Jump to content
Achilles

Изключване на габарити

Recommended Posts

Здравейте, колеги,

 

Наскоро правих обслужване на акорда (2011, 2.2) - масло, филтри и т.н., и забелязах, че поради някаква причина при пуснати фарове винаги светят и габаритите, без значение дали лостчето е в режим auto или само фарове. Преди не съм забелязвал да е било така. Има ли начин за настройка да светят само фаровете и каква може да е причината за промяната?

 

Предварително благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само информативно, на мен също ми светят габаритите при пуснати къси, независимо как.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма кола, продадена на пазара в Европа, на която да не светят габаритите при включени къси светлини. Ако забележиш такава, то е 100% сигурно, че има умишлена намеса по инсталацията, която го позволява, или има повреда, заради която е така. Това е задължителна регулация от ООН, а не случайно хрумване на някой инженер. Просто не си обърнал внимание, че е било така, няма промяна. Както например не можеш да пуснеш задна светлина за мъгла, без да светят предните светлини за мъгла или късите светлини. Така не можеш и да пуснеш късите, без да светят габаритите. 

 

Ред.: Няма начин за настройка да светят само късите без габаритите. Но пък живеем в България и всеки си прави каквото си иска със светлините, така че с малко измервания с уреда можеш да си го направиш както искаш да ти свети. 

Редактирано от ogi28b
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, Achilles написа:

Здравейте, колеги,

 

Наскоро правих обслужване на акорда (2011, 2.2) - масло, филтри и т.н., и забелязах, че поради някаква причина при пуснати фарове винаги светят и габаритите, без значение дали лостчето е в режим auto или само фарове. Преди не съм забелязвал да е било така. Има ли начин за настройка да светят само фаровете и каква може да е причината за промяната?

 

Предварително благодаря!

Това първата кола ли ти е колега? Не си обърнал внимание,всички са така.За да стигне напрежение до късите първо преминава през габаритите (образно казано)! Всички марки са така.

Редактирано от Митко Йотов
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Габаритите на този акорд са мн грозни. Много се набиват на очи при пуснати къси и дразнят. Аз мисля да реша "проблема" (за мен е проблем) с монтирането на рингове за angel eyes. Ще светят студено бяло и ще се ползват като дневни светлини. За да се момтират се отварят фаровете.

Ето така ще изглеждат:

IMG_20180905_171849.jpg

IMG_20180905_171833.jpg

IMG_20180905_171846.jpg

hqdefault.jpg

Редактирано от BOKLUK_CHOVEK
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не изглежда "уау", но и не изглежда зле. Най-лошото е, вероятно ще е китайско, и ако изгори нещо пак трябва да се отваря фар. Отваряне/затваряне на фар е пипкаво, да се прави често май не е много удачно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, dzrasd написа:

Не изглежда "уау", но и не изглежда зле. Най-лошото е, вероятно ще е китайско, и ако изгори нещо пак трябва да се отваря фар. Отваряне/затваряне на фар е пипкаво, да се прави често май не е много удачно.

Мъде ин Русия са ринговете.Не са китайски Поръчкови са ринговете (70 паунда).Руснак ги прави, има вече много направени коли от различни марки и са изпитани нещата и материалите.

https://m.vk.com/taumagazine#post-32193784_8420

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите! Явно наистина не съм обърнал внимание, а факт е, че при този модел габаритите някак особено се набиват на очи. Колегата е направил много добър ъпгрейд! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...