Jump to content
vell

Проблем с Cruise Control, след пробвека на букси и наличен dpf филтър

Recommended Posts

Здравейте,

 

От известно време карам Civic 2008 2.2 ictdi. Сблъсках се с проблем, че Cruise Control-a не се включва. Когато натисна копчето за активиране на системата, светва зелена лампа на таблото с надпис Cruise Control. Когато обаче се опитам да наглася скорост и да се включи системата, втората лампа не светва. Така е откакто съм закупил колата - нов внос, не е карана в България.

 

Прочетох доста по темата. Проверих дали буксите на педалите са ОК, там всичко е наред. До колкото знам dpf филтъра не е премахнат. Другия вариант, който ми хрумна е лентовия кабел да се е прецакал, но всичко друго по волана си работи идеално.

 

Реших, че е крайно време да направя диагностика, защото пътувам доста с колата и бих се радвал, ако проблема може да се оправи.

 

Освен за мнение, търся и сервиз в София, който да може да направи диагностика на проблема и евентуално да го реши. Или поне да даде насоки от къде да тръгна.

 

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Не съм имал този проблем, но във форума съм чел, че се случва когато е износен съединителят.

 

Също така се увери, че не си подпираш кракът на педала за съединителя или спирачката, когато се опиташ да нагласиш скоростта.

Редактирано от revenue

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато го пусне, след като подпре с крак съединител или спирачка, той трябва вече да е сработил и тогава да спре.

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм този проблем само че на ЦРВ-то,излезна от бутона на съединителя.Премери с мултицет този и на спирачката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 9.10.2018 г. at 6:52, Mkilla написа:

Когато го пусне, след като подпре с крак съединител или спирачка, той трябва вече да е сработил и тогава да спре.

 

Един приятел има Акорд и се оплака, че не му работи Cruise Control (не се включва). След известна дискусия го питахме дали не си подпира кракът на съединителят или спирачката, докато е в движение. Човека каза, че по-принцип си подпира кракът на спирачката докато кара колата и когато спря да го прави нямаше повече проблеми с Cruise Control.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямах круиз 2 години. ДПФ беше махнат . Бутоните на съед. и спирачка си работеха. Круиза не сработи и след подмяна на съединител. Остана ми бутона на волана или софтуерно да се оправи.  Накрая едно момче ми го пусна софтуерно
Бял кахър е круиз контрола. Не намирам приложения по нашите пътища. Зор да работи ако имаш е само за престиж.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...