Jump to content
ldos

Харчене на масло след смяна на сегменти и гумички на клапани.

Recommended Posts

Реакцията на колегите според мен е породена от решението ти да сложиш масло което няма нищо ама нищо общо с това което е препоръчано от производителя и това което е дискутирано във форума стотици пъти.

Когато отвориш тази Hr-v 1ва. (1998-2006) секция във форума 2рата тема която излиза се казва Двигателно масло за HR-V gen.1.

Ще получиш винаги подобно отношение когато изказваш мнения, които така коренно се различават от препоръките и най-вече 10-ките теми които вече съществуват.

Наистина е малко неприятно, но това е положението, поне според мен :)

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Маббаа ти дори не разбра сарказма на колегата Markony  да налееш 10/60, пробвай и с 75в90 ще го изклекуваш завинаги. Никой не ти се прави на умен и не остроумничи...Вземи чети във форума за масла, ремонти дейности, сменяне масло навреме, правилно експлоатиране и ще стигнеш до някакви адекватни изводи..Какъв е този Мотул 10/60 които си споделил, мислиш ли че е ОК за хондата ти?? И това за по-честата смяна на масло не вАЖи само за италианки, а и за германки, японки, англичанки, американки та дори и българки, смазването е важно и омазването!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да споделя моя опит - моята е HR-V със сивиков двигател. На таблото пише над 200к, но дали е вярно не знам. Пробвах 5w30 Fuchs Titan. За 10к километра изяде 4 литра, ако не и повече. Сега ще пробвам с 10w40. 

Редактирано от csf_da
правописна грешка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност 5w30 e много по-добър вариант и подкрепям изцяло да се кара с правилното масло. Просто аз не мога да проверявам преди всяко палене на колата колко е маслото и всеки път да спирам на магистралата до морето да доливам. Рискът да остане тотално без масло ми се струва много по-реален, имайки предвид, че аз съм много разсеян щофьор. Пак казвам, че при мен и двигателят е сменям и бог знае в какво състояние е и какви модификации са правени (ви тека е излоран примерно и нямам идея дали тоя сивиков двигател е направен да работи на същите максимални обороти). 

 

Поздрави,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка сложих пак 5w30, пък да видим. Може и да отворя мотора следващия път, заради екологични съображения. 

 

п.п. Иначе с моите лимитирани познания и аз смятам, че има и читави масла 10w40 - може би защото са масови има и много ментета. Плюс, че има майстори, които наливат някви масла втора/трета употреба, изкупени от Германия и т.н.

 

Поздрави, 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка ако не сте сложили оем гумички на клапани, смени първо тях.. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
47 minutes ago, fenabg said:

Това не е от 10/40 а от липсата на смяната му. 

Да и от дългата му експлоатация  когато отидеш в магазинчето и ти налеят  от варела отворен  бог знае кога. И ти кажат карай 10хил това е  супер масло на маслата,аз го взимам на едро 3лв литъра на теб на промоция ти го давам на 6лв.На предното си навъртял пак 15 хил щото а днес а утре ще го смениш,и какво става отваш и в супер кисела на помия  останала в двигатела несливаема,наливаш новото и то се скапваш още в първите 2 хил км.

 

 

Нищо не си направил като си сипйл пак 5 на 30 сигурно пак нещо измислено и не за твоя двигател от типа но Титан.

 

Много хубава  тема прочети я

 

Намери твоето масло

Ето те го все още е на промоция в София 4л е 40 лв

 

http://lubrifilt.bg/shop/supreme-synthetic/

Масло за твоя двигател но не го ли промиеш и някой  да види в какво състояние е нищо не правиш.

И Петрото издържа макс 7 хил км

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Покажи отгоре  под капака на клапаните и отдолу в картера.

Така какво да видим.

Кажи с каква  марка масло е каран. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По добре от това здраве му кажи. 

20190726_183957.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За картера ми прати 130 лева и го свалям за снимките. :D

  • Хаха 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 7 часа, CARPERA написа:

 

 

Намери твоето масло

Ето те го все още е на промоция в София 4л е 40 лв

 

http://lubrifilt.bg/shop/supreme-synthetic/

Масло за твоя двигател но не го ли промиеш и някой  да види в какво състояние е нищо не правиш.

И Петрото издържа макс 7 хил к

От общите поръчки вече е на 35 лв и е от новото Петро;)

Редактирано от Stefan4eto
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

https://www.ato24.de/en/car-petro-canada.html

Благодаря  да  сега видях че е от новото и на супер цена 5w30. 

Ами няма какво повече да кажа трябва да си мазохис да сложиш 10w40 като  можеш да сложиш  новото PetroCanada 5w30 за 35лв 4л. 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...