Jump to content
dragob

смяна масло автоматик

Recommended Posts

Колеги едно питане .

Имам приятел с  crv  2000куб бензин автоматик  петстепенен 2010 без газ на реални 80000 км .цикъл на каране 70/30 градско,извънградско.колата  е купувана чисто нова и е карана само от него.маслото на кутията не е сменявано никога,естествено то е оригинално хонда.човека пита  трабвали да се смени маслото на автоматика и на колко км се сменява?чел е в книжката на колата но не е намерил кога се сменява.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По книжка е на 120 х. км. при нормална и на 60, 100, 140 и т.н. при тежка експлоатация. Течността не се подменя изцяло, а се опреснява.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купувана нова няма ли сервизно обслужване, не съм запознат с сервизната поддръжка до колко км е но е трябвало да има поне едно обновяване от 3л до сега ,а дори да го направиш сега скоростната кутия едва ли ще е против новото масло,смяната е супер елементарна за което оторизиран сервиз ти иска маса пари а дефакто развъртат един болт , и налива новото през пробката която има щека която показва нивото му.Хубаво е да го провери и да види цвета ако може качи снимка ето ти цвета на новото20180909_124112.thumb.jpg.9535b92609ad26ab3a6dc96ae2607be9.jpg

Като се вдигне щеката всичко изгубило този винен цвят отиващ от кафяво към черно е за смяна.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е само маслото,има в кутията и филтър за смяна.

Масло за автоматична скоростна кутия за Акорд 2009 (2).jpg

Масло за автомат Акорд 2009.jpg

Масло за автоматична кутия Акорд 2009.jpg

Масло за автоматична скоростна кутия за Акорд 2009.jpg

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да километрите са малко 80 к но,годините не са ли много за едно масло 8 все пак?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега има и филтър в кутията но той си е точно там в кутията коато не се отваря при смяна на масло а ето я и самата смяна

 

 

А 1383813200_viberimage3.thumb.jpg.b38e984f2c81b6f669772a2ce368f3ee.jpg1959813194_viberimage4.thumb.jpg.50a1858a5de3e7c3331afe607f86c8b1.jpgтова трябва да се вижда на щеката ако маслото е сменяно 

 

Важно е също да се огледа болта на пробката той завършва са магнит не е хубаво да има по него стружки

 

 

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го и маслото от общите поръчки тук в форума  на цена 25лв а в бг тубата показана от колегата доста по скъпо.

https://www.ato24.de/en/honda-atf-dw-1-0-946-l.html

ето от тук поръчано

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Бултако сменят и филтъра,за това цената не е като на гаражен майстор

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Бултрако правят толкова безмислени процедури и ти вземат пари че ако искаш да ти разглобят кутията и да сменят нещо давай сменяй там.

Това не го вярвам че ти отварят кутията и ти сменят филтъра,това се прови при коли които имат картер отдолу на авт. скоростна кутия които се сваля и имаш достъп до филтъра докато CRV-3ген няма такъв.

Много ми е интересно наистина ли са ти сменяли филтъра на авт. скоростна кутия на CRV-3ген няма външен достъп до него и как я разглобяват за да го сменят.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Бултрако сменят друг път филтъра.Имам една смяна там и такава екстра няма.Филтъра се сменя единствено и само при проблем с кутията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да изчакаме колегата да отговори защото ако са ги накарали да плати това са го измамили ,и да филтър го има отЦРВ 1 ген вътрешен е и се сменя само при ремонт на кутията.

Ето абсурдните цени за смяна

https://www.bultraco-sofia.bg/serviz

 

Как да дадеш за това

Смяна на масло скоростна кутия40 – 46 лв.

За развъртане на един болт.

Мяслото ако желаеш може де се смени изцяло прави се с машина нямат такава в Бултрако,другата процедура ако маслото е много зле не желаеш с машина  се прави опресняване 3 пъти през 2000хил км

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При ЦРВ-то не знам дали го сменят.Мислих,че е както при Акорд (казаха ми,че го сменят) , но щом казвате,че е различно значи е. :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е да  беше го казал това че говориш за твоя Акорд и незнаеш за ЦРВ все пак си в този раздел ЗАЩОТО ПРАТИ ЧОВЕКА ДА МУ РЪЗГЛОБЯТ КУТИЯТА, и филтъра ти не е в кутията а е отвън И СЕ СМЕНЯ ПАК ЛЕСНО.

ето мисля в третия клип към края е даден къде се намира

 

https://www.youtube.com/results?search_query=honda+accord+2009+transmission+oil+change+with+filter+

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 13 часа, CARPERA написа:

Хубаво е да  беше го казал това че говориш за твоя Акорд и незнаеш за ЦРВ все пак си в този раздел ЗАЩОТО ПРАТИ ЧОВЕКА ДА МУ РЪЗГЛОБЯТ КУТИЯТА, и филтъра ти не е в кутията а е отвън И СЕ СМЕНЯ ПАК ЛЕСНО.

ето мисля в третия клип към края е даден къде се намира

 

https://www.youtube.com/results?search_query=honda+accord+2009+transmission+oil+change+with+filter+

 

Такова нещо никога не съм казвал.Мери си думите!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги никой не каза 8 години за това много ли са за 80к?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега искаш от нас диагноза ами изкарай да го видим това масло ,направи снимки потруди се малко за да имаш адекватни отговори.

Да с това градско 70 % са много и тези 8 год , и като даде по 25лв за 1л за да го обнови няма загуби толкова,градското е натоварен режим за авоматичната кутия и 1000км градко се равняват на 2000  и повече изванградско.

Вдигни щеката както казах виж цвета ,виж дали изобщо има масло това видяхте ли го  или твоя приятел,снимай направи няколко капки на бял лист ,още по добре изтегли с спинцовка и късо маркуче малко и пак снимай до сега щеше да имаш доста мнения.

Редактирано от CARPERA
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, dragob написа:

Колеги никой не каза 8 години за това много ли са за 80к?

Според мен са малко.

 

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, dragob написа:

Колеги никой не каза 8 години за това много ли са за 80к?

В мануела ти пише на колко се сменя.Отвори го виж как стоят нещата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално в сервизното ръководство нищо не пише за маслото на ск. кутия.

Нямаше ли някаква индикация на таблото за "сервизиране"?

 

За втора генерация е:

At 120,000 km (72,000 miles) or 8 years, then replace every 80,000 km (48,000 miles) or 4 years

 

За 8 години маслото старее, окислява се и т.н., не е проблем да го опресни и да го прави на всеки 60к.

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа...., пише си всичко в сервизното ръководство:) :

 

405364366_..thumb.png.27fe8d04a96a1e802494c47cd18331a5.png

 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, sredez403 написа:

Според мен са малко.

 

Един съвет, и ако искаш го приеми.Послушай колегите dindin и Emicha.Иначе лаици като мен колкото искаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е в електронния вариант на ръководството да има техническа грешка? В книжката на хартия освен на 200, има отметка и на 120 х. км., което е и по-логично.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един въпрос, при положение че си сменям/опреснявам  маслото, откъде се купува дифтунга(ориг.) ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говоря, разбира се, за маслото на авт. скоростна кутия...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип оригиналната е направена хубава и мека и не съм я сменял  никога имам 4 опреснявания  не е протекло,търсил съм да намеря такава толкова широкa ами няма.Случайно ако сваляш старата и е оригинала ще я познаеш че е доста широка  и мека според мен безмислено  за ги сменяш запази я.

Не съм я снимал отпред

20180909_123338.thumb.jpg.5362de8fdb38e02a191f95316e72f6be.jpg

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не съм я сменял за 4 смени и нямам теч,оригиналната изглежда много по добре.

IMG_20181006_120900.jpg

IMG_20181006_121010.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех Стефане кажи  все пак че това е болта от картера за мослото на двигателя,но да това е оригината.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тъкмо влизам да се поправя и гледам ,че си ме поправил вече.Благодаря за което,да кажа само че и на двете места си оставих старите.

Редактирано от Stefan4eto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря и тъй като отговаряте изчерпателно — още един въпрос, трябва ли да се използва динамометричен ключ(тресчотка) или натягам по мое усмотрение ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не сам използвал преди като ходех на сервизи също и ти не за тази процедура,гледам в кауфланд на промоция ги има,ако имаш пари по твое усмотрение си купи.АЗ няма да си взема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и този ключ за тези пари дали показва и вярно...... един господ знае само.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, запазвам си оригиналната дифтунга и завивам/натягам по усет...питам така подробно, защото никога не съм я извършвал тази операция....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...