Jump to content
krasimir_01

VSA, TSA и знак внимание

Recommended Posts

Здравейте, днес регистрирах колата в кат и отидох на работа с нея без да съм сменял консумативи. На отиване 70км нищо ноо на връщане минах през няколко капака на шахти на ботевградско и ми светна въпросната конфигурация, VSA, TSA и знак внимание . Спрях и слязох от колата  да проверя гумите но нямаше нищо запалих колата и тръгнах нищо не светеше но след 5-6км пак светнаха. Някой знае ли причината за това светене?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно датчик на ABSа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко със закъснение но ако има проблем с датчика  не трябва ли да свети и лампата за АБС-а а тя си работи но не свети. Оня ден въртях гумите и огледах кабелите и датчиците но не съм вадил датчици ще пробвам да напръскам буксите с контактен спрей и да видим. Но аз си мисля дали не е проблем с налягането в спирачната течност че при спиране не спира като хората а от втория път, но пак не трябва ли да светне АБС-а и при порязко спиране не трябва ли да усещам подритване в педала?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето направи тази процедура не в сервиз или поне присъствай ти като я правят,при човека се оправи ABS

ABS са свети ако някой от датчиците не работи закачи я на диагностика ще се види кой,подритването се появява ако някое колело приплъзване ако спират и 4те еднакво не,също и ако не работи ABS са естественно да не подритвна. 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е решен . Объркана крушка на десния стоп, в кат не ми светеше десния стоп и ме караха да сменя крушката но съм сложил такава с една светлина и когато  пусна габаритите ми светват и стоповете а при натисната спирачка ми светваха габаритите при изгасени светлини. Следва смяна на спирачна течност профилактично.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес както си карах светна  иконката с воланчето и знак! светне изгасне и пак така .Какви са процедурите и опасно ли е?? Благодаря!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно лентов кабел май беше или някоя буксичка не прави добра връзка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А възможно ли е да има нещо общо с вода, влага,намокряне?!? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето къде да търсиш проблема:

1021410155_6.thumb.png.8e63e6c16915b5999560f17551716399.png

 

5.thumb.png.0f9d6aa80031215bfdff5718b081fda0.png

 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря Emich,това го прочетох още щом светна,но не ми е ясно защо случи  на делфито  не  отчита никакви грешки!? 

Редактирано от itcebel
грешка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Делфито е несъвместимо с наще коли или поне аз с които съм се сблъсквал, не чете всичко може и затова да не ти отчита коя е грешката.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...