Jump to content
jungles

Относно размера на гумите за Акорд 7ма ген.

Recommended Posts

Здравейте , предполагам ,че ще задам дъвкан въпрос но ми изпаднаха 2 гуми 205 60 16 , та проблем ли да я кача направоо на височина 60 , и ако е колко е голям той ... Или да ги сложа задни а отпред да си сложа на 55 ?! Ако има тема по въпроса , моля за линк към нея :) (Акорд Турер) 

благодаря предварително 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай смело, няма да имаш проблеми

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но да са еднакъв размер на всички колела. „Проблемът“ от по-голям размер гуми е, че километражът ще ти отчита малко по-ниска скорост, защото за едно завъртане на колелото колата ще изминава по-дълго разстояние отколкото километражът е калибриран. Но тя по принцип си показва по-висока скорост, та не се знае дали няма да стане по-точна. Може да се сметне сигурно, но не ми се засичат отклоненията :]

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите :) Ако съм  разбрал да си я слагам и отпред на 60 , да не  правя тия гимнастики отпред ниски отзад високи ?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, защото системата за стабилност (VSA) следи скоростта на въртене на всяко колело, за да следи траекторията на автомобила. Съответно предните ще се движат с различна скорост от задните и може да имаш проблеми или просто да даде грешка и да спре да работи.

 

ПС: Извинявай, сега се сетих, че не всички модели имат VSA. Ако имаш, това, което казах, важи. Ако нямаш, пак бих съветвал да са еднакви по размер, чисто откъм стабилност на пътя.

Редактирано от Pavel_Pavlov
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В допълнение - ABS също следи всяко колело по отделно и при значителна разлика в скоростите спира да работи (светва лампата на таблото). Моят опит с 3 други марки автомобили с ABS показва, че един размер нагоре/надолу в ширината или един размер нагоре/надолу във височината - не влияе на ABS и той продължава да работи.  Не ми се е случвало да карам кола с 3 нормални гуми и една "патерица" и не знам дали при нея влияе на ABS. 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Патерицата е със същия размер като нормалните. Не влияе. Тествано :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...