Jump to content
petko_z

Данък 2019-2020-2021-2022

Recommended Posts

Ми данъка смет ,шефа плаща  600лв на година за сервиза  ,дето фъргаме в кофата 20-30 транзистора и 20 чипа на месец дето се събират в цигарена кутия ,кой туй нещо ?Чисто обирджийство е това .И кофата все пълна от ползвателите от блока до сервиза ,за 600 кинта трябва наша си кофа да имаме даже ,ама това е положението .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дружина, някой да знае, ако мина ГТП до 10-ти август, целио данък ли требе а съм платил, или може половинката му?

До сега, на предните ми коли, го плащах целия (до март заради отстъпката 5%), ама тая година са мноу пара наведнъж. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Целия :) Мисля, че вече не можеш да плащаш половин данък. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След написаното в пост 366 скокнах до общината и си платих за половината година, като "каката" ме увери че това е ОК за скорошен преглед.

На квитанцията никъде не пише че сумата е за първото полугодие. Не открих и законова разпоредба за платен 100% годишен данък при ГТП.

Попаднах само на това: https://www.standartnews.com/balgariya-obshtestvo/kolata_minava_na_pregled_i_s_parvata_vnoska_ot_danaka-316650.html  - предполагам е в сила?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работата е там, че в ГТП пунктовете вече не гледат квитанцията, ами всичко им излиза в системата. Ако плащането на половината данък по някакъв начин дава зелена светлина да минеш преглед, значи ще стане. Ако имаш път край твоя пункт, можеш да ги попиташ какво им показва системата, преди да заделяш време за същинския преглед

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета че освен данък МПС и ГО е с проверка от пункта на ГТП през нета. Всичко станало "он лайна" в тая татковина.

Ами ако некой от тея (и др.) институции в момента немат нет, или ток - настава шок!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко се пази в бази данни, които, ако са читаво направени и поддържани, им е най-малкия проблем, че няма ток. Най-често гърмят подари други причини. Единствено трябва да се изчака известно време, докато се въведат промените в системата, т.е. да не минаваш преглед веднага след плащането на данъка.

В моя случай като регистрирах моята кола в КАТ, трябваше да изчакаме близо час, за да се появи ГО в системата, за да може колата да мине.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, според моя план имат 2 седмици, да си "опреснят" базата данни. Утре ще питам 1-2 пункта наясно ли са за %-та данък МПС при ГТП.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да си платил данъка за миналата година @ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той си е платен. Мисълта ми бе за 2021-ва дали е нужно 100%, или може половината.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ГТП май се иска само за миналата, но не съм 100% сигурен. Ти си август ама примерно аз минавам февруари, няма как да ме накарат да съм го платил вече, но това са МТД и е различно почти за всяка община.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питах в 1 пункт и там ми цитираха следното от ЗАКОН ЗА МЕСТНИТЕ ДАНЪЦИ И ТАКСИ:

Чл. 60. (1) (Изм. - ДВ, бр. 98 от 2010 г., в сила от 01.01.2011 г., изм. - ДВ, бр. 105 от 2014 г., в сила от 01.01.2015 г.) Данъкът върху превозните средства се плаща на две равни вноски в следните срокове: до 30 юни и до 31 октомври на годината, за която е дължим. На предплатилите до 30 април за цялата година се прави отстъпка 5 на сто.

Според тях - няма проблем системата да ме одобри за преглед с половината платен годишен данък, а ако откажела, да съм ходел в данъчното и да съм им покажел тоя член 60. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъвто и член да им покажеш, ако системата не вижда че си платил данъка, ще трябва да го внесеш :).

Кой знае в кой забутан правилник, или някаква вътрешна наредба е заложена логиката кога да се признава данъка за платен и кога не. Ако не знаят в данъчното, най-сигурно ще знаят във фирмата, разработила тази система. Или на метода проба-грешка.

Най-вероятно тези срокове от чл. 60 са заложени по някакъв начин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да ги "членувам" до 10-то коляно? Нали е платен и имам разпечатка с печат и подпис ! Да си опрАат системите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получих известие за 2022-ра от МДТ.

Миналата година данъка на Ледженда беше левче на ден. За тази по 76 стинки на ден - далавера. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старост...,старост,минал е към графа пенсионери,от 15 до 20г.:worthy::D!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Старее - като катедрала, ама е палав като тинейджър. :)

 

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...