Jump to content
Toby Marshall

Искам да си купя мотор

Recommended Posts

Преди 8 часа, h5rov написа:

Обади им се, на НГ говорих с приятел, който си чакам мотора от Англия със същата фирма. Каза ми сума от около 500 и някви лв.

Днес получих отговор на запитването ми - взимането от адрес, който е на 100 км от Лондон е 150 лири, докарването до Пловдив още 400. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спомена ми е, че цената беше доста приемлива, но май съм объркал валутите (явно) и не е толкоз добра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 12.01.2019 г. at 15:23, Tokio написа:

И аз искам да си купя мотор, предпочитам да е голям (ако ще е гарга - да е рошава). Някой може ли да ми каже на каква височина е седалката на Gold Wing 2001 г и дали е подходящ за начинаещ в големите кубатури?  Аз съм 172 см и 72 кг.

 

 

Не знам дали не говорим за различни мотори, но Gold Wing 2001 се предлага само с един двигател - 1800cc и тежи над 350кг. Дали е подходящ за начинаещ? Според мен абсолютно не. :) Проблемът при новите мотористи не е потеглянето на прав път, а реакцията в ситуации, рязкото спиране, избягване на препядствия и тн. С малък мотор се потегля, спира, маневрира далеч по-лесно.

 

Аз бих те посъветвал да вземеш разтоварена машина - ако не искаш някой от горе предложените, има "чопъри", "крузъри" и други "класически" мотоциклети с малки кубатури като Yamaha V-Star 250. Покарай 2 сезона, ако не паднеш ще го продадеш за същите пари и тогава се мятай на Gold Wing. Според мен шанса за инцидент с първи мотор Gold Wing е много, много по-голям, по-опасен и далеч по-скъп дори самият ти да не пострадаш.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнението, но трябваше да ми го напишеш по-рано, че Goldwing-a вече е платен (1800 сс, 362 кг). Да познаваш някой, който може да го докара от Англия?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предвид предназначението на този мотор, ако не намериш кой да го докара, алтернатива е да намериш къде да остане до месец май и да го докараш на ход. Хем докато стигнеш до Ямбол, вече ще си ветеран. Само си носи дъждобран и тапи за уши, че на дълъг път от вятъра се оглушава :D 

 

Шегата настрана - виждам, че има много транспортни фирми. Ако има кой да го подготви на палет, предполагам, че няма да е ужасно скъпо, но не - не познавам никой :) 

motorcycle-shipping-pallet.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tokio, къде в Англия се намира мотора?

Gabieli съм ползвал преди много години. 

Сега пращам с едни момчета, които вземат багажа от нас. Последно ми возиха диван и 2 стола на приемлива цена. Мога да питам, дали са навити да те извозят :D

 

edit:

Иначе отвътре ми идва да зема да ти го дотъркалям на самоход ;)

Редактирано от Krasi-mir
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви, колеги, вече намерих транспорт на по-добра цена - 450 лири да ми го докарат до Ямбол. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пистов мотор

460.00лв.

Нестандартни пратки до офиси на Габиели

 

Това не важи ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно Габиели ми обявиха цена 150 лири за взимане на мотора, който е на 77 мили от Лондон и още 400 за докарване до Пловдив + още 150 лв за да дойде до Ямбол. Предложих им 500 лири + 150 лв, но не се съгласиха, после намерих друга фирма за 450 лири до Ямбол, т.е., 100 лири и 150 лв по-малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Нов съм в форума, и ще помоля за малко помощ. 

Както колегата, така и аз съм новобранец при моторите. Ориентирал съм се към чопърите около 600-800 c.c. и по специално към Хонда шадол, Сузуки Интрудер, Кавазаки вулкан или марудер. Та, ако може споделете кой от моторите и по сполучлив и с кой бих имал по-малко ядове. Понеже ги гледам около година на производство от 1995 до 2004 г.

На различните форуми различно чета, та туй се осмелих да попитам. Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хондата от тия кубатури е много слаба! Търси по-стара година 1100 или 750 поне имат силица. Марудера е с по-прилична сила и е добър избор. Общо взето избери този, който е най-запазен и ти е най удобен, като стойка, ако не те вълнува вървежа. Не си написал бюджет, а това е важно при избор на мотоциклет. При чопърите по-голямата кубатура и коне не са опасни и, ако можеш да си позволиш финансово по-голям няма да сгрешиш!

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми до нз за първи мотор бих отделил около 4000 лв. Марудера ми харесва, но незнам дали има някакви болежки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте незнам дали е по темата ако мотора не е Хонда.

Взех и аз да се замислям за скутерче до 50 Кубика.Гледах различни от интернет и попаднах на един Malaguti f12 Phantom година 1996.

50 кубика пише,че е направен на 70 кубика и са менени доста неща.

Как мислите заслужава ли си такова моторче понеже е по старо или не.

Може да предложите  и други скутерчета да кажем до цена 1200лв.

Загледах се в една Honda bali 50 кубика.  1999 година.Също ми допада.

Honda bali е на 7200 км.

Magaluti f12 е на 17000 км

По Хондата нищо не е пипано.

По Магалути са сменени преди 2000 км.

Гумите, акумулатор,Zylinder Stage 6 (незнам какво ще рече точно)

Амортисьора.

Ако имате някакви мнения ще се радвам да ги споделите

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Тез тунинговани 50-ки правени/преправяни от кой разбира кой не..не би се занимавал да гледам.

Или си вземи максимално стоков, за да знеш, че никой не се учил на него или виж новите (за под 3000лв взимаш чисто нов с гаранция).

 

Редактирано от afe

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си,че някой се е учил на него и кой знае какво му е сторил.

Мерси за отговора.

Ще поразгледам какво има ново на Пазара пък ще видим каква ще я бъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...