Jump to content
to-shiba

Питане относно окачването на 7 ген.

Recommended Posts

Здравейте, имам странен проблем с возията на Сивик 1.6i 110кс. 2004г. Вози все едно съм в зил и съм в полето където има много бабуни. Колата много подскача и всяка една неравност ако ще и малка пукнатина на асфалта се усеща все едно удрям в някакъв огромен кратер. Сменях шарнири, сменях маншони на амортисьори, откъдето ми провериха и пружините  казаха че са доста добре, сменях кормилни накрайници, общо взето всичко което казаха за нередно беше сменено, но пак си подскачам и тропам, което е доста неприятно. Три добри  майстори минах и трите казват, че по ходовата част няма проблем и тази Хонда возела така. Моля споделете вашето виждане, наистина ли вози така ужасно, самите амортисьори ли са проблема или нещо друго в тази кола което ми обягва. Цялото ми табло се разхлопа и единият ми прозорец вече тропа и трепери като е отворен просто ужас, а съм карал 1997 Сивик 6 ген купена с удар и не можеща да се изправи и е возела 100 пъти по-добре, което тотално ме оставя без думи. :crazy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами,така вози ,твърдо е окачването ,и аз не съм доволен как подскача ,обаче това е положението .Акорда вози хубаво ,амааааа там парите са други .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лелеее ще се разплача :( а ако сменя амортисьорите нещо регулируемо окачване а у нещо подобно дали би смекчило нещата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 5.11.2018 г. at 21:51, to-shiba написа:

Здравейте, имам странен проблем с возията на Сивик 1.6i 110кс. 2004г. Вози все едно съм в зил и съм в полето където има много бабуни. Колата много подскача и всяка една неравност ако ще и малка пукнатина на асфалта се усеща все едно удрям в някакъв огромен кратер. Сменях шарнири, сменях маншони на амортисьори, откъдето ми провериха и пружините  казаха че са доста добре, сменях кормилни накрайници, общо взето всичко което казаха за нередно беше сменено, но пак си подскачам и тропам, което е доста неприятно. Три добри  майстори минах и трите казват, че по ходовата част няма проблем и тази Хонда возела така. Моля споделете вашето виждане, наистина ли вози така ужасно, самите амортисьори ли са проблема или нещо друго в тази кола което ми обягва. Цялото ми табло се разхлопа и единият ми прозорец вече тропа и трепери като е отворен просто ужас, а съм карал 1997 Сивик 6 ген купена с удар и не можеща да се изправи и е возела 100 пъти по-добре, което тотално ме оставя без думи. :crazy:

 

Здравейте, като прочетох този пост...все едно аз съм го писала. Вече 10год. в семейството имаме Хонда Сивик 6ген. 1998г., до ден днешен ни служи вярно. Но аз преди 3м. реших да си купя Сивик 1.6 спорт 2004г. Едвам я карам тази втората, всеки ден я карам минимум 40км. и ми се плаче. Затова предприех смяна на окаването, което ще се случи в близките 10 дни, и после наистина се надявам да ми е приятно да я карам, а не да се друсам като в каруца. Дано да стане, защото иначе количката ми харесва.

Редактирано от July77

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 16 часа, July77 написа:

 

Здравейте, като прочетох този пост...все едно аз съм го писала. Вече 10год. в семейството имаме Хонда Сивик 6ген. 1998г., до ден днешен ни служи вярно. Но аз преди 3м. реших да си купя Сивик 1.6 спорт 2004г. Едвам я карам тази втората, всеки ден я карам минимум 40км. и ми се плаче. Затова предприех смяна на окаването, което ще се случи в близките 10 дни, и после наистина се надявам да ми е приятно да я карам, а не да се друсам като в каруца. Дано да стане, защото иначе количката ми харесва.

Да и аз съм на път да го направя, но ще е лятото и може би ще сменя 16 с 15-ки джанти, защото според мен и това оказва влияние. Ще се радвам да споделиш мнение и дали има промяна, като ги смениш. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 15-ки, 2004г. спорт едишъна, потвърждавам за твърдото возене, като каруца е, ама нормално - по-спортна кола е все пак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета и се чудя имам същата и ми се виждаше прекалена меко окачването особено отпред, при по големи неравностойно блъска страшно. Сложих и уреранови буфери, още повече усеща неравностите но не блъска и ми харесва втвърдяването на окачването.
Основния проблем според мен е неадекватния за нашето пътища мекия гумен прашник-шок тампон. Предполагам че ще стане от много коли и на 8-ма вече има нормален полиуретанов шок тампон

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Аз съм с 15-ки, 2004г. спорт едишъна, потвърждавам за твърдото возене, като каруца е, ама нормално - по-спортна кола е все пак.
Явно и смяна на джантите няма да помогне

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново....смених окачването и мога да Ви кажа, че си заслужава:worthy:. Твърдото возене и силното блъскане по неравностите е наполовина по-малко. Разбира се, че не очаквах да вози супер меко, но това което беше.....за 4 месеца със спортното окачване ми изпадаха всички пломби и нито един от органите ми не си е на мястото (минавам по 1000-1100км/месечно). Да не говорим, че колата се вдигна със 3-4см., за което съм много доволна, особено за зимата, когато щях да бъда като снегорин.:rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравейте отново....смених окачването и мога да Ви кажа, че си заслужава:worthy:. Твърдото возене и силното блъскане по неравностите е наполовина по-малко. Разбира се, че не очаквах да вози супер меко, но това което беше.....за 4 месеца със спортното окачване ми изпадаха всички пломби и нито един от органите ми не си е на мястото (минавам по 1000-1100км/месечно). Да не говорим, че колата се вдигна със 3-4см., за което съм много доволна, особено за зимата, когато щях да бъда като снегорин.:rolleyes:
Супер, една добра новина! Ще може ли да споделиш какво окачване сложи.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 3.12.2018 г. at 20:45, to-shiba написа:

Супер, една добра новина! Ще може ли да споделиш какво окачване сложи.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
 

 

Сложих втора употреба от същия модел. Бях готова да купувам ново, но няколко автомонтьора ме посъветваха, че е най-добре да сложа оригинално, макар и втора употреба.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...