Jump to content
Ginesss

чукане на двигателя при 3000 оборота

Recommended Posts

Здравейте колеги.От скоро имам Хонда црв 1 ва генерация 1999год. 147 кс.Проблема е когато достигна 3000 оборота на двигателя /на 2и3 предавка се чува най-силно/ едно чукане което преминава след това.Чува се както на газ така и на бензин.Пробвал съм и с по-високо октанов бензин но проблема си остава.Имам направен реглаж на клапани преди 10 000км.От къде да започна от диагностика или пак реглаж на клапани ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен клапаните не са регулирани както трябва. Аз имах същия проблем като взех мойта. Регулирах клапаните и след 500км отново се чуваше тропане. След повторно регулиране нещата се оправиха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
5 hours ago, Ginesss said:

Здравейте колеги.От скоро имам Хонда црв 1 ва генерация 1999год. 147 кс.Проблема е когато достигна 3000 оборота на двигателя /на 2и3 предавка се чува най-силно/ едно чукане което преминава след това.Чува се както на газ така и на бензин.Пробвал съм и с по-високо октанов бензин но проблема си остава.Имам направен реглаж на клапани преди 10 000км.От къде да започна от диагностика или пак реглаж на клапани ?

И двете да направиш няма да сгрешиш  какви стойности са клапаните ако са всмукателни 0.10 и изпускателни 0.20 дали наистина са направени така и важно е газовото на колко рег клапаните като км и колко от тях са излезли от стойностите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих реглаж на клапаните но проблема си остана с чукането.Възможно ли е да чука аванса поради не работещ датчик (пиезокристален който е на блока) ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не отидеш до Русе при Маркони все пак сте на 100тина км и да ти се решат проблемите,на какви стоиности са направени, двигателя истинал ли беше,този които ги прави правил ли е на Хонда не само на твоята преди.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може някакъв телефон или координати за Русе

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
4 minutes ago, Ginesss said:

Ако може някакъв телефон или координати за Русе

Ами под всеки негов пост има телефона но мисля че срещнах в една тема че е до 04.10 е на почивка,прочети малко негови постове и ще намериш много отговори на

терзанията ти за колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...