Jump to content
Richard

Да обсъдим и другите марки

Recommended Posts

Коя година хибриди гледате ? Според мен и до ден днешен не са ги измислили още на 100 процента. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво означава един хибриден автомобил да бъде измислен на 100%?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

  Някой има ли мнение за Volvo V70 или XC70 и по-точно за бензиновите двигатели с автоматична кутия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам колко надежден им е автомата. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам е Aisin TG-81SC, 8 степенна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей така като пишете без да уточните генерация, или поне година - стават страшни неразбории. 

Имам впечатления но от старо ХС.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 13 часа, DAN_DAN написа:

До колкото знам е Aisin TG-81SC, 8 степенна.

За XC-то няма да е с тая кутия предполагам. То модела свършва 2016, а кутията излиза на пазара 2015-та. Почти съм сигурен съм, че е стария 6 степенен айсин, малко модифициран за т6-цата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

В събота на паркинга, спря един стар немски- руснак със Suzuki Vitara4x4 (2018)... За говорих го за колата му-Страшно доволен и без големи проблеми (проблем със системата за дистанция, която неговият търговец не искал  да оправи..) до сега! 😉😁Оказа се, че в паниката за забрана на дизела в Германия, продал набързо своето CR-V дизел, и сега още съжалява.... 🙈🙈🙈🙈🙈😇

Редактирано от mitaka0007

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм че CR-V 3 - дизел с автомат е много приятно за каране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност поста ми не е за тук, но не можах да се сдържа. Много харесвам серията А8 на Ауди, и на какво точно попаднах съвсем без да искам. https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11634476642270322#&gid=1&pid=12

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той си е написал в обявата "Уникална преработка, без аналог в България." Може би затова е и 2.5?!

 

https://autodata24.com/audi/a8?fuel=diesel&year=2004

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 9.11.2018 г. at 18:58, digunan написа:

Ще вземе да се окаже, че всички хонда фенове са и ауди такива :) ...

Ами не, аз съм се заклел такъв варел никога повече да не стъпи в дома ми.

Опит едно 80 Б4 

Две А4Б5 1.8Т Куатро

Едно А4Б5 1.8

Едно А4 Б6 1.9тди

80 горе долу бива.А4 Б5 и Б6 - намразих VAG.Всичко каквото може да се счупи се чупи.Някоя дупка с 50-60км/ч и поне един носач заминава.Рейки, турбини, дросели, имобилайзери, електроника като цяло...едно правиш, друго се чупи.

Добре, че минах на Хонда та забравих къде са сервизите.

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, 5 GTT написа:

Той си е написал в обявата "Уникална преработка, без аналог в България." Може би затова е и 2.5?!

Наистина е "уникална", щях да падна от стола(от смях) като видях обявата. Важното е, че човека е имал желание, сигурно се чувства като "баша" в мах'лата! 😉 

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Аудитата нямам преки впечатления, освен спорадични със служебното Q7 - първа генерация. Вече е на преклонна възраст и гони половин милион и вече не ходи командировки по чужбината, щото ... много неща са сменяни по него и добре че не е мое. 

Иначе имат красиви модели. Много ми хареса А7 когато излезе (а и все още), но "ма и страх" да не патя. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://fakti.bg/avto/703931-stari-koli-koito-mogat-da-izkarat-milion-kilometra

 

Добавете и вие марки и модели, но базирано на лични впечатления. Аз добавям голф 3 1.8 бензин, 90 к.с. още се кара в семейството и е на над 500 000 км. без ремонт на ДВГ. Някъде назад в годините и сменях ск. кутия на мн. тънка цена от автоморга. Здраво железо, само дето има ръжда тук там.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В темата, ще потърся съвет за удобна и сигурна семейна кола.

 

Какво имам предвид?

1. Да е здрава и безпроблемна.

2. Да е безопасна.

3. Да вози комфортно. Тиха, удобна кола.

4.Да не и се моля, като опитам да изпреварвам.

 

Няма значение, дали е бензин или дизел.

 

Цена: около 20 000- 25 000 лв.

 

Чакаме бебе и предвид идиотите по пътя ми се иска нещо по сигурно от сивик 8, която карам.

 

Най вероятно, ще премина към акорд, но, така и така има тази тема, приемам идеи и за други марки.

Мисля и за Е класа, XC60.

 

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подразбира се, че не искаш SUV.  Единственото, което бих предпочел пред акорда при тези параметри е Lexus GS. Поколение и двигател според това какво можеш да намериш в бюджета. Но много трудно се намират. Или Legend, разбира се.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Legal написа:

В темата, ще потърся съвет за удобна и сигурна семейна кола.

Honda Odyssey 3.5 V6 Touring  ще има място за всичките неща на детето и е в бюджета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Одисея не ми харесва, като визия.
Иначе, гледам СУВ.
Какво мислите за Лексус RX400? Около 2008 г, фейс?

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ледженда има всичко, но е с не голям багажник. За несгъваема детска количка ще е тегаво.

От Акордите 7-ма ген е най-доброто комби за всички времена.

И при 2-та модела ще имаш добър бюджет за читава бройка и ще остане достатъчно за обзавеждане на детската стая.

Другото е или Одисей, или СУВ, но с изпреварването ... освен ако не е V6.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
5 hours ago, Legal said:

Одисея не ми харесва, като визия.
Иначе, гледам СУВ.
Какво мислите за Лексус RX400? Около 2008 г, фейс?

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
 

RX е супер кола, но ако не държиш на сув, гледай GS. Разликата в парите за сходни параметри е огромна. За бюджета си трябва да можеш да намериш имаш по-модерна и луксозна GS от RX.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме кефи тоя GS. :(

Иначе е от калибъра на Ледженда, ма вътре е много олд фешън.

От големите и заслужаващи си комбита, бих гледал Опел Инсигния и Шкода Суперб, или Октавия. 

Редактирано от ceco_accord
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за комбита Опел Инсигния или Шкода Супърб, големи са, комфортни,имат 4х4. Специално Опелът изглежда доста по-голям до Акорд 8 комби. Страхотен багажник, клиъренсът също е супер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имат и повдегнати ХС версии, но са редки и скъпи.

Но и стандартните са с много място на задната седалка и особенно в багажника. Акорд 8 в сравнение с тях е доста ощетен от към вътрешен обем. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Не ме кефи тоя GS.
Иначе е от калибъра на Ледженда, ма вътре е много олд фешън.
От големите и заслужаващи си комбита, бих гледал Опел Инсигния и Шкода Суперб, или Октавия. 
На мен също поради тази причина, не ми харесва GS. За това писах за Лескус-а, че ми се иска да в фейса. Не искам и не харесвам махагон в колата.

Живот и здраве, като наедрее още малко корема на майката :) ще се наложи да взема нещо по голямо от сивика и все повече клоня, към този Лекс.

Макар че, честно казано изобщо не искам да се се лиша от нея, защото ме е страх, какво "ново" ще си взема ;). Но, с по-голям корем няма да и е удобно да сяда и става от сивика .

Какво Ви е мнението за него, като возия, разход и подръжка?

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук има полезни коментари: https://m.facebook.com/groups/1283781701715358/permalink/5305838562842965/

 

Като цяло е много здрава кола, но може да се очаква да хвърлиш известна сума да я стегнеш в началото – според зависи какво улучиш. Разбира се, такъв списък с евентуални проблеми би бил дълъг за всяка кола на тази възраст, че и доста по-нови.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма подходящ за бременни Сивик. Ниски са и трудно се сяда и става от тях отпред, а отзад е тясно за среден и висок ръст човек, въпреки че вратите се отварят почти перпендикулярно на колата - типично за Хонда решение на доста от моделите.

Като багажен обем може да видиш Сивик 9 комби - ако намериш. В мобилето има само 1 бял автомат - "хвърлете му 1 око".

Имам познат, той и жена му едрички. Бе мераклия за Акорд 8 комби, но им е тесен. Харесаха много Лекс RX, но файнъли си взеха Супърб комби 2012-та / бензин / автомат / 4х4 за 16500 - много кола за малко пари!

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 15 часа, Legal написа:

Какво мислите за Лексус RX400? Около 2008 г, фейс?

Сигурно знаеш, че си имаме си човек във форума, който може да ти намери хубава такава? Направо бих му звъннал. Ще те насочи към правилния двигател и година за твоя бюджет.

Поддръжката е по-скъпа от сивика,  но все пак отиваш два класа нагоре.

Редактирано от note
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 19 часа, Legal написа:

Одисея не ми харесва, като визия.
Иначе, гледам СУВ.
Какво мислите за Лексус RX400? Около 2008 г, фейс?

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
 

Аз преди ги гледах, единствено ме притеснява, че батерията рано или късно ще умре. Тогава с малко ходене по мъките, ще ти я Рециклират във Варна и всичко ще е наред. @pepur може да ти даде повече информация, той май също кара такъв Лексус. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам, че тръгна ли да купувам кола, а, това ще стане до 4-5 месеца, (че сега ремонти, нови мебели и т.н.), най вероятно ще е Лексус и ще е от теб.
Благодаря на включилите се в темата.
Успешна седмица желая!

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, pepur написа:

Има и много сервизи за поддръжка алтернатива на Официалния които са запознати с гамата на Марката

 

Дано да е само за обслужване. Доставката на оригинални японски части на достъпни цени също не е проблем.

Все пак аз лично много се облизвам на GS, но карам предимно градско в теснотията и ми много голяма, пущината! Концепцията е по-спортна, а задното предаване - откакто се качих на стари години - вече ми е приоритет.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@note Има един човек от Лексус форума, който внася части на добри цени ;)  

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да запитам превантивно ;)

Има ли в Бургас човек/сервиз, който да разбира от марката (Лексус)?

 

Не искам, ако/когато нещо се появи, да почне ходене по мъките и да оставам без кола, неопределено време.

 

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Drone написа:

@note Има един човек от Лексус форума, който внася части на добри цени ;)  

Даже са двама, но аз от въпросния Лио пазарувам най-често за лекса, а съм питал и за хондата - цените са много добри.

Иначе съм си внасял и сам от Amayama и Partsouq. Също е изгодно за повече неща накуп.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Новата кола си е друга бира! 

Добър разход предвид, че двигателя тепърва ще се разработва.

Много безаварийни км ти желая 😊

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накич, да ти е честита и безаварийно!

Малко неподготвен ме хвана дизайна, но явно е от снимките ти - на видео е интересна, а и изглежда практична.

Като човек с хибриден опит, би ли споделил защо се отказа от такъв автомобил?

Тествах новото HR-V на салона и ми допадна , но цената му е почти двойно на това.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях си определил бюджет и търсех според него .За тези пари това най ми допадна.Хибрид не взех защото е три цилиндъра с турбо и разхода не е много по малък от този .При моето каране не си струва 5 бона горница .Аз минавам около 10 хиляди годишно.Хибрида гори 1.5 по малко за година са 150 литра по 3.5 лв.е 525 лв. по пет години 2625 лв .Това са си мой сметки.По прости неща по добре.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...