Jump to content
StoyanR

Датчик светлини за задна скорост - Местоположение

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

налага ми се да сменя датчика за задните светлини, понеже работи когато реши. 

Поръчал съм си нов, днес легнах под колата, гледах и от горе и нещо не мога да го открия пустия му датчик!

Не съм я качал на канал за сега, но ако някой може да ме ориентира къде да го търся, ще съм благодарен.

П.С. Колата е с ръчна скоростна кутия!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 9/3/2018 at 5:10 PM, StoyanR said:

Здравейте колеги,

 

налага ми се да сменя датчика за задните светлини, понеже работи когато реши. 

Поръчал съм си нов, днес легнах под колата, гледах и от горе и нещо не мога да го открия пустия му датчик!

Не съм я качал на канал за сега, но ако някой може да ме ориентира къде да го търся, ще съм благодарен.

П.С. Колата е с ръчна скоростна кутия!

Ето търси тук по VIN номер на колата излизат всички схеми и ДИАГРАМИ НА СИСТЕМИТЕ и ОЕМ номера

 

 

 

https://www.lingshondaparts.com/cars/oem-car-parts-diagrams.html

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, 

благодаря много! Намерих го гадината, скрит е точно под кутията на въздушния филтър, развива се с ключ 19!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
17 hours ago, StoyanR said:

Здравей колега, 

благодаря много! Намерих го гадината, скрит е точно под кутията на въздушния филтър, развива се с ключ 19!

Може ли за го снимаш ,за кои точно задни светлини  става въпрос, и какво е правела колата за да го смениш. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

колата е в баща ми следващите две седмици понеже да на къмпинг в Родопите. Ще прикача свалена снимка от нета и ще заградя проблемния датчик. 

При включване на задна скорост  габарита светеше когато реши той. Не е от мръсна фасунга, както си мислех в началото. Установих че е датчика понеже си инсталирах парктроник който е захранен с ток от светлината за задна и той също не работеше от време на време. Та така, Датчика е на цена от 28-80 лв и е елементарно да се смени. Само се развиват двата болта на кутията за въздушния филтър и той лъсва от долу навит директно на скоростната кутия. Ключ 19.

16C2E663-DDB3-42DA-9422-954891F0ABCF.jpeg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...