Jump to content
vakleto

Избор на зимни гуми.

Recommended Posts

Здравейте с първата си тема нямах успех,никой не се включи,надявам се сега някой да сподели.

Предстои покупка на зимни гуми и ще се радвам да споделите с какво сте обули вашите Хондички.

Благодаря ви предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти.

Ако има значение, на 3-та генерация миналата зима купих тези:

https://www.primex-bg.com/225-60r18-104v-xlw320.html

Изключителна гума от която съм доволен, освен от представянето и през зимния сезон, така и от това, че е много безшумна. Лично аз не съм карал толкова безшумна зимна гума - даже е по-безшумна от летните Йокохами.

 

На 2-ра генерация съм сложил тези:

https://www.gumi7.com/bg/avtomobilni-gumi/BRIDGESTONE-BLIZZAK-LM-80-EVO-215-65-R16-98T/TO000000000010016444.html

Хубави меки гуми ,също с изключително представяне през зимата, но със страшно дразнещо виене - едвам дочаквам смяната им.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз четох за Hankook много добри отзиви.Малко излизат от моя бюджет,но имам още време да помисля.Тази година се сдобих с 3 та генерация и съм нов във този форум.Благодаря ти колега.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3-та генерация съм с 18 цола.

Ако твоята е на 17 цола, цената ще е надолу, поне с 30-на лева.

А ако хванеш някоя промоция, или отстъпка чрез някой който има, може да смъкнеш още от цената.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Emich искам и аз нещо да питам, дали ще има проблем ако сложа с 10мм по широки гуми 235 60 18 ?

И другия вариант за който си мисля е 235 55 18. 

Джантата е стоковата 18" 7J

 

Ще ми се да сложа по широка гума на ОЕМ джантите

Редактирано от Радо82

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според таблицата, препоръчителния максимум който може да се сложи на джанта 18-ка  с J7 е размера 225.

При J7,5 вече може и 235.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 235/60/18 - колата я купих с летни и зимни в този размер. Визуално са наред, а и гумаджиите досега не са видели проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди 1 час, Emicha написа:

Според таблицата, препоръчителния максимум който може да се сложи на джанта 18-ка  с J7 е размера 225.

При J7,5 вече може и 235.

 

 

На мен гумаджия ми каза че тези таблици не са много верни за джипови гуми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно такива

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може ли на лично да ми пратиш една две снимки, просто да видя как стоят по широките гуми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимни гуми е по добре да са по-тесни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 23 часа, Радо82 написа:

....На мен гумаджия ми каза че тези таблици не са много верни за джипови гуми......

 

Не че не можеш да ги сложиш,  а и както си прецениш, ама едва ли този гумаджия, е по-умен и знаещ, от инженерите и конструкторите на джанти и гуми, които препоръчват това:

 1b4649cf0ff6a8de2edafe612aca053d_610x0.thumb.jpg.401625bf260ac67ac9424288ffda31ec.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1-ва и 2-ра ген. бях с BF Goodrich и бях много доволен, но за 3-та няма такъв размер и понеже ще ми е първа зима с нея съм изправен пред същата дилема като автора на темата. Та ще е хубаво, който има повече опит с този автомобил да сподели с какво е карал през зимните месеци и дали е бил доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с тези вече трета зима.Dunlop SP WinterSport 4D  -  225/65Р17

Еми просто са супер.Друго няма какво да кажа.Тиха гума ,много добре се държи по заледено и сняг.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз :)

Старата втора ген. я карах 3 зими с BF Goodrich- добра гума- много мека, страшна на сняг и мокро, не толкова добра на сухо и кал. При по топло време я оставяш буквално на асфалта. Доста шумна.

3-тата ген. я вземах с yokohama зимни-много добро представяне на мокро, киша и кал, не толкова за сняг. Доста тиха.

Миналата зима закупих https://medina-med.com/guma/0-01-03-0-0-03-2-0431/gumi-continental-225-65r17-102h-fr-wintercontact-ts-850-p-suv/ - Контитата са уникални- супер безшумни и добре балансирани, много добри на сняг, страшни в мокро, киша и кал. В по-топло време не се износват толкова. Много добра гума.

Редактирано от Stefan86

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тази зима си взех Fulda Kristall Control SUV , 235/60/18, но още не съм ги монтирал.

Между другото, препоръчайте читава гумаджийница в София. От Маргел на Симеоновско последния път не останах доволен.

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес мислех да си купя вече зимните гуми, но се оказа, че не е толкова лесна задача :) Насочил съм се към Hankook, но се  оказа, че тук ги нямат налични по магазините, а само по заявка, но на мен ми се иска да ги видя и пипна преди да поръчам. Предлагат ми в този клас Fulda или Sava, та сега въпроса е дали да поръчам Hankook без да съм ги виждал или да избера някоя от другите две. Като модели става въпрос за:

1. https://www.gumi7.com/bg/avtomobilni-gumi/HANKOOK-W-ICEPT-EVO2-W320A-225-65-R17-102H/TO000000000010009446.html

2. https://www.primex-bg.com/225-65r17-106h-kristall-control-suv-xl.html

3. https://www.gumi7.com/bg/avtomobilni-gumi/SAVA-ESKIMO-SUV-2-225-65-R17-106H/MG0522-00182.html

 

Също така не знам моделите нови ли са или от предходни години. Ще съм благодарен, който има опит с тези гуми да сподели мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 9.10.2018 г. at 11:35, note написа:

За тази зима си взех Fulda Kristall Control SUV , 235/60/18

 

 

Колега, аз вече сложих Фулдата, като комфорт нямам оплакване, а за сняг и лед моделът Kristall Control винаги е бил в горната част на класациите при тестове и се конкурира с Континентал, Гудиър, Мишелин, т.н. премиум марки. Надявам се и новият модел SUV да запази репутацията. Моите ги взех от Маргел, ако не се лъжа пишеше Made in Germany.

Дори сега в по-топлото време няма шум и свирене, а летните ми Пирели на 20 градуса свиреха като луди.

Редактирано от note

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих и сложих зимни, а днес даже купих летни Конти комфорт 5 защото в момента са им паднали цените. Та така поне 4 години се надявам да не мисля за гуми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са глупости!.Кажи след 4 години:  ще кажа дали си заслужават падналите цени.....В момента всички производители на консумативи си викат : А дано да изкарат гаранция.Най-близкия завод на Конти в Румъния вади читава стока ,ама 3 комплекта гуми макс 3 сезона....и 4 мм ,днес ги меря.Та доволен съм ,ама от качеството ,не от пробега...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маркони не те знам с какво и колко караш, ама за 3 сезона сменяш 3 комплекта, 3 бона за година за гуми ? 150к на година ли правиш?

 

Моя пробег на година е 20к

Редактирано от Радо82

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До преди 2 месеца имах 3 Хонди,вече са 4.....Исках да кажа ,че един комплект кара около 3 години.Проблема може и да е, че почти няма сняг и се кара на сухо.Служебното Харви има 45000 км /година.На другите ми коли се навъртат по 15000.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Markony за служебното ти препоръчвам Michelin. Това е гумата, с която аз изминавам до 90х.км. и си заслужава инвестицията. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Континентал гума според мен е по добра от Мишелин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка взех Sava Eskimo SUV 2. С добър DOT са - 22/18, както и показатели - C/B/72 db и интересното е, че доколкото знам са словенски, а на гумите пише made in Germany. Ще видим как ще бъде зимата с тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз карам само с bridgestone  и то щото са ми евтини , гледам и да са нови тази година си взех с дот 2018г и съм доволен. вече 10г bridgestone само с  bridgestone сменям.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 3.11.2018 г. at 13:41, vespa написа:

Markony за служебното ти препоръчвам Michelin. Това е гумата, с която аз изминавам до 90х.км. и си заслужава инвестицията. 

Благодаря.Познавам Мишлен много добре.Има прекрасен баланс между цена/качество /пробег.Но Служебната кола се кара от клиенти,не от мен.Демек ,който я хване той я кара :).Важно ми е сцепление и спирачен път.Тенекиите са по-скъпи от гумите. С това не казвам ,че Мишелина е лош.Напротив,просто износването ми е по-назаден план.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 10 часа, Markony написа:

Важно ми е сцепление и спирачен път.Тенекиите са по-скъпи от гумите. С това не казвам ,че Мишелина е лош.Напротив,просто износването ми е по-назаден план.

Коя е гумата избрана от теб. Сивика на жена ми има нужда точно от тези гуми. Зимата при мен трудно пада под 0 градуса, но е постоянно мокро. Слагам и на нея само Мишелина, но за 10х. на година, не си заслужава. Благодаря ти предварително 

Редактирано от vespa

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БЗдравейте

Моля препоръчайте ми зимни гуми размер 225/65/17 за CRV 3 до 250лв.

Благодаря Ви предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Quote

до 250лв.

Това за една гума ли е бюджета,ако е са 4 няма такива.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При този "масов" размер и за една са малко тези пари.  Е, има разни галоши като Петлас, Сава, Корморан и разни други артикули от Метро или Кауфланд, но там проблема е с липса на непопулярни размери като посочения. 

Само за пример  "https://www.gumi7.com/bg/avtomobilni-gumi/?width=225&height=65&diameter=17&brand_class=1&tire_season=winter    Моля  да не се приема за реклама на търговеца, просто това са средни цени на търговците!

Редактирано от CCord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, CARPERA написа:

Това за една гума ли е бюджета,ако е са 4 няма такива.

 

Добре до 1000 лв за четирите 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз заложих на firestone winterhawk 4. Още нямам обаче реални пътни впечатлениия. 238 лв бройката. Испански.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://24gumi.bg/tires/2/?w=12&h=10&r=10&s=2&m=&sp=&fe=&ws=&cn=

 

Тук са най-тънките цени. Аз от тук си ги пазаря.

Редактирано от dimkaraganchev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...