Jump to content
blox1

Въпрос относно маслото

Recommended Posts

Здравейте колеги, искам да попитам с какво масло си карате хондата? Имам предвид Хонда Акорд 2.4 бензин,ще слагам 5w30, но се чудя какво масло да сложа? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен, че разбрах напълно второто ти изречение, но изборът на масло е дискутиран в много страници из форума. Съветвам те да потърсиш и прочетеш там. Има различни мнения и съм почти сигурен, че колегите няма да изгарят от желание за още една, вероятно същата, дискусия по темата.

 

Това ("FAQ:Двигателни масла за всяка Хонда") е много полезна тема, както и дискусиите в същия форум.

Редактирано от Pavel_Pavlov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както е писал колегата, даже и линк ти е дал, отваряш темата и търсиш и четеш.

Няма кой да ти сумаризира мненията, много информация е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи Mobil 1 5W30 ESP.

Обаче, независимо какво масло ще сложиш, ако е синтетика не забравай да го смениш след макс. 8000 км. А ако е обикновено или полусинтетика - след 5000 км, ама то в БГ така или иначе няма 5W30 обикновено, така че...

 

Най-важнто е маслото да не е менте.

Редактирано от Japanese fever
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На К серия слагам вече 0в40  практиката показа че над 150-160000, 5в30 изчезва много бързо. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и 0w40 не го бара ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам клиент на който съм сложил и да се в оплакал. За разлика от 5/30 дори такова с което карам и личната си кола и имам нулев разход. Говоря в случая от опит. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я му сипи 5W30 ACEA A3/B4, да видим дали ще го гори. Това е 0W40 сигурно също е АСЕА А3/В4.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето. 

20180909_120514.jpg

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз отивам слагам 0-20 YACCOO   да го тествам 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 7.09.2018 г. at 20:51, fenabg написа:

На К серия слагам вече 0в40  практиката показа че над 150-160000, 5в30 изчезва много бързо. 

това постоянно ли е? имам в предвид гори си по 100 мл на всеки 1000 км или до 5к него пипа и после почва да го гори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай само предвид, че ако едно масло го горят повечето акорди, твоя може да не го гори (например да е в по-добро състояние). Така че ползвай съветите за основа на собствени опити и наблюдения, а не като истина за твоята кола.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моя Акорд го карам с Mobil 1 5w30 ESP и не го бара. Дори пресрочих смяната с 2000 км., но все още не е мръднало...утре отивам и го източвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се чудя сега дали да сложа Mobil 1 5w30 ESP или Mobil 1 0w40 New Life.Ще пробвам сигурно 0w40 ей така за спорта,да видим ще стане ли чудото и без това зима иде.

Редактирано от Shorty

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво точно очакваш да стане?Ако искаш да стане "чудо", сипвай нещо с ...W20!:thumbs1:От горе споменатите Mobi1,бих заложил на ESP формулата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, Shorty написа:

 

Аз се чудя сега дали да сложа Mobil 1 5w30 ESP или Mobil 1 0w40 New Life.Ще пробвам сигурно 0w40 ей така за спорта,да видим ще стане ли чудото и без това зима иде.

 

 

Ако не караш редовно във високите - няма нужда, според мен. Но иначе няма да навреди. Това масло се препоръчва за Порше и Нисан ГТ-Р, пише си го на него, така че си е доста сеиозно масло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност доста често я карам във високи обороти и точно тогава го "пипа".Та за това мисля да го пробвам,пък и нали колегата фена,твърди ,че е за предпочитане пред 5w30-то 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти качи сигурно малко разхода, но пък то не може и това до края, и душата в рая.

 

Щом й даваш зор - сипвай!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...