Jump to content
sadworm

Сменен двигател на автомобил без документ

Recommended Posts

Здравейте колеги! Искам да попитам дали ще мога да регистрирам наскоро закупен автомобил Honda CIVIC 5-gen Coupe със сменен двигате. По документи се води d16(**), но в коша има b18c4. Предният собственик го е сменил. Автомобила не е внос, но ако отида в КАТ дали ще имам проблеми и ще мога ли да я регистрирам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако няма документи за поставения двигател няма да можеш. Ако вече е регистриран и си от същата област ще смениш само талоните без колата да ходи в КАТ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То добре, няма да кара колата в КАТ, ама тоя НЕЗАКОНЕН двигател си е таралеж в гащите и то голям.

Минеш ли в КАТ само с талоните таралежът отива в твоите гащи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не попита преди да си купил автомобила... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, днес брат ми като беше на работа на бензиностанцията и случайно минава да зарежда шефа на КАТ. И брат му казва за случая, а той му отговаря, че човека от който съм взел колата трябва да ми прати документ от къде е взел двигателя (договор за покупко-продажба). Предполагам, че след това с този документ като отида в КАТ ще мога да я регистрирам с него. Нали и двигателят се води сменяема част (ако на някой му сгъне двигателя и го смени с друг). Хората като си регистрират други двигатели не отиват ли с договор за покупко-продажба или аз се бъркам нещо ?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да знаеш и как стоят нещата със смяна на типа, от д16.. на б18... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тоя документ (ако ще да си го изфабрикувате) сигурно е добре да пише номера на двигателя, че ще искат да го сверят.

Разказаха ми, че заличавали номера с киселина и в КАТ щамповали нов, ама не знам колко е рентабилен тоя метод. :)

После новата кубатура, конете ... трябва да се впишат в талона.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новите кубатура и коне директно го пращат на Технотест.

С две думи - законния път е дълъг и скъп, и не включва фабрикуване и киселина.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А мога ли примерно аз да си изфабрикувам договор, че съм го взел от някоя морга без шаси (само двигател). Все едно, че аз го купувам и слагам в купето.

 

Редактирано от sadworm
правописна грешка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да фабрикуваш каквото си искаш, но ако решат да се заяждат при регистрацията, ще те пратят на технотест. Още повече, че тоя мотор не се слага в това купе фабрично.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако отида в някоя морга дали ще ми направят договор, че съм го взел от тях и да напишат рамата на някоя бракувана Хонда ?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Законният начин е с документите на двигателя да отидеш на технотест и след това да я регистрираш в КАТ. Без технотест няма как да мине в КАТ (законно). Няма и гаранция, че ще минеш технотеста. Разликите м/у B и D сериите не са само в двигателя.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колеги мога ли да се залиича номера на двигателя и като я регистрирам да ми я впишат без номер или по стария талон да препиишат. Става въпрос за КАТ Бургас

 

Редактирано от sadworm

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 10 часа, teodor_tsonev написа:

Законният начин е с документите на двигателя да отидеш на технотест и след това да я регистрираш в КАТ. Без технотест няма как да мине в КАТ (законно). Няма и гаранция, че ще минеш технотеста. Разликите м/у B и D сериите не са само в двигателя.

Ами този от който я купих каза че и окачването и двигателя са от една кола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, днес един познат говори с един катаджия и той му каза, че ми трябва само бележка, че съм купил двигателя от някоя автоморга. Предполагам, че нещо като фактура или договор за покупко-продажба. Ако някой има какво да споедели да го направи. Открит съм към всякакви мнения. Всички които имат какво да споделят да го направят. Благгодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич какви бележки какви 5 лева. С тоя мотор отидеш ли в Кат без връзки си тръгваш без колата.

Колата е с нелегален мотор в нея, без грам документ за тоя мотор ? Тва кво ти говори.

 

Легален начин за оправяне на колата няма, причината е че този мотор го няма в това купе, дори и техност няма да свърши работа. Може би само тоя в Шумен ама и куките се научиха за тях и номера мина 50/50.

Търсиш връзки с рушвети или познати колкото да минеш канал, оттам насетне не се правиш на рейсър, за да не те спират и правят проверки ;)

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега sadworm, не знам каква помощ очакваш да получиш от форум с така зададени въпроси. Обществен форум не е мястото, където да търсиш съвет как да нарушиш закона, то не мисля, че трябва да го правиш и където и да е де. Споменаваш катаджии, споменаваш и шефа на КАТ, като имаш толкова връзки отиваш в КАТ и я регистрираш. Законният начин няколко човека ти казахме какъв е: документи на двигателя от предния собственик > технотест > КАТ

И тук няма кой да ти даде гаранция за технотеста, защото купето фабрично не е предвидено за този двигател. По принцип може да слагаш двигатели само с които се предлага въпросното купе. Нали знаеш, тука е България, закони имаме всякакви, но няма кой да ги спазва. По принцип всякакви модификации по двигателя са забранени ако автомобила не се ползва само и единствено на писта или офроуд. Дори изпускателния колектор не може да смениш със спортен, нито да сваляш катализатори. Много колеги го правят и за сега няма проблеми, но очаквам в скоро време да затегнат обръча при техническите прегледи и тогава много хора ще проплачат. 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да питам ако двг е с изтрит номер дали мога да регистрирам автомобила? Дали ще препишат номера от табелката на шасито?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Срока за пререгистрация не е ли по кратък,гледам питаш от октомври а сега сме януари....

В договора за покупко-продажба ако пише номер на двигател няма как да го заличиш.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, sadworm написа:

Само да питам ако двг е с изтрит номер дали мога да регистрирам автомобила? Дали ще препишат номера от табелката на шасито?

Кой номер да препишат, като там няма номер на двигател.

 

Номерът на мотора го пише и в стария талон, същата работа - не стават нещата.

AMD, срока е 1м. - 200 кинта глоба като клин. 

Редактирано от s.s.d.d.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата кара CR-V 1.В талона на колата му е вписан само кода на мотора без номер,защото няма номер на самия мотор!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да го сметнат на технотеста двигателя примерно от космически кораб че е , сложен на кола,все пак b18c4 e легендарен двигател  -опасно нещо е това ще кажат за това шаси и оборудването за него ,може някоя беля да стане и да загинат невинни граждани и водачи на други МПС-та .Аполо 13 не съм сигурен дали не ги изтрелваха с такива в космоса :cool:Намери дебела връзка в КАТ ,инак  ще има да те въртят с тоз матор и ще трябва да кихаш навсякъде откъдето минеш за да не ти правят проблеми .Дано поне да е запазен мотора и да не го е карал някой като мен до прекъсвач редовно  ,че да си струва усилията за цялата история .Стискам ти палци да оправиш нещата  !

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Документ трябва за двигателя,в който задължително да е упоменат автомобил и рама,от където е свален той,или копие на талона на въпросния автомобил.Може и фактура от автоморга,но пак с копие на талон.Поради разлика в моторите (кубатура и к.с.) ще те карат да минеш технотест и чак след ще бъде вписан в новия талон.Цялото това нещо ще ти струва до 500лв.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 1.10.2018 г. at 13:43, sadworm написа:

дали ще имам проблеми и ще мога ли да я регистрирам?

 

Това пита човека, а отговора, според мен е, че, ако сменя номерата минава през канал за сверка на мотор и рама, значи проблем ще има.  Ако остане със същите номера не се минаваше на канал за сверка на мотор и рама, значи проблема се отлага до следващото евентуално минаване на канала в КАТ. Ако пък накрая я бракуваш, значи проблема те е подминал. :D

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а мислил ли си евентуално, ако толкова ти харесва тая кола да не си смениш местожителството в областта в която е регистрирана колата и така няма канал и ще можеш да си я караш спокоен. То и аз си взех един сивик 1.3 с д16 вътре ама пича ми даде и оригиналния мотор и сега ще го слагам и в кат а после ще му мисля дали ще става мини или с 1.6 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а ако се затрие номера с киселина да корозира блока дали ще стане. Брат ми докара ауди от германия и на канала триеха с шкурка и накрая го писаха без номер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не станаха ли 50 мнения

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 18 часа, sadworm написа:

а ако се затрие номера с киселина да корозира блока дали ще стане. ...

 

Краткият отговор е НЕ.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, обмислям покупката на Мини Купър, нов внос! Но продавача каза, че двигателя бил на Пежо! Като го регистрирам в КАТ, ще ми направят ли проблем? Пак ли ми трябва  документ за двигателя?? Благодаря предварително, 😊

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задай въпросът във форума на Мини да видим отговор , и дали ще падне смях.  https://en.m.wikipedia.org/wiki/Mini_(marque)  https://en.m.wikipedia.org/wiki/Prince_engine  После прочети. 😉

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправих я работата турнах D14 минах технотеста и ся пак ще слагам другия и ще си я карам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е що не мина "Технотест" направо с другия?!? :blink:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...