Jump to content
Mironch0

Смяна на подгрева на седалката

Recommended Posts

Имам нужда от помощ!

-предистория-

Имам отоплители на седалките от акорд 6, които ще интегрирам в акорд 5 - до тука добре.

Свалил съм съм УЖ всичко, т.е. от копчето, през отоплителите, релетата (по едно на седалка) и малко кабели... - май няма трето реле, но ако има не го знам къде е.

Та за момента оригиналните отоплители са силно прокъсани и 'миризливи' и съм взел по един чифт от алиекспрес, с които да ги заместя ...

край на предисторията!

 - нуждата от помощ ми е следната ->> старите седалки са с едни "заляти бутончета", които не знам за какво са и какво правят, а новите нямат такова - някой знае ли какви са тези нещица?

IMG_20181016_210803.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е, че бутоните нямат "нива", а са включено и изключено и да не стане фал...

IMG_20181016_210747.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не използваш цялата инсталация на китайските нагреватели? Аз си сложих подгрев на седалките на сивика, купих всичко от алиекспрес и вече втора зима нямам проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми то там няма инсталация, а си е само подгрев, без релета без нищо... то най-вероятно така и ще стане де, ще сложа новите и ще ги вържа към релетата, но ме тревожи това, че няма степени и не знам ако се забравят тези подгреви дали няма да стане фал... Задължително вмятам, че до сега не съм имал подгрев и не знам как е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има термодатчици ,който предпазват от прегряване.

 

 

image.thumb.png.26dd19c7084f64359c98f72605a44088.png

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, предполагам, че и на старите, тези силикони са точно това, но на новите не видях такова нещо, точно това ме притеснява ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... от друга страна тези термостати май вече са по-малки и може добре да е скрит, но аз не го виждам за тези подгреви и точно това ме притеснява...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей отново, аз съм се объркал, това са подгревните подложки, които съм инсталирал:

https://www.ebay.com/itm/4-x-Car-Carbon-Fiber-Heated-Cushion-Seat-Heater-Pad-Hi-Off-Lo-Switch-5-Level-12V-/323481721015?hash=item4b510358b7

На твоя линк мисля, че виждам нещо като предпазител или термодатчик веднага след края на черния кабел (на предпоследната снимка отдолу нагоре), така че не се притеснявай, ами монтирай новите подложки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оки, ще ги монтирам и ще видим до къде ще изкарат - благодарско за мненията!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...