Jump to content
mimi99

Смяня масло скорости

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Някой сменявал ли е масло на  скорости и филтър на купе. Може ли информация как точно става. Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лично аз съм сменял масло скорости,то не само това всички течности на хондата е хубаво да се сменят за доброто на автомобила .... в магазина казваш модела автомобил и ще ти кажат какво масло трябва да се сложи,чети добре тук в форума къде какво се слага има доста познавачи на харвито ....добре дошла сред нас колежке!

Редактирано от emulsia

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото го има,интересува ме от къде се източва, търсих клипове в интернет,но не намерих,ще съм благодарна на видео.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото за скоростната кутия се сменя, подновява частично, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО с оригинално такова. Прилагам снимка

Трябва да имате шприц за масло или голяма спринцофка с шлаух. От горната пробка(Fill) се налива с налягане..

 

Относно филтъра за купето, прилагам клип за визуална представа...п.с. след 21сек започва клипа :) :thumbs1: - https://www.carcarekiosk.com/video/2016_Honda_HR-V_EX_1.8L_4_Cyl./air_filter_cabin/replace

DSC03047.jpg

ho-989031-a_01_113.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригинално масло може да поръчате от общите поръчки при @Чавдар K

Редактирано от BlueDream4
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за клиповете за филтъра, изясниха се нещата,сега питам от къде да източа маслото от скоростите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, mimi99 написа:

Маслото го има,интересува ме от къде се източва, търсих клипове в интернет,но не намерих,ще съм благодарна на видео.

няма такива филми подналягане и не е сложно,направи го в сервиз има от къде да се източи и странично си има пробка за ниво на маслото  скоростна кутия от там съм наливал има и пробка отгоре на скоростна кутия,логиката е за нивото странично потече ли всичко е ОК,все пак като се източва маслото се гледа и колко вадиш .... страничната пробка няма да те подведе за ниво масло в скорости!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там където пише "Drain Bolt" сиреч пробката за източване..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
4 minutes ago, emulsia said:

няма такива филми подналягане

Нали за това е този шлаух и спринцовка, за да натиснеш и да влиза масло...Сипвай го тогава с чаша, само гледай да не подлизва :)))

Редактирано от BlueDream4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз да питам сама ли ще си сменяш маслото,всеки сервизен майстор ще открие пробка за източване..... за инфо ти казваме да не ти препълнят скоростнота кутия,че не знам на какви ще попаднеш за това ти написах за ниво и колко трябва да бъде странично си има пробка за ниво масло,другото нека го свърши майстор!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички,утре ще пиша какво съм направила

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сменяй всички масла,че не знаеш кое кога е сменяно,двигател 5 w 30 за скорости по каталог не си спомням какво беше ...антифриз със червения,спирачна течност спирачки и помпа съединител ДОТ 4,за хидравлика ти препоръчвам само оригинално масло за хонда и успех !

Редактирано от emulsia

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   И моят антифриз беше  червен, а на Хонда оригиналния- зеленикав май. Беше доста скъпичък и сложих от този( от общите поръчки. )Доближаваше се по спецификации до Хондовския (според мен) като цена - по- добре. Та сега съм с зелен.

20181111_203623.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново, маслото е сменено. И идва ред на следващия въпрос,а именно, къде се намира горивния филтър.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако двигателят е D16W1 е в коша на двигателя,близо до моторчето за чистачките.

Ако двигателят е D16W5 е в резервоара.

Успех!

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не знаеш какво караш,като вдигнеш капака си има фабрична табела.моето е D16W1и горивния филтър е на лесно място както е написал колегата.За по сложни въпроси е хубаво да напишеш каква точна модификация караш и година на производство!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи в резервоара. Моята е същата.

Редактирано от gitzev
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филтъра е на самата помпа.

Намира се в най-ниската точка на резервоара,нещо,като легенче.

Трябва да се извади помпата и да се огледа,представлява много фина мрежа.

Може да е затлачена,скъсана и...,а може и да е чиста,но за да разбереш трябва да се извади помпата.

Не знам дали това е сменяем елемент или върви заедно с помпата.

В коша на двигателя на мястото на филтъра има едно нещо,наречено пулсатор(дано не се лъжа).

Колегата Markony беше писал,че може да се сложи филтър на това място.

При мен мрежичката беше здрава и чиста.

Вече 6 г.няма проблеми.

И резервоара беше чист,но трябва да се отвори.

Нека и други колеги изкажат мнение!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   За горивния преди две години от Апостолов Бургас ми казаха цена 70 лв. Не съм търсил другаде

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горивния филтър в резервоара се сменя само ако има проблем.Това се случва рядко,но все пак бензин менте,,,смоли разни с разредители правят голяма бела там.Обикновено отварям само при доказана липса на налягане в бензиновата рампа.Не препоръчвам отваряне на резервоара за профилактика.Все пак там има уплътнение,което е залепнало доста добре и повторната му употреба може да не херметизира добре гърловината.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...