Jump to content
honda_ks

Дясна полуоска Civic 2004 1.6

Recommended Posts

Здравейте, някой може ли да каже, от къде мога да си купя дясна полуоска, защото втора употреба не намирам, а нови има само с поръчка за две седмици. Днес се скъса, и съм в лека безизходица по отношение на намирането. Варианта с оригинална-нова, от Хонда отпада заради цената.

Можете ли да препоръчате и читава марка. В ebay намирам няколко незнайни марки в Германия, но пак следва чакане.... а без кола не става.

 

 

 

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай в Елит Кар но сайта им е малко смотан та ако можеш направо в някой от магазините им питай

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес обходих всички възможни магазини, и така и не намерих налична полуоска. Предложиха ми два варианта с доставка 10-на дни. 

 

1. Първият вариант е на производител "BGA" /английски бранд, сигурно с азиатски корени/:

  

https://www.ebay.de/itm/Original-BGA-Antriebswelle-NEU/282467005280?epid=847332001&hash=item41c4587360:g:oZAAAOSwCpRbDa2E

 

Тук обаче продавача се съмнява, дали това е правилната полуоска за моя модел. Номера на полуоската на  BGA e "DS2500RA", но не откриват съвпадение с номера на Хонда-"44305-S6D-G50". Предложиха ми да проверя, дали броя на зъбите на шлиците на полуоската на BGA съвпада с моята, но няма как да разглобя колата за да видя. Тази на "BGA" e с 25 зъба към диференциала, и 26 към главината, а пръстена за ABS е с 50 зъба. За съжаление и на хартия не мога да ги сравня, защото не откривам подробна спецификация на оригиналната полуоска на хонда в japancars.ru

Тук, по този въпрос, ако някой може да помогне ще съм благодарен!

 

2.Вторият вариант, който намерих е на производител NTY, който e китайски, и не ми се струва надежден-моля споделете впечатления, ако сте ползвали техни части.

 

И последно-полуоските на 1.4 и 1.6 еднакви ли са? Имат ли конструктивни разлики-брой на зъби на шлиците, и т.н.?

 

Редактирано от honda_ks

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам нещо да попитам, тъй като всеки един сервиз има дистрибутор на части, защо не попиташ в сервиза в който ходиш и да ти оправят нещата. От ибей е доста рисковано и може да си хвърлиш парите за нищо.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Искам нещо да попитам, тъй като всеки един сервиз има дистрибутор на части, защо не попиташ в сервиза в който ходиш и да ти оправят нещата. От ибей е доста рисковано и може да си хвърлиш парите за нищо.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk


Обиколих всички дистрибутори на части, просто дясна няма никъде, и никой не държи на склад. Предложените по-горе два варианта са от големи дистрибутори на авточасти.

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, имаш няколко варианта според мен.
1.Има толкова автомобили на части, хващаш 1 ден и започваш да звъниш докато не откриеш.Няма начин да не намериш, колите на части са доста.
2.Имаш вариант да рециклираш твоите.Този вариант излиза според мен по-скъпо дори от 2-ра ръка полуоски но го имаш.
3.От общите поръчки от Англия ( или сам да си ги поръчаш ), не са евтини но са по-евтини от ОЕМ-ските и са нови.Ето тези са за Non Type R EP:
http://www.tegiwaimports.com/select-car/honda/ep/drivetrain/insane-driveshafts-500hp-axles-honda-civic-ep-non-type-r-01-06.html


 

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варианта с втора ръка е добър, ако няма по сайтовете автоморги. Наскоро разбрах, че в Дружба (ако си от София) има автоморга за Хонди, но все още не съм проверил дали е вярно.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В петък прозвъних всяка една обява за Honda Civic7, бензин, която открих в cars.bg. Всеки с който говорих казваше, че има лява, но не и дясна, и затова започнах да издирвам нова. Както споменах, попаднах само на посочените две опции по-горе, като се питам, дали тази на BGA e удачният избор.

 

Така и не мога да си отговоря на въпроса, дали полуоските от 1.4 бензин, или от 1.7 дизел, стават за моя 1.6 двигател. Ако някоя от тях става ще разширя обхвата на търсене. Не знам дали може да се ползва полуоска от кола с десен волан.

 

С еднаква дължина ли са лявата и дясната полуоска?

 

 

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега виж аз какво намерих из нета по въпроса. Руснаците дават че са заменими следните: 44305S6DG50 и 44305S6A950 ето тук:

http://www.hondaworld.ru/detail_number.htm?number=44305S6DG50

а на 44305S6A950 в Amazon uk излиза следната афтърмаркет:

https://www.amazon.co.uk/HO169AR-SHAFTEC-DRIVESHAFT-REMAN-QUALITY/dp/B00P57401I/ref=sr_1_1?s=automotive&ie=UTF8&qid=1538333511&sr=1-1&keywords=44305S6A950

 

в линка е описано, че зъбите на Shafteka са както ти си посочил, а по надолу са дали и като алтернатива тази която са ти казали на BGA. Ако всичко е вярно би трябвало да стане.

 

По втория въпрос до колкото си спомням на 1,4 бензин бяха май по малко вътрешните зъби, за дизел не мога да кажа.

Редактирано от birev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ето и от общите поръчки във форума:

https://www.akr-performance.com/p/pge-drive-shaft-right-mt-AX-D01-R

Ако решиш свържи се с колегата, който ги организира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
А ето и от общите поръчки във форума:
https://www.akr-performance.com/p/pge-drive-shaft-right-mt-AX-D01-R
Ако решиш свържи се с колегата, който ги организира.
Благодаря. Тази е добър варинат, но виждам, че е изчерпана.


Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свържи се с колегата crown_bg, той прави поръчката и може да ти каже най точно, аз сутринта като я гледах беше налична.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка намерих втора употреба от 1.6, и вече е качена на колата. Благодаря за мненията по въпроса.

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...