Jump to content
nedjalko1

Пожълтяли фарове на сивик MB4

Recommended Posts

Колеги сивика е MB4 1998г. ,  Фаровете вече 2 пъти ги полирам, но ефекта е минимален,едвам светят защото са пожълтяли

Дайте идея за монтаж на допълнителни светлини (примерно на халогените) или някой ако има запазени фарове за продан нека се обади.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има тема как да си полираш сам фаровете

 

Ако фаровете са ти силно пожълтели е нормално да не светят добре, но след полирани всичко трябва да е ОК. Ако проблема пак го има ще трябва да ги рециклираш, т.е трябва да се смени покритието на рефлекторите (алуминизация), полиране и поставяне на защитно фолио. Процедурата струва към 250лв. и се правят само оригинални фарове.

Редактирано от teodor_tsonev
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колегата знае английски и иска да види как става, ето няколко видеа:

 

https://www.youtube.com/results?search_query=headlight+restoration

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата да монтира лупи. Това е варианта тези боклучави изначално фарове да светнат като хората. 99% рефлектира е заминал, както и междинната пластмасата във фара и тя е пожълтяла най-вероятно. Докато рефлектора може да се рециклира, тази междинната пластмаса не се рециклира. Лупите са най-добрия вариант и са доста под 250 лева дори и с ксенона.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 23 часа, jijane написа:

Колегата да монтира лупи. Това е варианта тези боклучави изначално фарове да светнат като хората. 99% рефлектира е заминал, както и междинната пластмасата във фара и тя е пожълтяла най-вероятно. Докато рефлектора може да се рециклира, тази междинната пластмаса не се рециклира. Лупите са най-добрия вариант и са доста под 250 лева дори и с ксенона.

Колегата е прав за лупите.Аз вече рециклирах рефлектори но междинната пластмаса не можах да оправя.

 

На 19.09.2018 г. at 16:06, nedjalko1 написа:

Колеги сивика е MB4 1998г. ,  Фаровете вече 2 пъти ги полирам, но ефекта е минимален,едвам светят защото са пожълтяли

Дайте идея за монтаж на допълнителни светлини (примерно на халогените) или някой ако има запазени фарове за продан нека се обади.

А ако искаш допълнителна светлина си монтираш един лайт бар и си свиркаш.....https://www.olx.bg/ad/led-bar-288w-180w-144w-led-bar-za-dzhip-traktor-kamion-i-dr-CID360-ID7x0SO.html ,примерно нещо такова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте относно фаровете мойте също са пожълтяли но вътрешното стъкло ,чистят ли се и има ли ефект

52864574_156558335238702_8324514795747278848_n.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не успях при моите. Обикновено пожълва вътрешната/оребрената/ част на пластмасата, а там е по трудно. Но има един номер с перхидрол /водороден пероксид / който ме достраша да използвам на прозрачна пластмаса, за да не постигна обратния ефект. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хеч 6-та се слави със лоша светлина, защото била ниска и т.н. твърдения по форумите, на които и аз вярвах, защото оригиналните ми фарове не изглеждаха много зле. Но по неволя се наложи да купувам нови и си купих Депо комплект за около 250лв. Не са малко пари, но рециклиране на оригинални излиза пак поне толкова, дори и повече. Депо-то са пълно копие на оригинала, пластмасата е жилава и еластична. На старите ми оригинални фарове, се ядваше осветеността с осрам найтбрейкър, а на тия няма значение с какво менте карам, ефекта е такъв, че на добре регулирани и чисти фарове, на къси ми присвяткват в насрещното доста често. ползвам ги вече година и съм много доволен. Важно е репликата да е точно копие на рефлектора, защото съм виждал Депо за моя модел, които са с различен рефлектор.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, goldbyrk написа:

 Не са малко пари, но рециклиране на оригинални излиза пак поне толкова, дори и повече.

Моите рефлектори ги рециклирах в Плевен, преди 2 години. Около 100-тина кинта излезе удоволствието не помня точно. Така на снимката изглежда сравнително прилична пластмасата. Тъй че едно рециклиране на рефлектори и хубави крушки(аз съм с Philips extreem vision 130%+)и ще си свирка колегата. 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качествено рециклиране включва полиране, залепяне защитно фолио 3М и нанасяне на ново покритие на рефлектора. При теб в тази цена всичко изброено ли влиза?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М не. Само нанасяне на новото покритие на рефлектора. Но разликата е осезаема дори и само така, а съм постоянно на фарове. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди 4 години изтърках с шкурка (1200, 1700, 2000) фара отвън след това бояджия ми ги лакира. В пъти по-добре е от каквото беше. Със сигурност рефлектора не е така както като е бил нов но това върши работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за съветите ,ще предприема мерки имам и XR-V с много по добър ефект вечер /нещо като с присвяткането на къси/

DSC00500.JPG

IMG_20181017_120012.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...