Jump to content
zpa0

Проблеми с 1.5 турбо

Recommended Posts

Проблемът с новите 1.5 турбо мотори придобива все по-големи мащаби. Дали се наблюдава и в Европа, някой притежател да сподели?

Накратко: смесва бензин и масло повече от нормалното и много собственици се оплакват, че нивото на маслото в картера се увеличава драстично, като същото губи смазочните си качества. Често в купето мирише на бензин.

 

https://www.carcomplaints.com/news/2018/honda-fuel-dilution-problems-class-action-lawsuit.shtml

 

https://www.cars.com/articles/fix-coming-for-honda-cr-v-oil-fuel-problem-details-still-unclear-1420703180990/

 

https://bobistheoilguy.com/forums/ubbthreads.php/topics/4341203/all/2016_Honda_Civic_1.5T_TGDI..DI

Редактирано от zpa0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го четох една подобна статия, специално за CR-V. Проблемът май беше в инжекторите, че пръскали гориво в цилиндрите не когато и колкото трябва и се смесвало с маслото ... Не всички го имали, но в студено време се проявявало.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за това съм фен на фейслифтови коли, към края на производството си :)

 

Ако сега заминаващото си CR-V имаше Android Auto, може би щях да си го взема.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Така е, в днешно време като си купиш кола от първите две години от производството, ставаш контрол на качеството. :)

 

Същото беше със Civic 2001 - проблеми със скоростите, 2006, 2008 - проблеми с двигателите в USA и т.н. Ще излезе, че най-читавите сглобки се правят в Европа (като изключим Япония).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 12.10.2018 г. at 23:52, zpa0 написа:

Проблемът с новите 1.5 турбо мотори придобива все по-големи мащаби. Дали се наблюдава и в Европа, някой притежател да сподели?

Накратко: смесва бензин и масло повече от нормалното и много собственици се оплакват, че нивото на маслото в картера се увеличава драстично, като същото губи смазочните си качества. Често в купето мирише на бензин.

 

https://www.carcomplaints.com/news/2018/honda-fuel-dilution-problems-class-action-lawsuit.shtml

 

https://www.cars.com/articles/fix-coming-for-honda-cr-v-oil-fuel-problem-details-still-unclear-1420703180990/

 

https://bobistheoilguy.com/forums/ubbthreads.php/topics/4341203/all/2016_Honda_Civic_1.5T_TGDI..DI

Преди 2 дена карах с 150-160км/ч около 5км след това намалих и ми замириса на изгорели газове. За 1ви път се случва нещо подобно. Ще я следя, но мисля че това беше заради многото камиони на магистралата. (колата е на 4000км) 

Ходих до Прага с нея и нямаше такива проблеми от горе споменатите и се надявам да няма :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема го има и при други коли с директно впръскване, решението е лесно.Сипвате от скъпия бензин и си свиркате.
95- не изгаря напълно в цилиндъра.

Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сряда бях в Хонда за сменя на маслото,защото беше попаднал бензин в картера. Хонда препоръчва като се стартира мотора при студен старт да не се чака да вдигне температура (аз чакам до 3минути на място и това е много според тях) и когато мотора е загрял също да не се оставя да работи на място,защото така попада бензин в маслото. Попълних въпросник и чакам от Хонда още препоръки.

Редактирано от DanielDenev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги,

Миналата седмица взех 10-та генерация седан, и  се чудех колко често разпространен е проблемът с попадането бензин в картера у нас? Като говорих с хората от Бултрако, казаха, че се среща и тук, и че чакат ъпдейт за "оправяне" на проблема.


 

Редактирано от draid
  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи софтуерно могат да го решат? 

Защо намирам статии, но не виждам сервизен бюлетин. 

 

Honda has said when this problem arose in China the software update fixed it, so they’re hoping the same can be done in North America. For Canadians, we are also getting a warranty extension for “up to six years from original purchase, with no mileage limit.”

 

Honda added, “The updates will allow the engine to warm up faster, improving fuel combustion and reducing oil dilution”

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, dindin написа:

Значи софтуерно могат да го решат? 

Защо намирам статии, но не виждам сервизен бюлетин. 

 

Honda has said when this problem arose in China the software update fixed it, so they’re hoping the same can be done in North America. For Canadians, we are also getting a warranty extension for “up to six years from original purchase, with no mileage limit.”

 

Honda added, “The updates will allow the engine to warm up faster, improving fuel combustion and reducing oil dilution”

 

Твърдят, че проблема е в горивната система, а не в двигателя. Ако това наистина е така, то може би ще се оправят нещата със софтуер (силно се надявам да са така нещата). Днес си погледнах маслото след около 800км през изминалата седмица и има подозрителен аромат, за сега ще го следя, но началото на седмицата ще се обадя в бултрако. Моята е на 26 хил. км.  Иначе през океана са правили сервизна акция (особено в Канада), като в това влиза нов софтуер, смяна на някакъв дифтунг, ново масло и  нещо по климатика на някои от колите (явно и той има проблеми). Иначе в Америка са удължили и гаранцията на някои части от двигателя на 6г, без значение на пробега. 

 

Уж от хонда казват, че проблема се бнаблюдава рядко и то в студени области, но това очевидно не е пълната истина. Твърдят също, че са правили тестове в различни условия и попадането на бензин в маслото не вреди на двигателя (това за мен е малко съмнително твърдение обаче)

Редактирано от draid

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз чакам отговор от Хонда,ако до седмица нямам такъв ще им досаждам много. Всяка седмица ще следя маслото и ще ги тровя.

Редактирано от DanielDenev
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакво инфо има ли актуално за наличие и най-вече за отсъствие на проблема, че се насочих в тази посока?

Редактирано от ivorpetkov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 7.10.2019 г. at 9:09, ivorpetkov написа:

Някакво инфо има ли актуално за наличие и най-вече за отсъствие на проблема, че се насочих в тази посока?

Аз още нямам информация,карам колата предимно извънградско за сега 2к км след смяната и не виждам покачване на маслото (с вкл econ режим ), маслото няма такава остра миризма на бензин. Почвам да си мисля че като изкл econ режима в градски/извънградски условия и тогава идва момента с попадане на бензин в маслото. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото, ще следим с интерес, т.к. 10-ката си е истинско бижу.

Само че проиводителя (логично) ще увърта до последно, та се налага да следим инфото по знайни и незнайни източници и неизбежния fake.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес бях в Хонда за да попитам дали има нов софтуер и за удължаване на гаранцията :( Отговорът: за този модел няма ъпдейт,няма удължаване на гаранцията.От Хонда вече препоръчват сманя на масло макс.10к км(не на 20к км). Продължаваме да следим нивото на масло и ако пак се появи директно при тях за оглед ,документиране и смяна на маслото.

Редактирано от DanielDenev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам кой изобщо се хваща на тези трикове за смяна на масло на 20 000км. Моята е на 58 000 и вече съм сменял 5 пъти маслото. И занапред все така ще си го сменям на 10 000км. Честата и навременна смяна на масло и филтри удължава живота на двигателя. Аз минавам по 38 000 км на година и не смятам да правя компромиси. Същото важи и за гуми. Макс 2 сезона на гуми. И то за висок клас.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука има такива симпатяги и чакат 20-30к км за смяна на маслото,моята е на 19к и след 3-4к ми предстои 3та смяна.Компроси няма ,има само досаждане на Хонда дилъра :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, обаче type r ми е голяма мания и сериозно се замислям за скок там. 10-та генерация е просто върхът на сладоледа. А и Бултрако вече предлагат и 6-годишен лизинг, просто сърцето ми спира като я видя.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В един от американските форуми за сивик имаше тема в която един пич сипваше амсойл и на всяка смяна правеше тест на маслото. Резултата беше, че да има повишено гориво в маслото, но качествата му не бяха намалели :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Drone написа:

...има повишено гориво в маслото, но качествата му не бяха намалели...

 

Изглежда при DI двигателите това ще да е решението.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една доста "задълбочена" дискусия

2756 мнения дотук :)

 

Редактирано от ivorpetkov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде по сериозно ...не знам кой си сменя маслото на 30 0000 км....

Бих казъл че масово се смена на 5-6  до към 8000 км.

Говоря за масовите младежи.....

 

Някой да е наясно 0w20 от Варела на Бултрако какви са спецификациите ....до колкото разбрах биле  същите като в 1 литровоо шише ...но документ не видях...

:)

Интересно че в ECON режим колата е същата като респонс и вървене ...поне аз не усещам никаква разлика било на градско или извън....веч 4000км...

А защо мирише на бензин в купето ...като уж смесва в двигателя ? 😀

 

ПП

Уникална кола 🙃

 

Редактирано от iso_eu
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...