Jump to content
petko_z

Данък 2019-2020-2021-2022

Recommended Posts

преди 59 минути, Emicha написа:

Днес, от Бултрако-София , ми обявиха 39,90лв. за сертификата.

Каква е причината, в Пловдивското да е 30,00 лв.?

Също, някой знае ли актуална цена, за смяна на талон в КАТ - София, че на сайта им нищо не откривам?

Може би тук, пак ще е по-скъпа смяната на талона:)?

Нямам идея защо в София е по-скъпо, като моите данни пак ги изпратиха в София и чакахме отговора от там по мейла..

За сметка на това данъка в Пловдив ми е с 100 лв. повече.. Абе всеки си прави квото си иска и тва е..

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А в кат,каква е процедурата?Надявам се да не трябва да се чака с колата там и да се влиза на каналите..?

Какви документи ти искаха и къде, на кое гише (номер..)се чака?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чака се с колата, но се минава по-бързо от нова регистрация. Трябват ти двата талона, застраховка, документа от Бултрако и лична карта. И копия от всичко това. 

Чака се, където всички.. на гише 1.. ако не се лъжа (за Пловдив). 

На мен май ми отне под 2 часа. Добра стратегия е да се отиде следобед. Няма толкова хора.. Повечето се трупат рано сутрин и става лудница..

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.marica.bg/po-niskiqt-danyk-mps-ni-izliza-soleno-Article-185721.html

Само не можах да си обясня,защо им е автомобила на "опашката"...!:confused:

Редактирано от JHM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво пречи тогава да се вади документът през представителството, което предлага най-ниска цена, щом са различни?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

108.90лв за ЦР-В-то, дупката с N1 вече я запушиха :blush:

И понеже всичко е с цел екология и прочее, мотоциклета ми е с данък 125,00 лв. За същата година на производство, Евро5, Катализатор, разход на половина и по-малко коне.....

Редактирано от pln
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 9 часа, JHM написа:

Само не можах да си обясня,защо им е автомобила на "опашката"...!:confused:

Чичото дето разпределя пред КАТ Пловдив колите вика, че минавали канал заради екото..

Т.е. трябва и на газанализатор да ни качат.. Но това в Пловдив не работи от години.. Т.е. остава само фективно да мине през канала..

Нема такава държава!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 15 часа, pln написа:

108.90лв за ЦР-В-то, дупката с N1 вече я запушиха :blush:

 И понеже всичко е с цел екология и прочее, мотоциклета ми е с данък 125,00 лв. За същата година на производство, Евро5, Катализатор, разход на половина и по-малко коне.....

Незнам дали го прочетох правилно, но няма мотор с Евро 5 все още. Евро 4 от 2016-та...

https://www.transportpolicy.net/standard/eu-motorcycles-emissions/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно местните данъци на МПС, за колегите от Плевен:

След заседание днес 31.01.2019 Общински съвет – Плевен прие изменения и допълнения на общинската Наредба № 20 за определяне размера на местните данъци на територията на община Плевен. Ставките са следните

 

Разценки съобразно мощността на двигателя:

до 55 кВ включително – 0.50 за 1 kW;

над 55 кВ до 74 кВ включително – 0.65 за 1 kW;

над 74 кВ до 110 кВ включително – 1.10 за 1 kW;

над 110 кВ до 150 кВ включително – 1.40 за 1 kW;

над 150 кВ до 245 кВ включително – 1.75 за 1 kW;

над 245 кВ -2.25 за 1 kW

Коригиращ коефициент според екологичната категория на автомобила (екологичен коефициент): 

екологична категория коефициент

без екологична категория,1.3

„Евро 1″,     1.2

„Евро 2″      1.1

„Евро 3″      1

„Евро 4″      0.9

„Евро 5″      0.7

„Евро 6″ и „EEV“      0.5

Решението по Наредба №20 влиза в сила 7 дни след публикуването му  интернет страницата на Общински съвет – Плевен.

 

Така за моето дизелово CR-V 3, за което е 103Kw и има Евро 4 миналата година платих данък 162.00лв с отстъпката за тази година ми се пада да платя:

103Kw X 1.10лв Х 0.9 = 101.97лв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А твоето CR-V 3 няма ли си възраст? Например ако е от 6 до 10 години - да го умножиш по 1.5 (ако е след 01.01.2010), или ако е от 11 до 15 години да умножиш по 1.3 (ако е преди 31.12.2009)? Извинявай, че го казвам, но просто за да не останеш изненадан като отидеш да плащаш и ти поискат повече. 

 

Иначе аз ако съм адвокат и живея в Плевен, и това ме засяга - бих пуснал жалба срещу тая наредба, защото нямат право да разделят категориите Евро 1, 2 и без Евро категория. Законът предвижда трите да са като едно цяло.

Редактирано от ogi28b

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да мой пропуск .. колата е 2007 година - 101,97лв * 1,3 = 132,60лв 

ogi28b - Благодаря за забележката :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В един форум на Ситроен попаднах, че във VIN -а е кодиран Евро стандарта. Дали не е и за Ходните така? Къде ли може да се провери?

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 31.01.2019 г. at 11:43, WingMan написа:

Незнам дали го прочетох правилно, но няма мотор с Евро 5 все още. Евро 4 от 2016-та...

https://www.transportpolicy.net/standard/eu-motorcycles-emissions/

Мда, прав си.... Оказва се, че CBF е с euro-3, само.... А в талона дори не е отбелязано.... Е, явно моторите замърсяват повече от црв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 30.01.2019 г. at 22:40, petko_z написа:

Т.е. трябва и на газанализатор да ни качат.. Но това в Пловдив не работи от години.. Т.е. остава само фективно да мине през канала..

Нема такава държава!!!

Айде и аз днес записах "Евро 4" и прекрачих канала фективно...:bg:,какво да се прави!

Отне ми 2ч. и 30мин. с обедната почивка :tooth:.

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Emicha написа:

Изгубено време на канала (оспорваха издадения сертификат, защото не пишело че е издаден специално за тях)- 3 часа

Трябва ние да оспорваме това губене на време,че и канал на всичкото отгоре, защо...!

Отговори ми чичкото с синята манта на канала,че трябвало за нещо да се захване,че да тръгне "процедурата"...,иди ги разбери.

А процедурата по смяната на талона ми, беше по графа (тарифа) за смяна на собственик и промени по регистрация..?:confused::shock::ranting::tooth::punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз в КАТ Пловдив имах лека разправия за документа от Бултрако..

Те издават 2 листа. Единия е тяхна бланка с попълнено Евро4 на края. Другият е сертификата за автомобила със всички данни за него (емисии и т.н.)..

Та човека в КАТ се заяде, че във втория документ - сертификата никъде не пише "Евро4".. Обясних му, че сигурно е вписано на база емисии и т.н.

В крайна сметка изпуфтя и прие документите..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втория документ с емисиите,не са ми го търсили изобщо.Само търсеха да има мокър печат,на първия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, petko_z написа:

..Те издават 2 листа. Единия е тяхна бланка с попълнено Евро4 на края. Другият е сертификата за автомобила със всички данни за него (емисии и т.н.)..

Та човека в КАТ се заяде, че във втория документ - сертификата никъде не пише "Евро4"..

 

Същата работа.

Първо се заядоха, че във втория лист ( сертификата на автомобила) никъде не пише Евро 4.

После, че удостоверението едва ли не е копие (заради черния печат).

След това, че този документ не в за пред тях а за данъчните.

_20190206_122931.thumb.JPG.35eba5157614fbd8fc3a4f18a2312a9b.JPG

Така че за това може и да са прави и ако някой си вади такъв сертификат от Бултрако,  да иска да е адресиран до КАТ. 

 

После търсиха информация на компютър, на база емисиите от втория лист - ама нищо не намериха.

 

А нататък няма да казвам как се развиха нещата, че е голяма пародия и не подхожда за такъв орган.

 

И нещо важно:

Ако колата ви е регистрирана  6+1 (като моето СРВ), си качете допълнителните седалки отзад, че ще ви върнат.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако примерно сега някой си купува употребяван автомобил, трябва ли да носи сертификат за да му впишат Еврото и ако не, каква е тази дискриминация спрямо поданниците, вече придобили си секънд хенд кола?

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поразгледах малко из нета по казуса с липсващия Евро стандарт в талоните ни.

Най-ранните следи за проблем са от 2014-та. Тогава на единици, проявяващи интерес към въпросното (V. 9) *** е предлагано да изискват документ от представителството на марката, който е бил безплатен. После (с лавинообразното нарастване на интереса към този документ), съюзът на вносителите на автомобили е взел решение "вече да бъде платено", понеже са видели че различните административни органи си "прехвърлят топката". Първоначално този документ е служил за пред данъчните, но в последствие те са вдигнали ръце (по нареждане отгоре) и са "подали" на КАТ, за да добиват още приходи за хазната - поправяйки собствен пропуск (понеже във всеки стар европейски талон с който се внася колата си има Евро категория). И тогава е имало "брожения от граждани", да се подготви директива с разписани евро стандарти (задължителни за производството на автомобилите) и да се разпрати по общините, за да не "ескалира напрежението" сред населението, но това не е направено.

Точно в този момент ми стана ясно че и това безхаберие е умишлена "държавна политика", а новите Еко промени са прах в очите на Европата.

Повечето хора няма да си мръднат пръста (камоли да извървят описаният от колегите по-горе път) и по статистика БГ-то ще продължи да се води държавата с най-вредният автопарк. Ясно е и че краткосрочният финансов интерес на държавата надвива дългосрочните ползи от въздигането на реномето и, или както казваше деда ми "по-добре бобец днес, отколкото - някой ден кифтета".

Дали нещо ще се промени в народопсихологията ни ...

800_914z36q8v2fnka-300x225.jpg

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет!

https://szp.sofia.bg/OnlineReportWSClient/pages/login.jsf

Според този сайт данъкът на нашето Ц-рв, 1-ва ген., 147 к. с. /108 кВ/ за 2019 г  е 124,15 лв, с отстъпка от 6,53 лв. София,  общ. Искър. Миналата година е бил 141,59 с отстъпка от 7,45. В Големия талон, издаден 2009 г. НЯМА вписан евро-стандарт.

Редактирано от kalintry

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се чудя, (след като смених талона), и след като от общините казват , че тях ги интересува и взимат информацията по талон от КАТ, кога тази информация ще бъде обновена в тяхната система, за да се плати данъка на МПС-то , с намалението за ЕВРО-4 ?

Май, май... ще стане когато китайците стъпят на Марс, а може и по-късно!

 

То вярно, че два три дни за нашите смешни, електронни институции, е много кратък срок, ама да не се окаже че трябва да се ходи и в данъчното да се подават сертификатите.

 Днес бях на гише в общината да плащам една такса и  проверих какво излиза като данък за  въпросното СРВ.

Данъка с отстъпката (за по-ранно плащане) е - 154 лв. без някакви стотинки - което ще рече , че не е калкулиран с Евро 4 , а без никакво Евро!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Emicha написа:

кога тази информация ще бъде обновена в тяхната система

Има я вече,поне при моята данъчна служба,пише си евро4!

преди 12 минути, Emicha написа:

което ще рече , че не е калкулиран с Евро 4 , а без никакво Евро!

Тука вече,сигурно трябва да хвърляме на боб..:tooth:.Ще го калкулират ли...,няма ли да го калкулират...,че и по какви тарифи?

Казаха ми,че всичко това ще се случи края на месеца.Остава да видим,продължението на филма!:bye:

Редактирано от JHM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 7.02.2019 г. at 20:09, Emicha написа:

Сега се чудя, (след като смених талона), и след като от общините казват , че тях ги интересува и взимат информацията по талон от КАТ, кога тази информация ще бъде обновена в тяхната система, за да се плати данъка на МПС-то , с намалението за ЕВРО-4 ?

Май, май... ще стане когато китайците стъпят на Марс, а може и по-късно!

 

То вярно, че два три дни за нашите смешни, електронни институции, е много кратък срок, ама да не се окаже че трябва да се ходи и в данъчното да се подават сертификатите.

 Днес бях на гише в общината да плащам една такса и  проверих какво излиза като данък за  въпросното СРВ.

Данъка с отстъпката (за по-ранно плащане) е - 154 лв. без някакви стотинки - което ще рече , че не е калкулиран с Евро 4 , а без никакво Евро!

 

Емич, вчера платих данъка на моята по електронен път и бе 111лв. и някакви стотинки. Информацията за данъчното задължение ми излиза в банковия акаунт. В талона ми е вписан стандарта Евро 4. Става дума за София.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данък МПС 2019 Поморие

а)   до 55 kW включително –  0.60 лв. за 1 kW;

б) над 55 kW до 74 kW включително – 0.80 лв. за 1 kW;

в) над 74 kW до 110 kW включително – 1.60 лв. за 1 kW;

г) над 110 kW до 150 kW включително – 1.80 лв. за 1 kW;

д) над 150 kW до 245 kW включително – 2.40 лв. за 1 kW;

е) над 245 kW – 3.15 лв. за 1 kW.

В зависимост от годината на производство данъкът се умножава с коригиращ коефициент за годината на производство на автомобила /Кгп/, определен с чл.55, ал.1 от Закона за местните данъци и такси.

2. Екологичният компонент се определя в зависимост от екологичната категория на автомобила при следните коефициенти:

а) без екологична категория, с екологични категории „Евро 1” и „Евро 2” – 1.2;

б) „Евро 3” – 1.1;

в) „Евро 4” – 0.9;

г) „Евро 5” – 0.7;

д) „Евро 6” и „ЕЕV” – 0.5.

 

За Хонда джаз 2005 61 kw-57 лв. без отстъпка с нея 54 лв.

 

p.s. Euro-4

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варна 

а) до 55 kW включително – 0,95 лв. за 1 kW;

б) над 55 kW до 74 kW включително – 1,28 лв. за 1 kW;

в) над 74 kW до 110 kW включително – 1,57 лв. за 1 kW;

г) над 110 kW до 150 kW включително – 1,76 лв. за 1 kW;

д) над 150 kW до 245 kW включително – от 1,90 лв. за 1 kW;

е) над 245 kW – 2,10 лв. за 1 kW;

 

Коефициент

Над 20 години - 1,1

Над 15 до 20 години включително - 1

Над 10 до 15 години включително - 1,3

Над 5 до 10 години включително - 1,5

До 5 години включително - 2,3

 

без екологична категория, с екологичникатегории “Евро 1“ и „Евро 2“  -  1,10

„Евро 3“  -  1,00  - 

„Евро 4“  -  0,80

„Евро 5“  -  0,60

„Евро 6“ и „ЕЕV“  -  0,40

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 9.02.2019 г. at 19:38, m_ad написа:

Емич, вчера платих данъка на моята по електронен път и бе 111лв. и някакви стотинки. Информацията за данъчното задължение ми излиза в банковия акаунт. В талона ми е вписан стандарта Евро 4. Става дума за София.

 

Браво на теб, изглежда от твоето данъчно, са си оправили нещата.

Ще видим в моето кога ще променят нещо и дали въобще ще променят - защото започвам да се съмнявам, че ако не се отиде на място, няма нищо да свършат.

Горното си го мисля, защото днес платих данъка на 3-ката , на която в талона си пише че е Евро-5 и за 150 к.с  или 110 kW с отстъпката дадох - 189,67 лв. !

А миналата година беше 216,31 лв. - пак с отстъпка.

Намалението (ако го има въобще) е прекалено малко за кола от 5 до 10 г. с Евро-5 и но като чели всяка община си го смята, по нейни си правила.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка община го смята по ЗМДТ и според решението на местния общински съвет. За София: 

 

110 KW * 1.10 лв/KW = 121.00

121.00 * 1.5 (от 6 до 10 години, или от 2010 до 2014-та) = 181.50

Ако колата е без Евро-категория: 181.50 * 1.1 (За Евро 0, 1 и 2) = 199.65

199.65 - 5% (отстъпка за ранно плащане) = 189.67

 

Не виждам нищо необичайно, освен че си платил за без Евро. Честито. Ако колата ти има вписано ЕВРО 5 в талона и 86 лева не са ти безразлични, отивай да пускаш жалба, защото:

 

Ако колата е с категория Евро 5: 181.50 * (0.6 за ЕВРО 5) = 108.90

108.90 - 5% (отстъпка за ранно плащане) = 103.46

 

189.67 - 103.46 = 86.21 лв. - това е сумата, с която са те прее**ли.

 

Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата си има вписано Евро-5  и две години и плащам данъците, тази е третата- това ако има значение.

Изглежда в общината са объркали нещо и сигурно ще се ходи пак до там.

Ще видя какво ще стане и ще пиша.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Сливен:

Данък върху превозните средства

 

Чл.12.(1)За леки автомобили размерът на данъка се определя съобразно мощността на двигателя, коригиран с коефициент в зависимост от годината на производство, както следва:

  1. до 37 kW включително – 0.41 лв. за 1 kW;

  2. над 37 kW до 55 kW включително - 0,48 лв. за 1 kW;

  3. над 55 kW до 74 kW включително - 0,65 лв. за 1 kW;

  4. над 74 kW до 110 kW включително - 1,32 лв. за 1 kW;

  5. над 110 kW - 1,48 лв. за 1 kW.

  В зависимост от годината на производство данъкът се умножава със следните коефициенти:

  

Брой на годините от годината на производство, включително годината на производствоКоефициент

Над 14 години -1

Над 5 до 14 години включително -1,5

До 5 години включително -2,8

http://www.sliven.bg/index.csp?f=NORMD

 

За моята излиза:

103 KW * 1.32 лв/KW = 135.96

135.96 * 1.5 (над 5 до 14 години) = 203.94

 

Не мога да взема рашешение, ИСТИНА ЛИ Е!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега @st34, там, откъдето копираш, е грешно. Виж по-назад в темата - възрастта на колата вече е по нова таблица. Също така се прилага коригиращ коефициент, в зависимост от Евро-категорията. Ако в края на мнението ти това е въпрос - не е истина, потърси актуална информация. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано си прав, ама такова е инфото от официалния сайт на общината.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е, колега. Наредбата е с дата от 2011 година, а официалният сайт е преместен и изглежда по друг начин. Това е старият сайт, вероятно оставен да се вижда с информационна цел. Ето новия:

 

https://mun.sliven.bg/

 

Ето ти линк към ПРОЕКТ за изменение на наредбата. НЕ знам дали са го приели:

 

http://obs.sliven.bg/uploads/files/Proekt_NMD_2018_12.pdf

 

Ако е приет, ще платиш:

 

103 кв * 1.36 лв * 1.3 за възраст * 1.1 или 1.0 (за Евро 4 или без евро-категория) = около 182 лв с Евро 4 или около 200 лв без Евро категория. 

 

Ако този проект не е бил приет до 31 януари, по закон важат минималните ставки и коефициенти и ще платиш:

 

103 * 1.10лв * 1.3 * 0.8 или 1.1 = 118 за евро 4 или 162 за без евро-категория. Така е в столичната община, важат минималните. 

 

 

---------------

Прието е за Сливен, ето ти линк към решенията: http://obs.sliven.bg/uploads/files/reshenia/Reshenia_2019_01_31.pdf

Отбелязвам те, защото правих няколко редакциии, за да ги видиш. @st34

Редактирано от ogi28b

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите от Варна,които карат коли с евро 4 и нагоре е хубаво да си сметнат данъка преди да се засилят да плащат.При мен беше калкулиран с евро 3,а в големия талон си пише,че е евро 4 от 5 години,даже съм подавал декларация за преизчисляване същата година.Та днес с талона в изчислителния център си поговорихме с каката от гише информация.Влиза на 3-4 места в програмата си,накрая намери,че наистина имам евро 4 и ми казва:"Интересна работа в старата програма ви е записан автомобила с евро 4,а в новата програма не е отразено."Направи необходимите промени и сега всичко е точно.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Пловдив за акорд 2.4, 2005-та в електронното банкиране ми излиза 361 лева и някакви стотинки. Това без евро категория. Не съм видял някъде публикувано какво са решили наще тъпани за данъка, но е факт че вече е излязъл данъка за 2019-та.

Редактирано от jijane

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, jijane написа:

В Пловдив за акорд 2.4, 2005-та в електронното банкиране ми излиза 361 лева и някакви стотинки. Това без евро категория. Не съм видял някъде публикувано какво са решили наще тъпани за данъка, но е факт че вече е излязъл данъка за 2019-та.

 Пловдив, същата кола 2008 с Евро 4 295.66 с отстъпката. За калкулацията в Пловдив сме писали може би и в тази тема. Факт е, че плащаме едни от най-високите позволени ставки на KW.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази наредба дали ще влезе в сила или е била само някакъв проект?

https://m.fakti.bg/bulgaria/318752-ot-mart-2019-g-vsaka-kola-shte-e-s-ekostiker

Правилно ли разбирам, че когато минеш на преглед ще ти определят евро стандарта според вредните емисии, които ти отделя колата и това вадене на документи и смяна на талони ще е излишно? Ако е така това означава, че всяка година ще трябва да се преизчислява размера на данъка :)

От Бултрако ме отрязаха с издаването на документа и излиза, че моята кола въпреки, че би трябвало да отговаря поне на евро 4, се води евро 1 тъй като не е европейска.

Сега проверих в данъчното и ми обявиха следните цени:

Ако остане така както си е сега данъка ще ми е 505лв. /3.7- 300к.с./

Ако е евро 4 ще бъде 413лв., а ако е евро 5 ще е 360лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...