Jump to content
CARPERA

Повече Ah за зимата подготовка уплътнения врати

Recommended Posts

Незнам брат но как запали мотора и загася след 2мин.върти много бодро стартера. Те такова не беше ми се случвало. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

измерих ампеража 14.2 на акумулатора на студено.

Какво точно си измерил колега че не схванах  нищо.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ОФФ, че вече няколко човека пишат думата акумулатор неправилно.

Акумулатор се пиле с две У-та!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
8 minutes ago, Тони Паскалев said:

След 48ч.на загасване на мотора при -3градуса.

Да измерил си акумулатора колко волта показва.Алтернатора зарежда на 14.2 това ли искаше да кажеш. Отиди да го замерят с товарна вилка,и да го тестват,уреда го има в предните постове.Пробвай да го заредиш може да е бил разреден много.С какво масло караш вискозитет 10w 40 допълнително тормози сутрешния старт.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това ще направя. Вчера го зареждах около 2ч.и днес ще зареждам пак за 2ч.и после ще запаля колата. И след това при акумулаторджия за проверка. Но никога не съм имал такъв проблем,палиш трудно и след 2минути гасиш и след това няма проблем . От маслото не е миналата зима без проблем палеше.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не отговори на нито един от въпросите ми.Но ти си знаеш явно как да действаш. 

Няколко неща също съкращават живота на батерията,  сваляш я студена и веднага зареждаш, зареждаш с някъкво зарядно няколко часа,зареждаш дърпаш от зарядното и веднага на колата и палиш и тн.Дай повече инфо с какво, как,какво измери,батерия ампери стартов ток,да получиш адекватни отговори.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 18 часа, ruil4o написа:

Малко ОФФ, че вече няколко човека пишат думата акумулатор неправилно.

Акумулатор се пиле с две У-та!

И от мен малко ОФ, ама за какви пилета става въпрос, живи или печени ? :D

Поне като правиш забележки за правопис, проверявай собствения си .;)

Преди 17 часа, Тони Паскалев написа:

Точно това ще направя. Вчера го зареждах около 2ч.и днес ще зареждам пак за 2ч.и после ще запаля колата. И след това при акумулаторджия за проверка. Но никога не съм имал такъв проблем,палиш трудно и след 2минути гасиш и след това няма проблем . От маслото не е миналата зима без проблем палеше.

Може да имаш проблем с дюзите, трудното палене сутрин не винаги е от акумулатора .

• Upvote 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трудното палене сутрин не винаги е от акумулатора .

Примерно ако е е запушен този филтър намиращ се в резервоара.

1929314803_s-l1600filtarREZERVOAR.thumb.jpg.e8c92aace72a8b0caf43a8083a3ade09.jpg

Почваме де гадаем но колегата дава нищожна информация или поне за мен неразбираема.

Доколото разбрах от поста му сутрин е въртял стартера тегаво и немощно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги нарочно не съм писал , за да не излезе после че само си чешеме пръстите. Така , до тоя момент какво констатирах, след 2пъти по 2ч.заряд и изчакване 8ч.на акумулатора да престои , го сложих на колата , замерих ампеража на батерията 13.2ам. и стартирах колата. Паленето е много по добро. Но при слагането на клемите забелязах искра между клемата и акумулатора. Оборотите колата са може би добри само за секунда пропадат . Откачих минуса и така престоя 24ч.и воала колата пали много по добре. Според мен оттечка на ток някъде по ел.инсталацията. И на стартера  профилактика, + товарна вилка за мое успокоение. Но не познавам добър ел.сервиз.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Щом можеш да работиш с мултицета  значи сам можеш да си я измери ето как

Тук има описан и друг начин 

http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?t=447783

Ако е добре батерията зареждай я  кога и през колко време ти сам реши от това глава не боли.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 9 часа, Тони Паскалев написа:

замерих ампеража на батерията 13.2ам

Колега, как точно замерваш ампеража? :)

ТЕМА - Пенчо Манасиев се занимават с акумулатори, ако искаш обади се и ги питай каквото те интересува, могат да си проверят акумулатора.

Нищо лично, и аз не съм на ти с тоците, ама вече 2 пъти мериш напрежението (волтажа) и казваш ампераж.

Според мен не ровичкай по кабелите, че ако изгориш нещо ше имаш по-голяма беля на главата. В най-добрият случай ще е бушон. :D

Пропадането на оборотите може да е от тръгнал акумулатор, който просто ще се предаде в един момент.

Иначе зареждане  (алтернатор) и акумулатор (под товар) се тестват лесно.

Зареждането на зарядно е хубаво нещо, но не е единственото, с което можеш да си удължиш живот на акумулатора. Дестилирана вода, електролит ако има нужда и това също се проверява с тестер. Дори необслужваемите могат да се обслужат. И при тях има някакъв процент, макар и минимален изпарение.

На 4.12.2018 г. at 13:09, Krasi-mir написа:

Значи, освен "голям" студен двг имаш и студен стартер със студен редуктор, и замръзнала грес в него (евентуално ръжда). 

Краси е обяснил, според мен напълно се покрива с това, което ти се случва. Голям студен двигател със 

Стартери/алтернатори има на Лъвов мост едно магазинче.

https://www.google.bg/maps/uv?hl=bg&pb=!1s0x40aa85639531255f:0x69c673e2faeaf41b!2m22!2m2!1i80!2i80!3m1!2i20!16m16!1b1!2m2!1m1!1e1!2m2!1m1!1e3!2m2!1m1!1e5!2m2!1m1!1e4!2m2!1m1!1e6!3m1!7e115!4shttps://lh5.googleusercontent.com/p/AF1QipPBnALJEdWBdLA1fb3DSlhD3bIm6OM4eVQJXks3%3Dw286-h192-n-k-no!5z0YDQtdC80L7QvdGCINC90LAg0LDQu9GC0LXRgNC90LDRgtC-0YDQuCDRgdGC0L7Rh9C90LAg0LPQsNGA0LAgLSBHb29nbGUg0KLRitGA0YHQtdC90LU&imagekey=!1e10!2sAF1QipPBnALJEdWBdLA1fb3DSlhD3bIm6OM4eVQJXks3

• Upvote 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и предполагах акумулатора е тръгнал към вечните полета. Но най странното е волтажа е добре а пусковия ток ,почти го няма от 330 той е 240. Има утечка от 0.04ам. Колеги някой замервал ли е колко трябва да бъде.?

Редактирано от dindin

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За напрежението е съществено да се мери и под товар.

Стандартно трябва да се натовари за 15 секунди с ток равен на половината от стартовия за акумулатора на зареден акумулатор при температура около 20 градуса и тогава гледаш напрежението дали ше падне под 9,6 примерно.

Зависи и от температурата на електролита.

Тук го има наистина много добре обяснено, има и таблици.

https://www.thoughtco.com/vehicle-battery-and-load-testing-4083840

Утечката ти от какво може да е ... ЦРВ 1 няма кой знае колко електроника. Това е половин ват консумация, най-вероятно да пази настройките на радиото. :) Колата затворена, заключена и загасена ли беше?

Но нека някой друг с ЦРВ 1 да каже.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си нов с малко повече стартов ток,ако не те мързи и го зареждаш отвреме не време ще издържи дълго.Както съм писъл зареди го като го купиш при складов престой батерията губи доста от заряда си.Когато избираш накарай да ти разчетат топлия печат и само 2018 може и 17но  последните мисици,да ти го замерят като го слагат имаш таблицата с показания, ако имат уреда да ти покажат стартовия ток.Като го мериш волтажа е добре защото го измерваш след зареждане, и след това се семорезрежда и не ти пали.Ако беше качил малко снимки на това което мериш и правиш можеше да ти дадем по точни отговори,че с твоя ампераж,волтаж съвсем се обърках  и забравих кое какво е.

• Upvote 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Замерването се извърши, във сервиз от специалист. Няма как човека да работи, а аз да снимам. По въпросът за отечката, проверката се извърши при затворени врати на колата, и свален панел на сд. Пак се повтарям,стойността която отчете апарата е 0.04 волта. Това не е половин волт . Половин волт е 0.5 волта. Въпросът ми е ,някой мерил ли е на црв1 колко е отечката на ток. Извинявам се на колегите за направените грешки.

Редактирано от Тони Паскалев
Сгрешена буква
  • Confused 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 hour ago, Тони Паскалев said:

Пак се повтарям,стойността която отчете апарата е 0.04 волта. Това не е половин волт . Половин волт е 0.5 волта.

Това те питам предния пост ампери сега волта,нали е бил специалист защо не е дал мнение,хем си платил а не давал да снимаш,какво е измерил а не хванал утечка та да ти каже откъде е,отпиши го тоя специалист.Отиди наистина при някой който ръзбира и да обяснява мисля че си в горната граница,при нова батерия нищо няма да и стане но при тръгнала като твоята и пагубно.Пак се повтарям нова батерия и отстрани утечката. Прочети малка що е ампери волт и имат ли почва в CRV 1gen. 

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега тебе май те сърби пръста да се заяждаш. И желая , да те попитам, кой сервиз ще разреши да снимаш докато те работят. По думите на тези хора по принцип такава отечката е във нормите ,а те били 0.05. Затова помолих за съдействие от страна на колегите. И по принцип само да ти спомена нещо ,за црв1 по каталог дават акумулатор 12,45,330.  Само не знам кой ще ти завери гаранцията, ако сложиш със други параметри акумулатор. И те се съгласяват , че е малък за нашия климат.  Като си толкова експерт по въпросите на тоците  на колите обясни , със думи прости на нас лаиците. КОЛКО ТРЯБВА ДА БЪДЕ ОТЕЧКАТА НА ТОК . На црв1.Тенкю пипъл.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Само не знам кой ще ти завери гаранцията, ако сложиш със други параметри акумулатор.

Незнам в какви магазини ходиш и при какви специалисти но аз казвам какво ще става с моята кола,аз плащам аз поръчвам музиката те изпълняват.

С този карах 4 год с заверена гаранция

https://www.emag.bg/akumulator-vega-12v-45ah-400a-vg-45ah-55b24ls/pd/D825Q2BBM/?ref=similar-exp_center_1_5&provider=rec&recid=rec_4_rec_4_5890e692e0006a86855cf949460a991a_1544799653

ето ти още един

http://akumulatori.bg/355/Product/1285/VeGa 45Ah Premium Calcium#info

ако не искаш да слагаш подложка ето моя фаворит

http://akumulatori.bg/335/Product/1301/YUASA 48Ah YBX5053 #info

всички тези батерии при поискване ще ми ги сложат и заверят гаранцията.

Не се заяждам с теб вече два пъти ти го казва мериш волтове казваш ампири или обратното.

един път това

Но най странното е волтажа е добре а пусковия ток ,почти го няма от 330 той е 240. Има утечка от 0.04ам. Колеги някой замервал ли е колко трябва да бъде.?

втори път това

Пак се повтарям,стойността която отчете апарата е 0.04 волта. Това не е половин волт . Половин волт е 0.5

Отговорил съм ти с батерията която имаш дори не каза каква марка е,  утечката   се доближава  в горната граница ,при престой от повече от един ден и при условие че бетирията си отива точно тук ти е проблема.

Има няколко каталога в които дават и други стойности,дадени са в темата а каза че си я чел.

. И по принцип само да ти спомена нещо ,за црв1 по каталог дават акумулатор 12,45,330.  С

те и по каталог,незнам кой ги вади тея измислени каталози, дават да я караш с боза 10w40 масло.

Спирам че пак ще ме обвиниш че се заяждам при опита ми да ти помогна.

Редактирано от CARPERA
  • Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тони, на ТОЗ колега не му обръщай внимание. Утечката ти е като на всички нас, просто акумулатора си заминава. И за Бозата също не обръщай внимание. Сега ще скочи да драска такъв си е. 

• Haha 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

@vespa Колегата Тони Паскалев очевадно е далече от материята, но благодаря за инфото за утечката иначе си беше чист оф-топик това мнение.

Ще помоля без нападки към @CARPERA, още повече че е писал вярни неща.

И да не виждам същото от другата страна.

Редактирано от dindin
  • Like 2
  • Upvote 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво изобща да нападам колегата   vespa освен да генерира спам с всеки свой пост,нищо друго не е написал в този форум.Явно и той е доста далеч от материята.

По въпроса за боза ,много точно си го копирал това мнение на , fenabg

Нямам идея защо всеки хондаджия, след като почне да му гори масло колата, сваля качеството на маслото,което ползва, а не го вдига . И по тоя начин си донасира мотора.

• Haha 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се включа и аз с 1 ред оф-топик, извинете. Като чуя майстор, който ми казва, че нещо (особено дадено по каталог) не било за нашия климат, започвам да отстъпвам назад.

• Like 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги нещо не разбирам, досега си пишехме за акумулатори и за утечка на ток. И изведнъж мотора ми е , умрял. Защо го карам със ,,боза”.Ами ние във СОФИЯ, караме със „боза”,защо РАДОМИР ни е близо и ни е без пари „бозата”. А по въпроса за акумулатора , закупих Yuasa,12V 48Ah 430A. Направиха ми отстъпка , и го закупих за 160лв. За да може да се да се укрепи, както трябва. Колега Карпера , благодаря за сайта, от тях го закупих.:P 

• Like 1
  • Haha 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не караш тази Боза 

ето ти все още праватят промоция на Петро Канада 5w30 4л 40 лв

http://lubrifilt.bg/shop/supreme-synthetic/

Търсиш мениджър продажби има го   контакти .

Надявам се си  заредили като го взе батерията. 

Всички масла и течности съм си ги сменял аз ако искаш съвет как да стане това на ЛС.

Извинявам се за олклонението от темата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

No registered users viewing this page.