Jump to content
JAZZA 1.4

масло за хонда джаз 1,4

Recommended Posts

Здравейте,нов съм във форъма и нов собсвеник на хонда джаз 1,4 83к.с.61 кв. 2006г.

та имам няколко въпросчета.Значи имам някакъв звук при скорост 90 км се усеща повече, нещо ми прилича на гумите или лагер нещо 

като я изключа от скорост пак го има този шум и затова съм склонен да вярвам че са гумите или главината.Та да чуя и вашето мнение с хора с подобни проблеми.

Другият ми въпрос е с какво масло трябва да се кара този автомобил и вие с какво го карате.

И маслото в скорстната кутия трябва ли да се сменя или долива и ако трябва какво то да бъде.

МЕРСИ 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Синтетика ! 0-20/30 по документи, но тук джазаджиите караме 5/30. Аз специално карам вече четвърта смяна ПетроКанада от общите поръчки и колицата е супер. Скоро правих реглаж на клапани и двигателят е като от магазина. Никакви 10/40 и др. такива щото била вече над 100К. Това са глупости ! Има и масларска тема във Форума, списвана от разбирачи /аз не съм от тях, но следвам съветите им/

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Djazza 1.4

Колега,

Относно звука, може да е лагер на главина или гума, или нещо друго, но си трябва преглед при кадърен техник. Тук във форума не можем да го чуем и да преценим.

Относно маслата е писано много и на дълго, и на широко. Хубаво да прочетеш някоя - друга тема преди да задаваш въпрос, на който е отговаряно многократно. И за маслата, и темите за Джаз и др. Ще ти е от голяма полза, повярвай!

Но понеже съм добряк, ще ти дам готови жокери:

1. Двигателно масло: https://www.ato24.de/en/petro-canada-supreme-synthetic-5w-30.html

Може и друго 5W30, отговарящо на спецификациите: ILSAC GF-5 и API SN. Сменя се макс. на 6000 км., или една година, или 200 мото часа! Което настъпи първо!

Поръчка чрез общите поръчки на форума. Старата тема е тази: https://forums.hondabg.com/topic/107773-обща-поръчка-на-масла-от-ato24de-до-4-ти-септември/ Новата предстои тези дни.

2. Масло за ръчна скоростна кутия: Само Honda MTF-3 от Бултрако или https://www.ato24.de/en/honda-manual-transmission-fluid-0-946-l.html или https://www.coxmotorparts.co.uk/honda-shop/genuine-honda-mtf-transmission-fluid/

Долива се, ако е необходимо. Сменя се на 4 години.

Редактирано от dandilov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите,dandilov да прав си няма как да се разбере звука без да се чуе,ще посетя някой майстор а някой може ли да ме посъветва къде в пазарджик или в Пловдив има такъв добър който си разбира от работата? Благодаря и на другия колега ще го послушам и ще го прочета от него дадения линк :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Относно звука се оказа лагер според майстора. Значи смених маслото 5w30 обаче следсмяната започнаха да тракатповдигнатите преди го нямашетози звук, това ми е първасмяна и се оритесняеам да не би добавки да са слагани някакви, или просто маслото не отговаря на спецификациите? Казаха ми че било хубаво,но не им вярвамвсе пак не е спецелизирансервиз .маслото е тексако в кутия, възможно ли е от него да трака и дали може да се случи нещо на двигателя? Мерси 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет. А кога ще е общата поръчка за масло и за колко време става доставката, защото скоро ми предстои смяна. Аз до сега карах са Eneos 5W40, но мисля да го смена щом всички сте доволни от 5W30. Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чети бе, пич ! Затова Форумът е подреден по тематичен признак !

Дръж :

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

Предстои ми смяна на моторното масло и на моята Джазка (L12A1 1.2, 78 к.с, 2003г.). За съжаление изтървах възможността да си поръчам масло от чужбина с другите съфорумци. 

Препоръчайте ми каква марка  5w30 мога да си закупя от България, която отговаря на гореспоменатите изисквания за специвикации (Motul или нещо друго). 

Благодаря Ви предварително. 

(P.S Колата се кара ежедневно, като на месец прави 1500-2000 км.) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслените теми се затварят.

Има достатъчно за четене.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...