Jump to content
CARPERA

При дъжд капе през вентилатора ПРОБЛЕМ-РЕШЕНИЕ

Recommended Posts

Евала за труда, не съм имал проблем с водата, но мога някой ден да си поиграя профилактично

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега и аз нямах но поради това че е отворена черната лайсна отгоре  и уплътнението е една пореста гума изгоряла с годините и се пълни с прахоляци  които водта  стичаща се по стъклото ги набутва и те задръстват канала за отичане под стъклото и след това

протича върху вентилатор. Преди моята оправихме на мой приятел и канала наистина беше задръстен с кал,и всеки път протичаше при миене на колата на пасажерското място.Просто неисках да чакам този момент.

ето този точно под стъклото.

ЕТО КАНАЛА

433547906_viberimagegdfgfdg.thumb.jpg.09347f7002659694abe4e0614c7faa29.jpg

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес най-после намерих време и успях да разглобя кората, за да почистя мизерията под нея. Благодаря на колегата CARPERA за полезната тема. При мен имаше теч в краката на пасажера, но само при автомивка. Въпреки това, си беше неприятно. След като разхлобих кората и почистих много добре боклуците с прахосмукачка, ударих и една водоструйка така, както си беше разглобена. Очаквах, че ще протече здраво и се бях приготвил. Но за моя изненада, нямаше нито една капка. Това означава, че кората, както и при другите автомобили е само декоративна и няма никакво отношение за теча. Затова, според мен, е напълно излишно да се облепва със силикон и да се слага капак на отвора на въздуховода. Просто трябва да се почисти и добре.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се появи теч през вентилатора , благодаря за подробнот описание и снимките за справяне със проблема . 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запретнах ръкави и свалих пласмасата и реших проблема .

1.jpg

3.jpg

5.jpg

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го направих преди две години и разреших проблема с пролетните и летните дъждове.

През зимата обаче, когато е по-студено, силиконът се свива и отваря пролуки, откъдето отново влиза вода, макар и по-малко. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 24.05.2020 г. at 18:07, dimkaraganchev написа:

Затова, според мен, е напълно излишно да се облепва със силикон и да се слага капак на отвора на въздуховода. Просто трябва да се почисти и добре.

За улука си прав но ламарината както при Владо трябва да я има...

Рано или късно улука ще се напълни и ще прелее точно в отвора на парното...

Долните копчета ги откопчах но горните се счупиха - изглежда за 20г. на слънце не оцеляха...

Решетка не съм слагал с цел да не отварям кората по често - ще се надявам на филтъра в купето...

ST830222.JPG

ST830223.JPG

Редактирано от pechkata
  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@CARPERA И през това минах! :)

На връщане от Бургас, като заваля един дъжд... Жената вика - тече ми в краката!

Гледам - верно тече. Напълни на кучето каничката за нула време.

 

Преди да публикувам тема тук - реших да потърся и намерих тази чудесна тема и сега всичко е изчистено, само ламарината не е ламарина, ами е една пластмасова купичка, ама става!

 

Очаквам на следващия порой да нямам тези проблеми!

 

Още веднъж благодаря за помощта!

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откак преди 2 години почистих мизерията под капака, досега не ми е текло вода. А дъждове при нас тази седмица имаше в изобилие. Така че продължавам да твърдя, че нищо повече не е необходимо от едно просто почистване.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Удари я със водоструката и ще видиш...

Спор няма при почистване на улука спира теча - заврия под едно дърво и след една година  друга песен ще пееш...:punk:

Редактирано от Honda_Z
Моля, не цитирайте цяло предходно мнение! По презумпция се предполага, че отговаряте на него.
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хе-хе, мани я тази водоструйка. Минавам я всяка седмица. Тези дни при нас е истински потоп и теч пак няма. А и винаги на вилата е под голям орех. Като протече, процедурата е ясна. Ама за такъв рядък случай, въобще не си струва да го мисля.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почистете си улуците на покрива, за да няма втора серия на филма на тема "Тече ми в краката".

Силно вероятно е да се случи с пълнолетните CR-V-та, които карате. Отворите за оттичане на водата към предното стъкло и към стъклото на багажника са много тесни. Събира се кал и тавана започва да гние. Положението се утежнява, ако имате надлъжни греди за багажник.

 

Това с пълнолетните да не се разбира като подигравка.

От 2009-та личната ми кола е CR-V. Преди настоящето имах две единички, JDM, произведени Ноември '96-а, и двете.

Първото го скрапирах, защото ударих животно на магистралата със 100-тина км/ч. Цената за транспортиране до дома и ремонт се доближаваше до цената на "новата" JDM-ка, която купих.

Второто отиде в скрапа, защото искаше кърпене и някои други ремонти. По него време вече не работех в сервиз, и нямах възможност да си го оправя сам. По-евтиният вариант беше да го сменя с по-ново, здраво CR-V.

Към днешна дата съжалявам, че се разделих със JDM-ката. Ако си я бях оправил тогава, още да си я карам сега.

Редактирано от Krasi-mir
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, разбрах за тоя проблем с теча в краката отпред, но при мен събира вода в краката отзад. Някой има ли представа от къде би могло да тече? След всеки дъжд сутрин намирам локва в краката на дясната задна седалка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вратата и задната има долу отвор за оттичане,провери дали не е запушен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Под мокета ли трябва да търся? Защото не ми е ясно как да го повдигна. Защипан е отвсякъде. А дори и да е запушен този отвор, 

остава въпроса от къде влиза водата.

Редактирано от Honda_Z
Моля, не цитирайте цяло предходно мнение! По презумпция се предполага, че отговаряте на него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Водата може да дойде от много места провери това което споменах,ако е под мокета може пода да е изгнил.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Пода не е изгнил, огледахме добре. Къде точно е този отвор?

Редактирано от Honda_Z
Моля, не цитирайте цяло предходно мнение! По презумпция се предполага, че отговаряте на него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не копирай предходно мнение,против правилата е.

Долу в ъгала на вратата.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е,може и да махнеш кората  за да разбереш там ли е проблема задната врата.

20230323_075245.thumb.jpg.81483f12eecae08881af329cec808d2e.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверих отвора, не е запушен. Чаках да завали и сега проверих. Отзад е мокро. Моля, който може да даде насоки къде да търся.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам си прочел предишния ми пост?!

Изгниването на тавана не е само отпред. Във улука има три места за монтиране на надлъжни греди. Може да е изгнил на всяко едно от 3-те места.

 

Имаш ли "капандура"?!

Ако не греша, през средната колона между вратите минава едно от маркучетата за оттичане на водата от коритото около люка. Ако е запушено ще ти пълни с вода в краката на задните седалки.

 

Как провери пода, дали е изгнил?! Ако не си махнал пластмасовите декоративни прагове, все едно си свършил половината проверка. Тези пластмаси задържат кал, най-вече в задния край, пред задната гума. Това води до изгниване на металните прагове, отзад-напред, докъдето стигне. На моето CR-V 1 дупката в прага беше стигнала до средната колонка. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно,  ще проверя всичко както го описа. Имам капандура да. Тавана как да проверя? Трябва да се свалят рейките предполагам?

А за гнилоч проверихме на подемника, не съм свалял въпросните пластмаси, но не вярвам да е в пода проблема, защото водата се събира когато колата седи на едно място. И дори събира водата в само на десния заден пасажер, защото където я държа е неравно с лек наклон надясно. И водата винаги е след дъжд, без да е карана колата. Както си седи на място наклонена леко надясно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук и засегнат проблема и има повече насоки

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След снощния валеж, има промяна. Всичко е мокро и отпред и отзад в краката всичко е подгизнало. Преди или е било само отзад, или не съм разбрал че и отпред е мокро защото отзад прави локва която веднага се забелязва, понеже спирам колата с предницата на високо. Днес сутринта под стелките всичко беше подгизнало и отпред и отзад. Минах преглед днес, и момчето ми каза че тече сигурно отпред под чистачките 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Различна информация даваш,първо стои колата с лек наклон надясно,сега предницана  на високо.

Няма как ние пък да ти дадем адекватни мнения.

Сета вече знаеш къде да отвориш.

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Информацията не е различна, а съм допълнил в следващо мнение. Седи с наклон надясно да, и заради това е събирала водата отзад в дясно. Не съм мислел че има значение предницата дали е вирната или не, защото отначало подозирах че влиза от някъде около задната врата. Просто като ми казаха, че тече отпред, под чистачките, се замислих че наистина предницата е по-нависоко и затова се е оттичало назад. Затова  и не ми е направило впечатление, че и опред е мокро. Благодаря за помощта!

Дали сте достатъчно адекватни мнения.

Редактирано от backstage1978

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До вожна е и твоята обратна информация,за слесващия колега   с подобен проблем.

Ако е възможно пиши  и снимай какво е станало.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега заминавам за Швеция и прибирам колата в гараж. Ще се върна лятото, и тогава се заемам с това. Ще снимам и ще кача снимките тук 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааа ...махнах корите отпред под чистачките, всичко се изпотроши, (идея нямам от къде да търся нови щипки)

Всичко вътре е чисто. Няма никакви запушвания. Изливахме и вода, всичко изтича зад гумите от улеите. Вече не знам къде да търся....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В всеки магазин за авто аксесоари има щипки.

Идеята тук не отвор да е запушен,а отводнителния канал под стъклото с времето от прахоляка става кал и така той се затлачва и капе през вентилатора.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, благодаря, ще намеря щипки. Не е запушено нищо отпред всичко е чисто, няма прах, или кал или каквото и да е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля, някой да ми препоръча сервиз, или човек, който знае какво да търси, и къде да го търси именно на тая кола.

Пробвах каквото можах, пробвах и сервиз, уж почистили отводнителните канали на шибидаха, не знам какво си....и след днешния дъжд съм под вода...вече една година се влачи тва, колата изгни...моля насочете ме към сервиз,или човек, парите не ме интересуват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При често запушване на дренажите ,свалете вентилатора и направете няколко дупки с дрелка в долния край на кожуха му ,пластмасов е и се пълни с вода и мотора умира .Там по принцип не трябва да има вода -протече ли през новите дупки ,значи има запушен дренаж и трябва да го отпушите ,но мотора поне ще живее.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попитай в автосервиз Микрон Доцев. Имат клипчета във фейса и правят подобни ремонти. Но определено слагат нови уплътнения на шибедаха и подобни на по-нови коли. На стара кола не знам дали ще обърнат внимание.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята хонда има същите симптоми :) Голямо забавление беше докато намеря източника на вода в краката и на водача, и на пасажера. Да започна първо, че нямам люк, шибидах, панорамен покрив и там както му се казва. Разглобих всички пластмаси вътре в купето да проследя около челното стъкло или от лайсните на покрива да влиза водата. От там нямаше нито капка стар или нов теч. После свалих описаната пластмаса да почистя всичко под чистачките...няма ръжда, няма дупки, отводнителните канали чисти. Не съм залепвал пластмасата за стъклото, логично водата преминала от оливане на стъклото да се събере във ваната под него и изтече от дренажните отвори. Остана да проследя пътя на водата в тези отвори и именно там е проблема! С гъвкава камера при дъждовно време вътре в купето тече през залепените панели около гредите с някакъв заводски бежов уплътнител. Проблема е, че участъка се намира под дренажните улеи в двете страни на колата излизащи директно в гредите на колата. После минавайки през гредите изтичат през отвор надолу покрай вертикалната колонка до долу зад подкалника и оттам на земята. Еднакво е и от двете страни, другото място на теч е описаното на много места жило за отваряне на предният капак със скъсаният маншон към купето. Та на който му се занимава може да реже гредите под калниците и да смени овехтялият уплътнител в тези места. Поне калниците се свалят лесно от болтовете :)) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Honda CRV water Leak....PATCHED!!! (97-01)

гледай в You Tube, копирай текста в търсачката 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 23 часа, dandy написа:

Honda CRV water Leak....PATCHED!!! (97-01)

гледай в You Tube, копирай текста в търсачката 

Евала! Сега вече всичко ми се изясни. Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...