Jump to content
wwalker

Фабрична аларма

Recommended Posts

Привет,

Днес се сдобих с CR-V 2 и имам въпрос за фабричната аларма и съответно дистанционното.

Смених батерийката на ключа и почна да мига при натискане на копчетата, но няма никакъв ефект върху автомобила.

Въпросът ми е за какво са 3 копчета и къде може да е най-вероятно проблемът?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно трябва да се "синхронизира".

Извади батерията, след това я сложи отново. Не натискай нищо, преди да си до колата /ок. 10 м/. Натисни кое да е копче от дистанционното и до една минута отключи с ключа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, wwalker написа:

 

.......Въпросът ми е за какво са 3 копчета и къде може да е най-вероятно проблемът?

 

-Голямото е за заключване- мигачите мигат 3 пъти.

-Малкото изпъкнало е за отключване - мигачите мигат 1 път.

-Малкото вдлъбнато е за отваряне на прозореца на задната врата.

 

Фабричната няма звуков сигнал, а само светлинен / това при заключване и отключване/.

Ако имаш някоя врата или задния прозорец недобре затворена, няма да можеш да заключиш. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах описаното - извадих и върнах батерията, натиснах едно от копчетата на около 10м от автомобила, отключих с ключа и след това пробвах да заключа с дистанционното и няма никаква реакция. Нито мигат светлини, нито реагират ключалките. Централното си работи като заключа с ключа, така че няма нещо не затворено. Да не би да има друга процедура по синхронизиране?

Редактирано от wwalker
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с ново обучение на дистанционните.

Ето и темата в която я има самата процедура.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да не отива сигнал до машинката на шофиорската врата тъй като тя управлява и всички други централното праща сигнал до нея и тя до останалите така че свали кората на вратата сложи един мултицет и замери дали отиза сигнал при заключване/отключване.Често заминават тези машинки аз съм сменил всичките до сега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 hours ago, plambeto said:

Пробвай с ново обучение на дистанционните.

Ето и темата в която я има самата процедура.

 

 

Голямо благодаря!

 

Имам и няколко други детски проблеми, за които бих искал да попитам:

1. Счупена е пластмасовата щипка, за която се захваща щеката на предния капак при прибрано положение и сега просто си ляга на маркуча с антифриза под нея.

2. Кората на багажника на средата ляга на дървена дъска, но след това увисва надолу - предполагам липсва нещо, което да я държи накрая?

3. Пръскалките на предното стъкло пръскат на 2-3 см пред себе си без да достигат до стъклото.

 

Изброените типични ли са и имат ли лесно решение, намират ли се подобни джаджи по магазините или се обикаля моргите?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, wwalker написа:

2. Кората на багажника на средата ляга на дървена дъска, но след това увисва надолу - предполагам липсва нещо, което да я държи накрая?

Можеш ли да дадеш снимка на кората. Май не е оригинална защото моята по средата е метална.  От двете страни се прибират на ролка във въпросната метална част.

 

преди 19 минути, wwalker написа:

3. Пръскалките на предното стъкло пръскат на 2-3 см пред себе си без да достигат до стъклото.

моите си пръскат нормално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, MNED написа:

Може да не отива сигнал до машинката на шофиорската врата тъй като тя управлява и всички други централното праща сигнал до нея и тя до останалите така че свали кората на вратата сложи един мултицет и замери дали отиза сигнал при заключване/отключване.Често заминават тези машинки аз съм сменил всичките до сега.

Възможно е и това да е причината. Централното се управлява от MCU (multiplex control unit). Той получава сигнал от модула на дистанционното и задейства отключване/заключване на вратите. В актуатора на шофьорската врата има контакт който подава сигнал към MCU-то за отключване с ключ и то подава сигнал към актуаторите на другите врати.

Колегата @wwalker писа по-горе в темата, че централното му работи с ключ. Значи сигнал към MCU-то има. Остава да се пробва да обучи дистанционното отново и ако пак няма ефект да си разглоби вратата.

group93c.thumb.jpg.bc1137f80f9df0c99079b7b699aa5f33.jpg

това е схемата

Редактирано от plambeto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, ако не съм се изразил добре - като писах по-горе "голямо благодаря" имах предвид, че след посочената процедура с 4 пъти контакт с натискане на копче и после още веднъж реши проблемът с дистанционното.

 

Сега останаха детските проблеми дето изброих по-горе. Кората в багажника със сигурност не е оригинална и липсва въпросната метална машинка, която я прибира, както и закачането накрая. Дъската на средата е донякъде решение. Трябва да помисля как да я закачам да не пада след нея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един колега за неговото ЦР-В 3 си купи щора от алиекпрес. Пасна идеално като за китайски дубликат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен дали за CR-V 3 е същата, а само такива намирам в алиекспрес. Мисля че тази сега ще я докарам до прилично положение с една пластмасова или метална тръбичка с подходящите размери.

Закачих на компресор маркуча към предните чистачки и от 6-7 атмосфери налягане след 10 мин работа падна на 0. Резултатът е приятно пулверизираща пръскалка от страната на шофьора и за съжалени другата не се отпуши. Не мога да си задържа пръста на първата при включен компресор, че да се отпуши и втората. Има ли лесен начин за демонтаж на пръскалките или поне до тройника, където се разклонява маркуча между двете пръскалки?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...