Jump to content
Pavel_Pavlov

Масло за автомат – ATF-Z1 или ATF DW-1

Recommended Posts

Здравейте,

 

Ще сменям маслото на кутията. В книжката пише ATF-Z1, но чета, че DW-1 е новото масло на Хонда, което уж препоръчвали за всички кутии – и нови, и стари. Чета, че било синтетично и имало по-добри охлаждащи свойства. Не знам досега кутията с какво е била и дали е било сменяно. В сервизната книжка пише, че колата е била обслужвана на 20к км в Хонда (Швейцария) и според това, което виждам е на реални около 210-230 хил.км. От автокъщата, от която купих колата, са надраскали и замазали с коректор последното обслужване, за да не се виждат километрите :D:D. Кутията превключва идеално в момента, никаква забележка.

 

От общите поръчки във форума може да се поръча само това ATF DW-1. От един онлайн магазин за хонда части мога да поръчам и Z1, на около 45 лева отгоре като обща цена.

 

Въпросът ми е ок ли е да се „смени“ DW-1 като се източат ~2.8 литра и се налеят три туби, или да купя по-скъпо идващото Z1 за същата процедура?

Редактирано от Pavel_Pavlov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви смяташ да "спечелиш" повече ако си купиш "старо" масло Z1, което Хонда са заменили с ново и го дават по предписание?

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, h5rov написа:

Какви смяташ да "спечелиш" повече ако си купиш "старо" масло Z1, което Хонда са заменили с ново и го дават по предписание?

 

Z1 не се произвежда, и ако си намери явно ще е доста старо.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блародаря, проверявах само дали са напълно съвместими.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвместими са,слагай спокойно,аз карам с такова.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиша тук за да не съзвавам нова тема.Може ли да се смени маслито в автоматичната скоростна кутия не с Хонда ATF-DW1 а с  ТРАНСМИСИОННО МАСЛО RAVENOL ATF .

Редактирано от wancata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, но повечето не биха ти препоръчали. Автоматът на нашите хонди е по-компактен по размер и по-склонен към вдигане на по-високи температури. Затова се препоръчва само оригинално масло защото Хонда са го направили имайки това (и сигурно други неща) предвид.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако го вземеш  тук от общите поръчки пак ще ти излезе 25лв защо искаш да си правиш експеримент.Сега ще има нова поръчка за март.

Ето маслото

https://www.ato24.de/en/honda-atf-dw-1-0-946-l.html

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

някой скоро ще поръчва ли масло за скоростите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какво ти е някой да поръчва? просто влез в темата за общи поръчки която е отворена за този месец до 18-ти и поръчвай колкото си искаш. Аз лично си поръчах от тях това: https://www.ato24.de/en/honda-atf-dw-1-0-946-l.html и ми пристигна точно такова каквото изглежда на картинката, не съм първия, вероятно няма да съм и последния, отрицателен отзив не съм срещал.

Редактирано от CCord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Когато се сменя маслото на автоматичната скоростна кутия, сменя ли се и филтъра? От Бултрако ми дадоха 3л. масло DW1, но нищо не споменаха за филтър!? Колата е CRV3 2007 на 190к км. В инструкцията за смяна на маслото на автомата, която свалих от форума, също е описана процедурата без споменаване на филтър.

Редактирано от VesKoy
Добавяне на уточнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, в ръководствата не се споменава обслужване на филтър, но, ако имаш външен и не знаеш дали и кога последно е сменян, според мен го смени. Дали да се сменя и филтъра с всяка смяна/опресняване на атф-а… по-скоро бих казал всяка втора, но не съм виждал категорична информация някъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 hour ago, VesKoy said:

Здравейте! Когато се сменя маслото на автоматичната скоростна кутия, сменя ли се и филтъра? От Бултрако ми дадоха 3л. масло DW1, но нищо не споменаха за филтър!? Колата е CRV3 2007 на 190к км. В инструкцията за смяна на маслото на автомата, която свалих от форума, също е описана процедурата без споменаване на филтър.

 Булграко може и да не знаят че има такъв.

Не е описана процедурата защото не се сменя но всяко опресняване.

Задължително  оригинален  филтър,вече колега  от форума си изпати от афтърмаркет такъв.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До сега се рових по англоезичните форуми. На няколко места казват,че филтъра по принцип се сменя само при ремонт или смяна на кутията, затова в ръководството за опресняване на маслото не е описана такава процедура. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има филтър, за който важи това. Но ние говорим за друг, външен филтър, който е обслужваем. Не знам твоят модел дали има такъв, за това не искам да те подведа. Но при мен например (акорд 7, 2003та) има външен филтър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, сега ми стана ясно. Значи може и да го нямам, защото в който и сайт за авточасти да търся, дори и тези само с достъп за дилъри и сервизи, ми излиза този който е вътре в кутията и върви с гарнитура към него. Този който е външен и маркуча на охладителя минава през него не мога да го намеря.

Много благодаря!

Редактирано от Pavel_Pavlov
Предходно мнение не се цитира
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук примерно го има

https://www.autopower.bg/хидравличен-филтър-за-автоматична-скоростна-кутия-js-asakashi-honda-cr-v-3-2.0-i-4wd-jt495-g7346c77-i4087751.html

Тук по VINномера може да го намериш 

https://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda

ТОВА Е

IMG_20190706_131659.jpg.7540c6ab56af6b807812327a4467181c.thumb.jpg.bd7855f21b44fd536f6027a2c36ea2c2.jpg

IMG_20190706_131744.jpg.cb5655f2418dd73b2d69a4231b16124b.thumb.jpg.6afb4ce3dc87d971c396f4f869319f45.jpg

IMG_20190706_131827.jpg.57905da949ea5a0b4816b12e746c23a2.thumb.jpg.5432ea09b2590ef9a944d3f5249068ae.jpg

пробвай с този номер

1195506847_.thumb.png.fd84495ca1e43f34ece309ea2d0e1ee2.png

 

Моля те ако го купиш снимай го и ако може снимки от твоята кола и смяната му.

Ако може да се направи тема в раздера за CRV3 ген,за да няма повече има ли го нямали го и какъв да взема.

 

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, CARPERA написа:

 Булграко може и да не знаят че има такъв.

Не е описана процедурата защото не се сменя но всяко опресняване.

Задължително  оригинален  филтър,вече колега  от форума си изпати от афтърмаркет такъв.

В Бултрако много добре знаят дали има или няма. Аз преди две години си поръчах един литър масло за автомата за да долея и хората най внимателно ми обясниха,че по вина който им диктувам има и филтър,попитаха ме дали искам и него да ми пратят.

Така,че колега CARPERA не ги подценявай,все пак са професионалисти а ние сме аматьори

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От моите срещи с Буртрако Варна когато го имаше,пълни аматьори те и за това май изчезнаха.

Един прост пример не знаеха цвета на антифриза който продаваха.

Колегата да каже дали им е давал VIN а , питал ли ги е за външен филтър,или просто е казал дайте ми 3 л ATF DW1.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влезнах и казах на мадамата на гише авточасти че ми трябва масло за автоматична скоростна кутия на CRV. Тя ме попита коя година е и аз и казах 2007. Попитах иска ли VIN, тя вика "няма нужда, трябват ти 3л. масло" и това беше. 

CARPERA, благодаря за линковете. Ще си правя смяната сам на един приятел в сервиза. Ще  направя снимки и ще ги кача в отделна тема, очевидно има нужда.

Редактирано от Pavel_Pavlov
Предходно мнение не се цитира
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак ще трябва да се върнеш при тая мацка,дай и VIN номера искай да ти намеря външния филтър за автомата,почти съм сигурен че е този от снимката.

Да темата  ако я направиш ще помогне на много нови потребители .

Като отвиете долната пробка тя завършва с магнитен накрайник  има по нея полепнала маса,разгледайте я хубаво какво и е съдържанието важно е да няма големи стружки.

Направете снимки също,ще го обсъдим в темата,както и снимки на цвета на източеното масло.

Ако и колегата от тази тема е запазил афтърмаркет филтъра който му е донесъл главоболия ,и твоя   който ще свалиш могат да се разрежат и се види устройството им.

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...