Jump to content
ivan_m

Ремонт в Турция, невероятен късмет или ловка измама?

Recommended Posts

А защо измама?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В първия момент се усъмнихме всички. След това го приехме като голям късмет! В този ден явно всичко завършваше с хепи енд! Два часа по-рано докато се снимахме на Акропола на Пергамон, единия колега си забрави чантичката с документите и всички пари на един камък! След половин час разходка из археологическите обекти той се усети и за късмет го намери на същото място, една екскурзоводка го беше намерила и му върна нещата. След тези две случки, всички бяхме убедени, че по света има много добри хора и се случват хубави неща!

Съмненията ги върна колега в Пловдив, който каза, че е чел за същия случай: на светофар пръскат с течност джантата и спирачките и после ти правят "ремонт"!

Аз все още го приемам за късмет, но има и процент съмнение!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми може и да е късмет, но според мен си е чиста постановка.

 

Защо не закарахте колата направо в сервиза му /който е бил на 3-4 км./ , като след "диагностиката" е можело да завиете пет болта - за да качите гумата и да се придвижите, а  ще го прави там на място? 

Твоите хора уж гледали, ама май не гледали.

Ако е имало теч от апарата, щеше да си го има и без да натискаш спирачката. 

Диска щеше да ти е целия омаслен, а и да допуснем че апарата е изпуснал нещо, при първото натискане на педала на спирачките щеше да усетиш разлика в поведението му.

Дано поне ти е сложил хубав апарат /съмнявам се/ и да си си прибрал твоя .

 

Абе, минало, няма да се ядосваш, /може пък да си е и късмет/ ама за всеки случай прегледай това колело и там каквото е пипано по него.

Редактирано от Emicha
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми може и да е късмет, но според мен си е чиста постановка. 

Точно.

Видял някой как капе спирачна течност по време на движение и сигнализирал водача. То няма лошо но до колко течност трябва да изкапе до като задният водач се убеди,че това е спирачна течност,минимум 100 грама и то при условие,че веднага го види.Махни 100 гр.от казанчето и ще светне таблото.Най малкото е трябвало да погледнат казанчето за спирачна течност на какво ниво е.Добрият човечец механик в Мерцедес пък кара Рено (ха-ха) Имам познати в Германия (семейство които работят в Мерцедес дядо, баща, син ) и когато ги помолих за съдействие за ЦРВ от там те ми казаха,че нищо от Мерцедес не ми препоръчват.Естествено карат и тримата само Мерцедес.

И този добър човек как пък и има всичко необходимо в колата за тази процедура (повечето знаят как се сменят задни апарати и какво трябва да се отворят за накладките после,не е като от пред.И децата чинно чакат с жената в колата,моето мнение е ,че не чакат а си заработват прехраната.

Да не се обиди колегата нещо може и късмет да е но е твърде невероятно.

За пореден път се убеждавам,че когато някой ти е от зад можеш да очакваш всичко.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като мина всичко и премислих, си разбрах грешките: трябваше аз да гледам пръска ли от апарата, а жена ми /или колегата /да натиска спирачката и след това да видя нивото на спирачната течност! Но в суматохата доста неща се пропускат. Иначе точно на този светофар набих спирачката повечко! В Турция имат дълго мигащо зелено и после жълто, но този ме изненада :) Така, че може и в този момент нещо да е станало с апарата!

За проверка закарах колата в Бултрако Пловдив да видят какво е сложено и как е направено. Апарата е оригинален, всичко е монтирано както трябва. Даже се учудиха, защото оригиналния е много скъп и при тия 170 евро няма как да се сложи такъв! Оказа се, че за ЦРВ-то се продават рециклирани оригинални на цена около 300 лева, а ако върнеш повредения ,ти приспадат 50 лева. Така погледнато цената се връзва!

Има и още нещо, което не се връзва ако е измама: както писах, човека можеше да вземе парите веднага след като монтира всичко, а той предложи да карам 1-2 км за проба! Ако всичко е инсценирано, не е нужно да се усложнява допълнително ситуацията и да се губи време: вземай парите и заминавай!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен това може да е измама ако всъщност не е смемен апарата. Има ли някакви доказателства, че не е твоя апарат там ? Може да е свалил твоя, да го е изчистил да изглежда като нов и да ти го е "продал".

 

Хонда имат завод в Турция, там се прави Сивик Седан, може пък и да намират части още по-изгодно.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това беше и първото предположение в сервиза на Бултрако, че апарата е почистен и боядисан! Според мен за 20-25 мин не може да се качиш в колата, да изминеш дори 1-2 км, да почистиш и излъскаш апарата да стане като нов и да се върнеш! А аз го огледах, имаше си вид на чисто нов! За това предполагам, че е сложил рециклиран, т.е. корпуса е оригинален и след фабрична обработка си изглежда като нов!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей страшни са ... за Оскар направо.

Я педал щеше да ти потъне, я лампата да светне.

Не го ли гледаш в ръцете през цялото време тоя "фокусник"... :)

 

По магистрала Тракия пък правят следната постановка:

Почват да премигват да намалиш и отбиеш, после се обяснява как нямали нафта, свършили парите, едни срязани карти почват да ти показват, демек работата много зле, остават на пътя, край...

Искат 20-30 евра за нафта, ама нали няма как да ти ги върнат - ето дават ти златен пръстен, чисто злато...

 

Да нямаш вяра на никой, аз съм помагал на закъсали, ама такива сценарии не са ми по вкуса.

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не е застрахован от измамници.Най хубавото в тази история, е че е с добър край.Прибрали сте се благополучно,а и почивката ви е харесала.:)Ако наистина е измама е добре,че се е върнал със същия (твоя си) апарат,а не с някое менте.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
5 hours ago, ivan_m said:

[…]Според мен за 20-25 мин не може да се качиш в колата, да изминеш дори 1-2 км, да почистиш и излъскаш апарата да стане като нов и да се върнеш![…]

Еми може да ти е дал друг, пък твоя ще го задържи и почисти за друга хонда.

 

Иначе и аз съм помагал на мошенниците с пръстените преди да съм чувал за такива схеми. Даже като тръгваше човекът ми подхвърли още един пръстен, за да съм си имал и потегли с мръсна газ.

Редактирано от Pavel_Pavlov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все си мисля, че АМ "Тракия" няма нищо общо на километър, след границата. Стига сте се филмирали. Човекът е помогнал, а вие не може да го осмислите...

Редактирано от dimkaraganchev
  • Харесвам 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно затова сме на това дередже защото винаги мислим, че на км след границата /без значение в коя посока/ всичко е цветя и рози и лошото се случва само тук. Прочитайки 2- 3 пъти темата, за мен работата е ясна, въпреки, че разбирам колегата, който можеби от това, че се намира в чужда държава не е преценил правилно нещата.

Не, че е невъзможно да се случи, но ако ЦРВто е като от профилната снимка на колегата, за мен такава повреда е малко вероятна. Аз лично не бих оставил жена си и децата си при някакви непознати чужденци и да тръгна да им оправям колата, независимо от това, че по никакъв начин не изглеждат подозрително. Ясно е, че те са били там за вашето успокоение. Смяташ, че за 20- 25 мин не може да почисти апарата, но мислиш, че може да намери и купи нов работейки в сервиз на Мерцедес и т.н и т.н.

Каквото и да се е случило, както каза колегата JHM- важното е, че сте се прибрали живи и здрави и отпочинали.

Аз също не знам как бих реагирал в такава ситуация поради простата причина, че съм с много слаби технически познания, а това, че съм в друга държава ще ми е в допълнителен стрес. Ако си в БГ може да дойдат да ти помогнат от другия край на страната за до няколко часа независимо от това къде точно се намираш.

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пуснах темата за да имат в предвид колегите ако попаднат в такава ситуация да реагират правилно и да проверят всичко преди да се действа!

Иначе щом се продават рециклирани спирачни апарати, значи има някакъв процент дефектеруемост!

В Бултрако предположиха, че схемата е с пребоядисване и обещаха да пробват боята, явно или добре са го направили, или са сложили рециклиран и ще ползват моя в бъдеще. 

А момчето си беше професионалист от всякъде, работеше бързо и качествено :)

Друг е въпроса дали е трябвало!

Сега като обсъждаме инцидента, жена ми се замисли повече и като разгледа подробно снимката, забеляза следите от струйката спирачна течност, която е видяла при пробата! Не знам дали може да се предизвика такова пръскане при положение, че пред мен свали гумата и не е пипал по апарата!

Редактирано от ivan_m
  • Нагоре 1
  • Благодаря 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, ivan_m написа:

А момчето си беше професионалист от всякъде, работеше бързо и качествено :)

 

 

Ако не беше така дали щяхте да му се доверите да извърши "ремонта"? ;)

Интересно какво ще кажат Бултрако - дали е чистен или пръскан с боя.

 

А аз благодаря от името на форума за темата. В чужда страна всичко е възможно, човек винаги трябва да има резервен вариант - я каско с пътна помощ, я друго.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, при протекъл апарат и съответно омазани накладки не се ли сменят и те? Аз така съм запомнил от моя майстор, но може и да съм в тотална грешка. А за случката на колегата, добре наистина, че всичко е минало добре и благодарности, че споделя с всички за да сме по внимателни. Никой не може да каже как ще реагира ако му дойде до главата. Иначе това със златните пръстени го правят от няколко години поне.

Поздрави.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да се сменят и накладките ,ако имат доста месо ,обезмасляват се и са си както преди .Пък за номера с пръстените ,това е мисля поне от 20 години номер който се прилагаше масово  у нас навремето .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On ‎10‎/‎20‎/‎2018 at 8:08 PM, ivan_m said:

  Жена му и едното дете останаха при нас. След 20-25 мин се върна и обясни, че апарата не може да се ремонтира и е намерил нов, даже оригинален!

 

 

Това обяснява всичко..турците не са за подценяване, доста сръчни, хитри и бързи са...Така е станало, напръскал е колелото, апарата, съответно ти от еуфория, напрежение и самото чуждо място си действал хаотично(80% от хората ще направят същото)), забързано с цел по-бързо решение на проблема, евентуално "последиците от проблема", възползва се от това кума лиса, взима апарата(не вярвай, че има сервиз на 3-4км), на 25м. има каше, с кума лиса 2 почистват апарата, пребоядисват го, съхне за 2-3мин. един сешоар с горещ въздух и си 6+ :D видиш ли имат и оригинална боя, където Бултрако е възможно да не открият нщ, за това време ставаш като нов. Връща се казва ти стария не става, намерих нов оригинален, човече ходи пускаи по-често тото!

 

Хубаво от цялата работа е, че си с оригиналния, твоят си апарат, направен качествен ремонт, пребоядисан, прибрали сте се живи и здрави..Просто ей така с едни пари си изгорял, но СХЕМАТА работи, за това е станал профи защото не малко хора са излъгали и вдига левела :D . Не се ядосвай, всички вече са експериментатори и се справят явно доста добре. ;) 

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих описание на подобен случай:

http://www.bg-mamma.com/?topic=1039980.msg36947254&utm_source=bg-mamma.com&utm_medium=shortlink#msg36947254

тука продължава:

http://www.bg-mamma.com/?topic=1039980.msg36948652&utm_source=bg-mamma.com&utm_medium=shortlink#msg36948652

Има прилики, има и разлики с моя случай!

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние ти казахме ама ти Тома.Даже си потърсил инфо имал си съмнения.Няма лошо.Колега умната следващият път и пази детето.Лек път.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз разлики не видях. :D

Както и да е, пък не се знае ако не бяхте спрели можеше някой зулум да ви направят, така че всичко е минало добре!

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Такааа, тоя филм го гледах преди няколко дена отблизо. Историята на колегата е 1 в 1 с това което ми се случи. Само аркадаша беше сам и беше с fiat а не с reno. Няма да разказвам подробно поради това че всичко е абсолютно същото. Поне след монтажа и демонтажа всичко е наред и си се прибрах нормално. Изгорех си със 170 еврака като пич.  Маймуната си го изигра за оскар.

Редактирано от Forgi
  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А къде стана случката? И с каква кола си?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 50 километра от Измир. Не помня името на града. Пишеше че е към 100 000 жители май. Колата е Хонда акорд 2003 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е вече прекалено.Трябва де се сигнализират институциите!

Колега Forgi  добре споделяш.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със съжаление се включвам в този форум. и ние бяхме измамени по същата схема. Смятм да сигнализирам съотвтните институции в Турция. Стресът и напрежението, които причиняват тези измамници е престъпление.  Ами ако не затворят някоя част добре .. тогава какво става ..?

  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да си обясня как се ловите на подобни бастуни! 

Та нали ако има теч, който да е толкова сериозен, че да ти омаже целия апарат, та дори и външната страна на джаната и гумата, което не знам какви физични закони биха могли да го причинят, то педалът на спирачката ще потъва, а течността в казанчето ще е на дъното. 

Да не говорим, че такъв теч, който да омаже външната страна на апарата би могъл да е само от маркуча, за чий тогава ще ти ревизират спирачния апарат.

Трябва задължително да се въведат часове по техническа грамотност при обучението за шофьорски курсове! 

Ами ако действително имаш теч, ще караш докато спирачките откажат, след като не се знае как да се проверява за такъв. 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

#Rakeem

Колега, не си прав... Не всеки иска, и може да е технически грамотен! Защо пак по български, се обвиняват жертвите...?!🤐

Нека я има темата, и да са нащрек колегите, и да си помагаме...✌

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз никой не обвинявам, проблемът си е техен и липсата на техническа грамотност си е за тяхна смекта, темата въобще не я отричам.

Дано повече пътуващи към Турция я прочетат и ако някой се опита да ги цака с подобни цигански номера, първо да си проверят нивото на течността в казанчето и дали им потъва педала, след напомпване, при изключен двигател, пък след това да си дават спирачния апарат на непознати. 

Само се надявам да не почнат да развъртат пробките, че тогава много шарани ще са накатерят на пръта. 

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По гръцките магистрали правят подобни номера турците, но там са с немски номера и обикновено карат по-скъпи коли. Класиката e двете деца и жената на задната седалка, които мълчат като мумии. Другият им номер е, ако тръгнеш да се усъмняваш в думите им, да ти кажат как вярват в Аллах и той ще ги накаже, ако лъжат...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми правете снимки, колеги, и ги качвайте тук...!

Редактирано от mitaka0007
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма схема голям филм,наистина перфектен сценарии,това и с децата и жената удар в десетката добре подбрано психологически.

Трябва да благодарим за споделеното.

Трябва да се внимава.

Тези с пръстените и свършилото гориво,и аз съм спирал на такива на пътя,вече не виждат се от далеко.

Но това да ти свалят собствения спирачен апарат и после да ти го продадат, е изкуство признавам им го.

Наистина трябва да се сигнализира,но трябват доказателства снимки и тн.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък да благодаря на @ivan_m, че го сподели това всичкото. Замислих се, че вече го взимаме за даденост, след като знаем от него, че е измама, и се чудим на всеки нов, който се е "хванал", но в реални условия никой не може да каже как би постъпил. Сега отстрани изглежда лесно и ясно... И така, докато не измислят друга схема.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Zlatozator да абсолютно си прав и мисля че 99% от хората ще се хванат на този сценарии.Както  и аз се бих  се  хванал.

Два пъти са ми разбивали колите в Варна,въпреки поуката от първия път да не оставям нищо видима пак си случи втори път като този път видях съгледвача който вика  ударната група.Пак направих същата грешка и разбиха колата.

Просто номерата са толкова изпипани,и подготвени до съвършенство.

Благодарим на колегата още веднъж на такива неща трябва да се дава гласност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде стига пък ти, 2686 мнения, като в 90% от тях решаваш проблемите на хората и ще се хванеш на този виц за блондинки. 

Сигурно ако някой ти излее малко масло под колата на паркинга и дойде и ти каже, имам 1л. в багажника ще ти го дам за 100лв., директно ще го купиш и налееш, без дори да си провериш нивото.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повярвай @Rakeem когато съм бил под стрес и напрежение съм си търсил ключа за колата,който е бил в ръката ми.

Точна така и действат и те,със сигурност колегата като е седнал и помислили после  е щял да реагира по друг начин.

Сега като се замисля в колата имам гидория, куфарче с много инструменти като нищо щях да си го ремонтирам на пътя,но това съм аз.

Мислиш ли че не преценят хората,към които да действат това се нарича организирана престъпност,със сигурност има съучастник тоя с апаратите.

Както каза вече им ядох калая и аз в Варна два пъти,мога да кажа едни от най-добите групи по обири на коли,потвърдено и от полицаите от районното.

Съвет към колегите които идват в Варна само на платен паркинг,и в моловете не можеш ли да заключиш колата и става нещо с алармата,огледайте се около вас е човека с заглушаващото устройство.

п.п.знам и малко турски,аркадаш,чабук,гит,ашколсун,машала,индирим.

 

Редактирано от CARPERA
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От няколко дни я гледам тази тема, викам си какво ще си губя времето да я чета. Сега не съжалявам. И аз искам да благодаря на всички, които споделиха.

От "златните" пръстени си имах и аз. Още преди 10 години. Ама нали съм си сиромах минах с 20 лева. Още тогава на място имах големи съмнение, че ще ме излъжат ама викам айде 20 лева ще рискувам. Сигурно поне 5 минути ме убеждаваше и успя.

Иначе и аз съм си наивен и 100% ще се хвана на някаква такава схема. Въпреки, че като минеш един път вече си доста по-подозрителен.

Редактирано от Bizzito

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е най-лошото. Заради такива боклуци човек става мнителен.

Ще му потрябва наистина на някой човек някога помощ и ще го подминем... 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...