Jump to content
Honda_Z

Датчик за дъжд

Recommended Posts

1535400423524.JPEG

 

На някого налагало ли му се е да го свали? Или поне капачката му?

 

Искам да си закрепя микрофона за него, но всеки път, щом го напъна, започва да препуква, все едно ще се счупи.

 

honda-accord-lietaus-daviklis1.jpg7f40cdad46d8b5694fcae726ff61

 

Гледах снимки на откачени такива, но пак не съм сигурен как точно как е закрепена капачката. Та, някой, нещо?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много лесно се сваля, при мен даже веднъж се беше откачил сам от хубавите ни пътища. Да странно пука и при мен все едно всеки момент ще стане на парчета. Мисля че само на това се държи :)

 

image.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същата работа е и при мен.:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко off topic на темата, ама този датчик някой сменял ли го е и колко пари струва, защото при мен не работи вече много адекватно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внимавайте колеги с пласмасовата капачка , защото е много........свалянето и.Много трудно се освобождават щипките и, и ако са доста свити има опасност да счупите държачите,които са залепени върху стъклото,а те държат чрез металните щипки целия датчик.При мен точно това се случи и с голям зор успях да го залепя,за да закрепя новия сензор.Сега съм без капачка.Свиква се...Дано да съм ви от полза.Успех.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, от това се опасявах и аз от моите опити да я сваля...

 

Така като гледам щипките на капачката са в тясната й част. И гледат навътре. Т.е. трябва някак си да я дръпна навън за да се освободи поне първо от едната страна, а после от другата. Или да подпъхна някаква "г"-образна пластина, с която да пробвам да ги освободя.

 

И, да - и моята припуква. Единственото нещо, което издава паразитен шум в купето и много ме дразни. Ако успея да я сваля, ще видя как ще се уплътнява.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 19 часа, striking написа:

Малко off topic на темата, ама този датчик някой сменял ли го е и колко пари струва, защото при мен не работи вече много адекватно :)

Аз имам такъв датчик. Не е нов, но си работи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И както често става, сам питам и сам си и отговарям, ама пък дано е полезно за още някого.

 

Свалих го точно както и мислех. С обратната страна на инструмент за сваляне на майката на радио. Като се пъхне и се движи нагоре-надолу се усеща къде е щипката. Тогава се подпъхва при щипката и се дърпа настрани, за да я освободи.

 

Снимка на капачката, където ясно се вижда къде са щипките, както и "инструмента":

1535562150895.JPEG

Снимка на датчика, който си остава все така на стъклото:

1535562150776.JPEG

 

Ще кача снимки като го прорежа, за да закача микрофона и с какво съм го уплътнил.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...