Jump to content
Petargazdov89

Висок разход на гориво !!!

Recommended Posts

Акорд 2.2 140 2007г мудна в ниските и разхода по борд компютър ми дава 8.5 9 което е супер много изведнъж се случи ....понеже сме правили клапана за високо налягане в рейла ми казаха ме може отново да се прецакал ....може ли тоя клапан и налягането в рейла да правят колата мудна с висок разход моля ви помагайте :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под и над таргета за налягането в рейла го пише задължително като грешка и светка подгрева и чека..

Ако нямаш тези симптоми - търси другаде проблема.. И според мен засечи пълно-пълно и повече извънградско..

Недей му вярвай много на показанията..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При закачанае на диагностика иьлезе грешка  Датчик температура на входящия въздух ....има вероятност да е нещо свързано с него или да търся причини по турбо и темподобни днес на дълго до софия при загрят двигател ми даде 9 по борд компютър а не ме е лъгал до сега 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло цяло след обслужване на масло и всякъв вид филтри количката ми се бъгна нещо ...преди това беше перфектна голям кеф ми доатавяше да я карам ... Помагайте моля ви :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горивния филтър с какъв го смени?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах от бултрако София оригинал ГОРИВЕН ФИЛТЪР Denso понеже е 2007 савсем в края колата :) 137лв 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, пробвай с някоя добавка за почистване, качваш се на скоростен път и я "продухваш" малко.

Това ми идва на акъла, макар, че казваш след обслужване се е получило...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери си добър диагностик за колата и той ще ти даде отговор на въпроса ти. Тук освен да се гадае и да се подмятат разни идейки друго не може да се постигне. Факторите са много-като се започне от качеството на горивото до грешка в отчитането. А и ако разхода ти е 8-9 градско при тези температури навън е нормален. Имаш за проверка два клапана на ЕГР-а, дебитомер и и и ... Трябва ти човек който знае какво прави,а не само да чете грешки.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8-9 градско е нормално.Ти колко очакваш да ти дава?Моят Акорд само градско ми дава зимата до 11/100.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 14.11.2018 г. at 19:46, Petargazdov89 написа:

 днес на дълго до софия  ми даде 9 по борд

 

Преди 4 часа, KrIv написа:

 ако разхода ти е 8-9 градско 

 

Преди 2 часа, policeman написа:

8-9 градско

 

===

 

Колега @Petargazdov89, възможно ли е проблемът ти да е от това, че си заредил нискокачествено гориво на някоя друга бензиностанция,  а не където си зареждаш винаги? Все пак, без да гледаш борд-компютъра - при зареждане на колонка какъв разход се получи? Веднъж ми се случи на една кола, която харчи 6.5 - 7.0  градско и около 4.5 на дълъг път, да заредя на някаква незнайна бензиностанция и разходът ѝ стана 38 литра за 330 км, от които половината извънградско. Още със следващото зареждане на обичайното място, всичко се оправи и колата пак си харчеше както преди. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях,че не съм прочел правилно за разхода.Колега,ако ти дава грешка датчик за входящ въздух,твърде вероятно е да ти вдига разхода от него.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, policeman написа:

Видях,че не съм прочел правилно за разхода.Колега,ако ти дава грешка датчик за входящ въздух,твърде вероятно е да ти вдига разхода от него.

 

преди 50 минути, ogi28b написа:

 

 

 

===

 

Колега @Petargazdov89, възможно ли е проблемът ти да е от това, че си заредил нискокачествено гориво на някоя друга бензиностанция,  а не където си зареждаш винаги? Все пак, без да гледаш борд-компютъра - при зареждане на колонка какъв разход се получи? Веднъж ми се случи на една кола, която харчи 6.5 - 7.0  градско и около 4.5 на дълъг път, да заредя на някаква незнайна бензиностанция и разходът ѝ стана 38 литра за 330 км, от които половината извънградско. Още със следващото зареждане на обичайното място, всичко се оправи и колата пак си харчеше както преди. 

 

Преди 7 часа, dakatash написа:

Колега, пробвай с някоя добавка за почистване, качваш се на скоростен път и я "продухваш" малко.

Това ми идва на акъла, макар, че казваш след обслужване се е получило...

 

Преди 19 часа, Petargazdov89 написа:

Поръчах от бултрако София оригинал ГОРИВЕН ФИЛТЪР Denso понеже е 2007 савсем в края колата :) 137лв 

1.Нямаш нужда чак от такъв филтър,на бош също е пушка 40 лева

2.Давам ти пример с моята кола 55 литра 600км за 2 седмици градско както искаш така го смятай 

3.Колегата е прав за добавката през 1 - 2 резервоара слагаш добавка и гледаш да не прекалиш с дозировката,редовно го правя в доста редки случаи пропускам,но не е болка за умиране гледай при по-често градско да я изпъваш и извънградско все пак е дизел.Пробвай с това ако не стане търси някой кадърен който да ти закачи колата на компютър и да види какви са стойностите ;) 

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също така забравих да допълня,че зависи и как я юркаш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя датчик температура на входящия еъздух заедно с дебитомера ли е или е отделен за да сменя за проба ....може ли да помогне някой с мнение и снимка :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...