Jump to content
satacc

газова уредба за 8-серия 2.4 AT

Recommended Posts

Всичко това го пише по-горе в постовете,но пак ще го напиша

Сипвам от години само от Лукойл. Имам 3 коли на газ и по-принцип всичко винаги е било наред. Акорда го заредих само веднъж (до горе ) от Еко,един приятел каза,че уж била по-добра газта там. Та може от там да е възникнал проблема.Не помня обаче дали се появи проблема след това зареждане. По принцип като взех колата от газаджийте в началото беше наред и после почна да не тегли както на бензин и да превключва на бензин сама като мине 5К оборота. Цялата система ми излезе 1600лв. Колеги по-горе казаха,че било много,ама моята е слагана в Пловдив,ако трябваше да ходя и 5 пъти до София за някакви настройки щеше да ми легне даже повече.

Сега дали наистина е бил проблема в занърсен/затлачен газов клапана не знам,не присъствах на процедурата,но не мисля че имат причина да ме лъжат.По-принцип си държат на името тези и според мен не биха направили циганийка умишлено. Отношението им също е много добро.Аз мислех,че ще се скараме много лошо днес,но както казах хората ми обърнаха нужното внимание и се заеха с отстраняване на проблема без да развиват тъпи теории за да ме "разкарат". Питах ,защо сами сложили оранжеви инжектори при положение,че са за 35-48Hp на цилиндър ,а жълтите са за 48-56HP на цилиндър и са на същата цена. Казаха,че е възможно да имам проблеми на ниски обороти с жълтите и че ми гарантират ,че оранжевите могат да хранят дори 230HP (казах,че ще ръчкам колата с remap и смяна на колектор и други неща и че може да стигне евентуално 230HP). Казаха,че ако реша винаги мога да и да да сменят инжекторите фрее с жълти щом толкова искам,ако не харесам как върви колата след днес. 

Има впръскване на бензин,около 15% след 4К оборота,което ме устройва. Аз не я карам нонстоп във втек диапазона,при изпреварване ще впръсква за някакви секунди и бензин,което не ми е проблем.

От снимката може да видиш конфигурацията на системата ми,както и координатите на газаджийте в Пловдив

 

IMG_20180907_142537.jpg.b79b136a81da3e5198e35ac7c5365e0f.jpg

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оранжевите инжектори не могат да захранят атмосферен, 4 цилиндров мотора с 230 коня.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Потърсих тема за за Акорд 7, К24 за газ, но не намерих нещо.

Искам да попитам за съвет, какъв изпарител бихте ме посъветвали да сложа?

Става въпрос за Honda Accord 2003г., 2.4, автомат, комби.

 

Спрял съм се на инжектори - Barracuda за 180 до 219кс, или 220 до 249кс

Тръбите ще бъдат на 8мм. навсякъде.

Имам избор за изпарител и евро нивомер м/у следните:

Изпарител - Autogas Italia, Shark, Romano или Tomasetto

Eвро нивомер - OMB или Tomasetto, FERONI

 

Благодаря за което!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

 

Редактирано от dindin
Предходно мнение не се цитира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се извинявам!

Бях я срещал темата, но с толкова четене направо се обърках, и не се сетих, че е там.

Пуснах си питането в точната тема.

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпарител -  Tomasetto или Romano  подредени в този ред.

Аутогаз итали е пълна измислица и ментеляк. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно разхода на газ на K24Z3 ,manual. Разхода е смесен. Засичането е пълна - празна бутилка/изминати КМ

IMG_20190606_143414__01__01__01.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте,

 

аз само леко в страни да питам:

като ги слагате тея газови уредби, какво правм със системата за допълнително смазване на клапаните при автомобили с АГУ-та?

какво казват Вашите майстори, които са поставили уредбата?

посъветваха ли си да монтирате допълнително системата за смазване?

някой да сподели +/- на въпросната джаджа?

пари на вятъра ли са, заслужава ли си, има ли файда или е бошлаф работа?

 

Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги инфо за Пловдив и региона газов инжекцион акорд 2004 2.4 190 коня най добрия сервиз и кинти мерси 

Редактирано от Румбата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 10/14/2019 at 1:13 PM, Костадинов said:

здравейте,

 

аз само леко в страни да питам:

като ги слагате тея газови уредби, какво правм със системата за допълнително смазване на клапаните при автомобили с АГУ-та?

какво казват Вашите майстори, които са поставили уредбата?

посъветваха ли си да монтирате допълнително системата за смазване?

някой да сподели +/- на въпросната джаджа?

пари на вятъра ли са, заслужава ли си, има ли файда или е бошлаф работа?

 

Поздрави.

Бошлаф работа сам си отговорил.

Най  простата за която ти взимат  парите 140 лв е само пари за майстора, бутилка с капкомер. 

Хубаво газово  (газово на което всички части са от една марка) и добър газаджия не ти трябва никак  мазнещо устоиство. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 16.10.2019 г. at 19:51, Румбата написа:

Здравейте колеги инфо за Пловдив и региона газов инжекцион акорд 2004 2.4 190 коня най добрия сервиз и кинти мерси 

Не ходи при п*далите на излизане от Пловдив посока Пазарджик. 

Също така,където и да отидеш присъствай на монтажа,бъди сигурен че свалят смукателния колектор преди да го надупчат за инжекторите. Масаво практика е да ги дупчат на место и всичски стружки попадат в смукстелния колектор. От там стигат клапанте,от там цилиндрите и могат да ти направят супер големи щети за хиляди.

 

Бъди сигурен че колектора е свален и тогава дупчен.

  • Нагоре 2
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 10/18/2019 at 10:47 AM, BOKLUK_CHOVEK said:

Не ходи при п*далите на излизане от Пловдив посока Пазарджик. 

Също така,където и да отидеш присъствай на монтажа,бъди сигурен че свалят смукателния колектор преди да го надупчат за инжекторите. Масаво практика е да ги дупчат на место и всичски стружки попадат в смукстелния колектор. От там стигат клапанте,от там цилиндрите и могат да ти направят супер големи щети за хиляди.

 

Бъди сигурен че колектора е свален и тогава дупчен.

Незнам някой изобщо да го прави ,тогава ще ти искат и гарнитура всмукателни колектори не познавам такъв майстор .

При внимателна работа с дрелката и своевремено премахване на стружките не би трябвало нищо  да попадне вътре,а можеш и да сложиш нещо да ги засмуква.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма вариант да не паднат стружки в колектора при дупченето и нарязването на резбите. Обикновено сваляне на колектора е +150 лева към монтажа.

 

ПП. Защо ми беше изтрит поста, след като зададох съвсем резонен въпрос?

Редактирано от jijane

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има такива майстори, моят монтажник точно така направи без дори да съм говорил с него предварително за това. А и не съм виждал да е споменаван тук във форума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моя колектор беше демонтиран!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 19.10.2019 г. at 19:25, CARPERA написа:

Незнам някой изобщо да го прави ,тогава ще ти искат и гарнитура всмукателни колектори не познавам такъв майстор .

При внимателна работа с дрелката и своевремено премахване на стружките не би трябвало нищо  да попадне вътре,а можеш и да сложиш нещо да ги засмуква.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси затова търся майстор в Пловдив ще се дават пари това е ясно но къде е човека искам Хондака да се направи както трябва 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди овощарския институт има едно малко колело, пробвай там газаджията е фен на нашата марка и аз съм много доволен от него. Но уредбата ми беше обикновена. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, vespa написа:

Преди овощарския институт има едно малко колело, пробвай там газаджията е фен на нашата марка и аз съм много доволен от него. Но уредбата ми беше обикновена. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Румба не ти стана ясно къде е газаджията ли? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Таньо не ходи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 9.11.2019 г. at 21:14, jijane написа:

При Таньо не ходи.

Мерси знам за него, имам лошо впечатление. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

искам да споделя, че от началото на годината сложих на хондата газова уредба на течна фаза.

В случай че някой се интересува от конкретна информация, ще се радвам да помогна.

Досега съм минал някъде 30ина хиляди км и нямам никакви забележки. Разходът средно е 10/100, както си беше и на бензин.

 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, но можеше да кажеш поне каква марка и по важното къде. Тук всяка тема е да помага и на другите след години. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно, просто не исках да прозвучи като реклама.

Както и да е, газовата е Vialle LiquidSi. Сложиха ми я от nitoautogas в Пловдив. Мисля, че в Пловдив имат само един сервиз, този на скобелева майка, където ходих и аз.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако споделиш какво ще струва и на бъдещи желаеше, ще сме по изчерпателни :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Off Topic

В сайта пише 2.8

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...