Jump to content
emonai

Проблем с датчика за дъжд и светлина

Recommended Posts

Здравейте, като пообслужих мотора и купето се ориентирам към периферията. Не действа сензора за дъжд и светлина / аз си мислех, че са два отделни датчика, а скоро разбрах, че са в един корпус/ . Не че са ми много нужни, но ме дразни че не работят и то е така от както съм взел колата. Дали някой се е занимавал с това. И дали е софтоерен проблем или хардуерен.Разглеждах ел схемата в ''omanuel.ru/Honda/'', но не мога да стопля датчика за дъжд би трябвало да е порпоционален, че в описанието пише, че колко е по силен дъжда толкова чистачките са по бързи- и в такъв случай датчика ШИМ ли изпраща към контролера. От друга страна гледах снимки на отворен такъв модул в него влизат само три жици. Ако някой е чоплил там и има опит моля да сподели !

Редактирано от emonai

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да ти дам насока, относно датчиците, но да вметна, че те действат при определено положение на врътките и лостчетата - съответно за чистачките и фаровете.

Та провери първо това и после ровичкай. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е щеше да е конщунство да не съм сложил превключвателите на ''auto''  и да чакам реакция. Не споменах, че на тъмно фаровете не се палят, а чистачките на  auto, движат  на бавен режим и при юлска жега. Благодаря все пак. Прав си да не ровичкам, ама се видях малко в свободно време и днеска и сложих лед фарчета за дневни светлини. Получи се много ефикасно, светват при запалване на колата, като светнат габаритите гаснат, а като загася колата ме изпращат една минута /това последното се получи случайно без да го планирам/ Та и ако фаровете се палят автоматично ще си стане като по книга. Руснаците дават грешки В2350,52 до57, но не знам с какво ги четът и трият, а в Бултрако не ми се ходи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са дневните?Дай линк! Може и на лични.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

IMG_20181109_094357.jpg

IMG_20181110_081444.jpg

Редактирано от emonai

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма линк, по програмата ''направи си сам''! LED фарчетата ги купих от някаква железария, за смешни пари. Захранил съм ги от предпазител 15 от кутията при мотора. Сложих едно реле, на което използвам НЗ контакт и го управлявам от плюса към габаритите. След релето съм сложил стабилизатор  LM7812  за да удължим живота на фарчетата. Има и неща, който не съм ги домислил и леко ме дразнят. Първо закрепването на фарчетета, което е със силикон и практически е неразглобяемо и второ където съм ги закрепил решетката ги насочва не точно на пред, а леко в страни. Има едни изисквания, към дневните светлини.1.да излъчват м/у 400 и 800 кандела - не знам дали го покривам. 2. външния ръб на фарчетата не трябва да са на повече от 400мм от външния ръб на колата 3. височината трябва да не е повече от 1300мм от земята. Там се включвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!!Аз съм се ориентирал към едни на osram с 5 диода но са малко соленички и не ми е ясно дали в комплекта има блок за управление!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...