Jump to content
diezz

Относно джанти

Recommended Posts

Колеги здравейте,
Тъй като съм в търсене на втори комплект джанти попаднах на едни, за които цената ме устройва. Колата е crv 2 фейслифтова, но малко ме притеснява, че тези джанти по мое наблюдение са фабрични за crv 2 преди фейслифта. Продавачът ме уверява, че са 16 цолови като допълнително е дал следното инфо за тях - 6Jx16 ET50mm 5x114.3mm F64mm. Ако е така би трябвало да станат според мен. Питането ми е по-скоро дали сте виждали фейслифтово crv 2 с такива джанти, че ще ми ги праща от другия край на България и да не се налага да му ги връщам. Благодаря предварително!

rims.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите са такива. Тези са оригинални за преди фейслифта. Параметрите са както си ги писал 6J 16". Според мен ще станат. На фейслифтовите спирачните дискове са по-големи и не можеш да сложиш 15" джанти.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че 15 цолови няма да влязат, но точно това се питам дали от тези джанти има и 16-ки. Човекът, който ги продава не разбира много, но твърди, че са 16-ки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май и двамата не разбирате много отвътре  на джантата ако има надписи - 6Jx16 ET50mm 16 е точно това искай снимки да го видиш, и най лесно на гумите какво пише,на 16 цолови джанти не може да натика 15 ки гуми.

Ето тук има спецификациите на гумите и джантите за модела според модификацията.

http://kolalok.com/gumi-dzhanti/honda/cr-v.html

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 10 часа, CARPERA написа:

на 16 цолови джанти не може да натика 15 ки гуми.

Това ме разсмя :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха колега и аз се разсмях, че може и да не разбираме двамата може, но чак пък да си мисля че на 16-ка джанта можем да вкараме 15-ка гума, някак си ми звучи too much. Търговецът каза, че не намира никакви щампи от вътрешната страна на джантата за това отворих тема тука. В крайна сметка с plambeto на лична уточнихме детайлите за тези джанти, за което му благодаря, а те са: Тези джанти са стокови за crv 2 преди фейса. Ако са с 5 лъча са 15, а тези с 6-те лъча са 16-ки. Разликата от тези на фейса е в j параметъра, стоковите джанти за фейсовото crv са 6.5j, което позволява широчината на гумата да е с максимална стойност 215, докато на тези е 6j, което ще рече макс широчина 205. Но plambeto е с една идея по-широки гуми, и до сега не е имал проблеми, тъй като гумата не е нископрофилна.

Поздрави на всички!

Редактирано от diezz
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно а казваш че ти е дал инфо 6j16x ET50  откъде го е взел това трябва да е щамповано на някоя от спици те отвътре на джантата,и другото важно е ти с какво ЕТ  караш за да не се окаже че опира гумата в подкалниците, в таблицата която съм дал не пише ли допустимите ръзмери.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да със сигурност е взел инфото от самите джанти, но не всички търговци са дружелюбни и готови да ти съдействат за нещата, които те интересуват. Таблицата съм я виждал и преди това и според нея не би било проблем да караш и с по тънки гуми в случая 205, а не 215. По-интересното е, че в нея е посочено ЕТ 46 мм, а по спомен на стоковите джанти на фейслифта е ет 50 (може и да греша), което значи, че не било проблем. Трудно изпадат стокови джанти от фейслифтово црв 2-ра генерация на прилична цена, за мен тя е около 400 лева (само джантите), за това се оглеждам за алтернативи. Другият вариант е от акорд 7-ма генерация мисля, но там стоковите джанти са с ет 55 и както казваш ти трябва да се провери да не опират някъде. Благодаря ти за инфото и коментарите, определено базирайки се на тях ще направя оптимален избор в това предизвикателство :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно спиците са задънени с прах от накладки имизерия. Трудно се маха и не му се занимава... търговци!

Ако не на всички спици, то на повечето има параметри за джантата. Поне на моите е така но изпръсках едно меглю и камара нерви докато ги почистя та да се четат надписите.

На фейса стоковите са 16x6,5jj ЕТ50. Според литературата бордът с профил jj е за гуми предназначени за SUV или в някой случаи лекотоварни(бусови). Аз не съм чувал за подобни проблеми, но според написаното гума не подбрана правилно за съответния борд на джантата е предпоставка за неприятности.

И наистина, когато търсим размер 215/65R16 повечето производители ги водят джипови или SUV, като някой са XL(усилен борд), а другия тип са лекотоварни, но там шарката си е вече като за камиончета...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези джанти не стават за фейслифтовата двойка, на тях не може да сложиш 215/65/16 гуми, а 205 на ширина макс. С тях ще стои много грозно и губи стабилност,ширината на джантите трябва да е 6.5 инча. Пълно е с оригинални джанти за фейса в мобилето и карса

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, тъй като не съм запознат със CR-V, годините и фейлифтовете, ето ти сайт сам да си ги сравниш:

https://www.wheel-size.com/size/honda/cr-v/

 

Тези модели в каталога, на които пише EUDM са за Европа. Само кликни на съответната година и след това на линка European domestic market EUDM. 

Но както казва колегата по-горе, ако на гумите пише, че са 16" няма как джнатите да са по-малки от 16".

Редактирано от Japanese fever

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
29 minutes ago, dalgia15 said:

Тези джанти не стават за фейслифтовата двойка, на тях не може да сложиш 215/65/16 гуми, а 205 на ширина макс. С тях ще стои много грозно и губи стабилност,ширината на джантите трябва да е 6.5 инча. Пълно е с оригинални джанти за фейса в мобилето и карса

:D:honda:Интересно аз съм с 1ген и карам с 16 цолови джанти и с  215/65/16 гуми,и да седи грозно а това  това за стабилноста си в голяма грешка

според теб грозно ли стоят

1440025607_viber.thumb.jpg.77a02fbb95eeeed6932577d92240dcb6.jpg2124358419_viberimage.thumb.jpg.3960263131143fa7a222e2a45469a53c.jpg2017834391_viberimage.thumb.jpg.c0002c5fb52b0f196b1f6ad57038ec34.jpg

 EТО ти го калкулатора какви гуми можеш да караш с избрано J

https://www.tyresizecalculator.com/tyre-wheel-calculators/tyre-size-for-rim-size-width-calculator

Редактирано от CARPERA
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези джанти са за 205/65/16 гуми, ширината им е 6.

Оригиналните за ЦРВ 2 префейс са, имах същото със същите джанти.

Продадох ги, след като прецених, че не мога да ги ползвам на фейса за втори чифт (зимни или летни). Но моята драма беше друга - заради гумите.

А пък стокови за фейса не са чак толкова яки.

Ако решиш - можеш да ги ползваш, но има къде къде по-яки модели.

Поздрави.

Редактирано от dindin
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 26.09.2018 г. at 21:11, dalgia15 написа:

С тях ще стои много грозно и губи стабилност,ширината на джантите трябва да е 6.5 инча.

Значи префейса е нестабилен и грозен, понеже е с джанти 6 инча? Интересна логика...

 

Принципно го проклинам този размер 205/65/16 - на пазара има предимно бусови гуми с него...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е куц тоя размер, съгласен съм. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с този размер 205/65/16 на ЦРВ 2004г и е много куц този размер. Какво ви е мнението  за 205/80/16

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По масов размер е 215/65/16, който се кара и от доста други марки, пробвайте с него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...