална покупна цена.Както сам сте забелязал бензиновите държат много по-висока цена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам Сивик 9-та ( 1.8 )  и ЦРВ 4-та (2.2 diesel автомат ).

Също живея в Германия. 

 

Та наблюдениятами са следните:

Щом си едър и искаш и на дълъг път да караш то Сивика не е твоята кола . Ще ти е неудобно при слизане и качване . Място зад шофьора няма много . При каране на  магистрала е шумна и над 130 км/ч става нестабилна. 

Обмислям замяната на  Сивика със Акорд 8-ма бензин. 

 

Авенсиса ми изглежда по добър избор   (място във колата и возията при дълго пътуване) 

 

Поздрави.   

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...