Jump to content
bqnko

Размер на гуми

Recommended Posts

Здравейте в момента карам с оригиналния размер 225 60 18, но от др кола имам 235 60 18 зимни. Та въпроса ми е дали ще има проблем ако сложа тях. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем, единствено ще се увеличи разхода на гориво. Скоростомера ще отчита по ниска скорост с 2%, ето http://www.calculator.bg/1/avtomobili_gumi.html

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пише, че трябва да се калибрира ако имаш система за налягане в гумите. 

При мен след смяна на гуми светна иконката, но нямам бутон за тази система и не знам как да калибрирам....

Някой може ли да помогне с този казус?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При трета генерация ,  нямаме датчици на гумите и вентилите /инфото се взима от датчиците за ABS-а/  и ако светне въпросната иконата, трябва да се влезне в менюто от волана и от там да се  изтрие.

При четвърта може да е същото , но може и да е по-различно.

Ако е като при нас , ще ти опиша как става.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, намерих как става. От менюто на волана става пак. При всяка смяна на гума или помпене трябва да се калибрира/активира пак.

Редактирано от antpadre

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Системата отчита разликата в налягането в гумите и ако има някоя по-мека, сигнализира с иконата на таблото. Разбрал си как се чисти.

Ако е като при трета генерация, при смяна на гумите няма да ти изкарва грешката, стига да са напомпани еднакво.

Ако системата в четвърта генерация е решена - посредством датчици във вентилите или лепени на джантите, тогава със сигурност ще ти се наложи да чистиш грешката при всяка смяна. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, знае ли някой може ли на CR-V IV (RE5) могат да се сложат по малки от фабричните джанти? Сегашните са 17, т.е. ако е възможно да търся да заменя летните 225/65/17 с  225/70/16 зимни?   Така няма да има разлика в показанията на скоростомера. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...