Jump to content
pando

Относно маховик на дизел

Recommended Posts

Здравейте колеги,искам да попитам разбира ли се когато съединителя се свали,дали маховика е за смяна?Предстои ми смяна на съединителя,нито буксува,лесно се включват скоростите,но се натиска малко трудно и леко като се натисне се чува леко тракане.Не знам дали маховика е за смяна,нямам тракане,удари,вибрации? Удачно ли е да се вземе ако се наложи втора употреба,може ли да се разбере дали става? Новите са много скъпи. Ще ви бъда много благодарен да ми дадете съвет!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, според мен ако си решил да си караш колата, а не да я продаваш, смени и маховика, за да не ти се наложи да правиш след време процедурата отново, тъй като маховика сигурно няма да изкара целия живот на съединителя, който ще смениш. Ако си решил да я покараш малко и да я продадеш .. това вече е друга бира .. Иначе може да се разбере като го свали, който ще ти сменя съединителя. За употребяван лично аз не бих рискувал .. нов наистина е по-скъп 1000 лв струва, но има смисъл /ако ще караш колата/.При мен лично смяна на комплект съединител и маховик ми стъпи с труда на 1600лв. /моята е III-та генерация но моторите са еднакви/, но не съжалявам изобщо, че съм ги дал .. колата е много различна :) . Успех, дано да вземеш правилното решение .. от мен съвет .. не  пести от тези неща.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо подкрепям колегата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, pando написа:

Здравейте колеги,искам да попитам разбира ли се когато съединителя се свали,дали маховика е за смяна?Предстои ми смяна на съединителя,нито буксува,лесно се включват скоростите,но се натиска малко трудно и леко като се натисне се чува леко тракане.Не знам дали маховика е за смяна,нямам тракане,удари,вибрации? Удачно ли е да се вземе ако се наложи втора употреба,може ли да се разбере дали става? Новите са много скъпи. Ще ви бъда много благодарен да ми дадете съвет!

Колега,  въпроса с твърдия съединител го разреших със смазване. Свалих маншончето на вилката на съединителя, и със спрей течна грес напръсках вътре. За известно време се решава проблема с трудното натискане на педала.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за отговора,но има и тропане като го натисна,явно ще сменям всичко.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...