Jump to content
dimitrovaccord

Акорд 8 провисване на броня.

Recommended Posts

Здравейте,
Нов съм във форума и не съм сигурен точно как се процедира тук,но ще опитам.Собственик съм на Акорд 8ма 2.4 бензин 2009 г. от Март 2018.След като купих колата забелязах ,че ми тръгна лека фуга между фаровете и бронята.Говорих с предишния собственик ,който ми се струваше честен човек и каза ,че колата не е удряна.С времето и карането фугата се увеличи.Поразрових се из нета и видях ,че е масов проблем при този модел ,а дори и при Акорд 7ма се среща.Прочетох из този форум каквото намерих и тези руски сайтове,които бяха дадени и попаднах случайно на пост където беше написано ,че проблема можело да се реши супер бързо,но не беше пояснено как.Бих желал сам да си реша проблема ,но ми притеснява това ,че бих причинил повече щети отколкото да оправя.Разбрах ,че бронята се крепи на множество щипки,който най-вероятно ще счупя и винтове.Не ми харесва също така решението с тези тампони и свински(миши) опашки.Някои може ли да ми каже дали мога да я закарам при някой майстор във Варна ако познава такъв читав?Другата ми идея е да я закарам в Бултрако и да си подменят там проблемните елементи като съответно ще си платя солено предполагам.Предпочитам да платя и да се направи добре отколото аз да го направя половинчато.
Моля господа ,споделете вашето по-компетентно мнение !
Благодаря предварително ! 

result (1).jpg

result.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е. Аз си оставих колата за боядисване и им викам ако може да ми го оправят този проблем и си тръгнах . Обаждат ми се след 30 тина мин и ми викат : Свалихме бронята и тя била ударена ли пукната ли по средата нещо такова ( сега по спомен) и аз се очудих , никъде не съм се удрял . После като ходих да си е взимам ми казаха че , някакви държачи ли , щифтове ли и аз не знам били счупени / огънати и затова се получвала тази фуга. Оправиха ми бронята ,  Ама сега като гледам лявата част пак е поддала , а от другата страна не е мръднало още. Явно е временно ако няма кардинално решение . 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Руснаците имат решение на проблема, наличен и при седма генерация.

https://www.drive2.ru/b/493975116183503413/ OEM

https://www.drive2.ru/l/464850702431158273/ DYI

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията,най-вероятно ще поръчам части за замяна на счупените.Само се надявам да не падне цялата броня докато карам или ако вляза в някоя дупка докато успея да реша проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой може ли да каже откъде да се купят тези държачи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че от Бултрако може да се поръчат. В поста по - нагоре с линка от руския форум има и съответните номера на елементите. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 9.04.2022 г. at 19:21, Bastards написа:

някой може ли да каже откъде да се купят тези държачи

Примерно от тук:https://www.avtosklad.bg/скоби-и-държачи-за-брони/honda-accord-2008-3-2011-3

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...