Jump to content
petko_z

Данък 2019

Recommended Posts

Posted (edited)

Ммм да.....

Edited by Ekzotik

Да споделя: за Акорд 2008, дизел, платих 120 лв. данък, в София.

Posted (edited)

https://www.monitor.bg/bg/a/view/gazovata-uredba-vdiga-ekokategorijata-na-kolata-162618

„Така въпреки по-ниския си стандарт за изгорели газове, автомобилите с алтернативни горива ще получават по-високи екокатегории“, обясни пред „Монитор“ Дамян Войновски от Изпълнителна агенция „Автомобилна администрация“. Категорията ще се определя при периодичния преглед на автомобилите.

Което повдига въпроса, за чий е необходимо да даваме грешни пари на бултрако, да си вадим нови талони и всякакви простотии, а не просто ГТП-то да ни определи еко нормите на всички, което с едни читави газ анализатори би било най-адекватното решение.

Голяма полза какво ти пише в талона, като нямаш катализатор и доливаш 5л масло за 10 000км. Няма такива глупендери наистина. Всичко, което се иска е да затегнат годишните технически прегледи и толкова много неща ще си дойдат по местата.

Edited by Cap_Slow
  • Upvote 3

Дано стане реалност, а не само намерение. В момента от Бултрако отказват да ми издадат документ тъй като колата била американска. Е да де, ама двигателя не би трябвало да се различава от този на Леджънда /фейслифта- 3.7/. Или Acura RL с какво е по- различна от Honda Legend? А разликата в данъка е около 150- 200лв. Варианта с ГТПтата си е най- добър. Така и тези дето правят димните завеси заради махнатите филтри ще си плащат, а не да им се изчислява според годината на производство :)

Posted (edited)

Нещо много предизборно ли ми звучи това или тоя филм съм го гледал? :D

А ако не влизаш в никоя категория дали ше те спрат от движение или тва ОГРОМНО перо плащащи "ЕКО"такси, граждански, винетки, данъци и прочее VAG-аджии и BMW-та с пушилките е много ценно за рязане?

Дреме ми за "центъра" ... Или на депутатите да не им смърди по "центъра" ...

Edited by dindin
  • Like 2

Всичко е "пунт и пластика"!!! 

Някои ще разберат, други ще скочат, трети ще се направят на по-големи светци и от Папата, абе.... 

Всичко е сбъркано с тези данъци, а дори и малкото останали читави закони и разпоредби, гледат да ги прецакат.

Малоумието, безхаберието и простотията са безпощадни -  особено последните две/три петилетки! 

• Like 1

На моята Хонда ЦРВ данъка беше около 213,22лв, а сега по новата тарифа е 110лв (София) :)

• Like 1

Да не съм офф:

CR-V 2005 2.0 бензин 150 коня Евро4

200 лв -> 126 лв

в Свиленград, но ще трябва да сменям номерата.

Ако калкулаторът по-назад в темата е верен, толкова трябва да е и в София.

image.png

Сивика от подписа ми. С отстъпки за преждевременно плащане, регистриран в Русе - миналата година 17.01лв, тази 40.10лв

CRV 2000 147 коня  евро 3 Добрич

Миналата година 168лв

20190416_210240.thumb.jpg.865c9cccf4eee2598f9bcf5085a9954f.jpg

Тази година 125лв 

Браво на общината сетиха се намалиха го.20190416_210252.thumb.jpg.19679e1aa2c997884de7b7550378bb71.jpg

На 8.11.2018 г. at 21:51, Митко Йотов написа:

Мисля,че при мен си пишеше.Интересното е обаче,че от дилъра в Швейцария колата излезе с евро 5 а тук от КАТ и сложиха евро 4.Точно от някакъв каталог гледаха и изобщо не даваха и дума да се издума за някаква корекция.Останах силно разочарован.

Не ми се снима талона и да го качвам тук защото все пак това са си данни и не искам да имам никакви притеснения за в бъдеще.

според мен каквато е нормата в талона това трябва да впишат ...тоест, може предният собственик да си е платил /правят се определени промени в изпускателната система на автомобила / за екстрата неговата точно кола да отговаря на повисок клас евро норма в случая евро 5...и още щом могат да ровят да намаляват норма, то не трябва да искат и да се ходи за разни сертификати при отсъствието на нормата в талона..дразнещо е да се опитват да не признават нещо което са го дали хора в една Държава която в отношение на стриктноста на исписване в талон на автомобил е пословична!!!! и още като не вярват да си намерят начин да бъде измерено ..и тн.

• Upvote 1

Преди 11 часа, Keny написа:

според мен каквато е нормата в талона това трябва да впишат ...тоест, може предният собственик да си е платил /правят се определени промени в изпускателната система на автомобила / за екстрата неговата точно кола да отговаря на повисок клас евро норма в случая евро 5...и още щом могат да ровят да намаляват норма, то не трябва да искат и да се ходи за разни сертификати при отсъствието на нормата в талона..дразнещо е да се опитват да не признават нещо което са го дали хора в една Държава която в отношение на стриктноста на исписване в талон на автомобил е пословична!!!! и още като не вярват да си намерят начин да бъде измерено ..и тн.

Точно.