Jump to content
hav0k

Централно заключване (след опит за кражба)

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Снощи открих колата с разбити ключалки на шофьорската врата и таблото. За щастие, апашите не са успели да преодолеят имобилайзера, иначе сега щях да съм горд собственик на ключ от хонда, но без кола... за щастие колата все още пали.

 

Въпроса ми е относно дистанционното в ключа. Нито един от двата ми ключа вече не работят - като натискам бутоните нищо не се случва. Ще се радвам ако можете да ме насочите на какво може да се дължи това, и евентуално какво ще е нужно да се направи, за да си възстановя колата в нормално работещо състояние (отделно че ще трябва да сменям и двете ключалки). Колата е с фабрични системи за сигурност.

 

Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също, ако някой може да ми препоръча добър сервиз, който се занимава с автоключарски услуги. Или да ходя директно в Бултрако?

 

Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съболезнования или по-скоро поздравления за късмета.

 

На мен ми звучи, като че ще ти трябват патронници от вратите и от таблото, за което аз бих потърсил от донор на части. Предполагам, че от англичанка няма да има разлика. Току виж и помогнали с монтажа в моргата. Не за друго, ами не вярвам някой ключар да ги има налични, както и в Бултрако също. А цената на последните сигурно ще е 1000лв+.

 

Застраховка имаш ли? Ако да - не следва ли да си завдеш щета за стойността им?!

 

Не на последно място - бих сложил и афтърмаркет аларма след тази случка. Знаем приказките, че "те набележат ли те" и бла-бла, но просто смятам, че има момент, след който за крадците не си заслужава усилията и се пренасочват към по-лесна алтернатива.

 

П.П. При толкова евтин внос от Англия, още посягали на сивик 8-ген...

 

П.П.П. Сега виждам, че темата е от пет дни...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора, колега.

Дори няма да споменавам застраховката, защото ако трябва да опиша цялата сага (която все още продължава) с полицията и застрахователите, ще трябва да изпиша цял роман. Нервичките ми се скъсаха още от самото начало, затова реших че няма да ги чакам и ще си оправя колата сам. Пък ако дадат нещо от щетите по експертна оценка хубаво, ако не - далеч съм от мисълта че ще ми покрият всички разходи (а и не съм го очаквал).

 

Иначе накрая отидох в Бултрако. Както ти правилно предположи, чисто-нов оригинален комплект ключалки е четирицифрена сума. Добави към това разходи относно "обучението" на новите ключове и цена труд. Все още не знам щетите по алармата какви са и защо не ми работят дистанционните, дано там няма големи изненади...

 

Наистина ще обмисля варианта за афтърмаркет аларма завбъдеще, или поне някое от тея скрити ключета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери си читав ключар . Вземи си втора употреба ключалки . Ще ти ги пренареди по твоите ключове. С централното нямаш проблем а просто не сработва , защото като са разбили контакта , сега отчита все едно има ключ там , и никога няма да сработи да заключва.  Кви четири цифрени суми кви обучавания на нови , като всичко се прави. Даже става по добре от оригинално , ако пожелая да си направя специфичен секрет , който по трудно ще подаде на къртача на контакта , ма това е друга тема.

Редактирано от docev
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, docev написа:

Намери си читав ключар . Вземи си втора употреба ключалки . Ще ти ги пренареди по твоите ключове. С централното нямаш проблем а просто не сработва , защото като са разбили контакта , сега отчита все едно има ключ там , и никога няма да сработи да заключва.  Кви четири цифрени суми кви обучавания на нови , като всичко се прави. Даже става по добре от оригинално , ако пожелая да си направя специфичен секрет , който по трудно ще подаде на къртача на контакта , ма това е друга тема.


Благодаря за отговора, docev!

 

В интерес на истината, централното заключване работи - от бутона на шофьорската врата. Не работи само дистанционното на ключа - нито отключва, нито заключва. От шофьорското място мога да заключа (и отключа) цялата кола, но отдалечено не мога.

Може би беше редно да наименувам темата по друг начин...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мислех, че посягат на тия сивици... Аз лично си правих ключ при едни пичове в студентски град (обучение, нарязване и т.н.) излезе около 250лв. За разлика в Бултрако ми искаха 400+ само за ключа, след коеот да го занеса на ключар да го нареже и да им го върна за обучение и бла, бла. Мисля, че ключарите бяха SOS нещо си, може да провериш при тях,

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата я оправиха в Бултрако. Нов комплект ключове и ключалки + обучение.
Дотук с ремонта... сагата с полицията и застрахователите продължава. :)

 

Благодаря на всички, които отговориха и дадоха мнения и съвети.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...