Jump to content
slav1955

Стържене отзад при ляв завой-Honda CRV-1998g.

Recommended Posts

Здравейте колеги!

Пиша във форума с надеждата,че някой се е сблъскавал с проблем сходен на моя и може да даде мнение за решаване на проблема ми,който е следният:От известно време при ляв завой (при 90 градуса и повече се чуваше стържене отзад в лявата част на колата.Естествено,отидох при майстор и се започна-смяна на задните биелетки,смяна на заден тампон на носача(левия),задна дясна главина с лагерите(още бяха с оригиналната си грес,без никакви видими следи  за надраскване на леглата и съчмите),предни горни носачи с шарнирните болтове.До момента никаква промяна.Стърженето си остава.Наред е смяната на задна дясна главина и тампона на носача.Ако така продължава,вероятно ще ми кажат да сменя и  задния диф.Не говоря за финансовите разходи,но ефека за момента е никакъв.Моля за идей и мнения!Лек ден на всички!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо смени маслото на задния диф с оригинално на Хонда и ще видиш дали след 500/1000 километра, това стържене няма да изчезне.

Обикновено се оправя всичко,ако остане обаче частичен шум, отново се сменя, но това после.

Потърси тук теми, свързани със задния диф -  има доста изписано по въпроса.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!Надявах се някой да потвърди същото,което и аз възнамерявах да направя.Педполагам става въпрос за масло DPS-F.Още веднъж благодарности и лек ден!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
5 hours ago, slav1955 said:

Благодаря!Надявах се някой да потвърди същото,което и аз възнамерявах да направя.Педполагам става въпрос за масло DPS-F.Още веднъж благодарности и лек ден!

Ето и как да го направиш сам става въпрос да развиеш два болта

Може да го поръчаш в темата за общите поръчки

 

 

Ето маслото

https://www.ato24.de/en/honda-dual-pump-fluid-ii-0-946-l.html

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само де црв РД1 е с атф във дифа.

 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички отзовали се!Вече е късно за поръчка и промяна-1 литър DPS-F  е вече в дифа и очаквам да видя резултата.На всички лек и успешен ден!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
22 hours ago, fenabg said:

Само де црв РД1 е с атф във дифа.

 

 

Да така пише на дифта когато е произведена колата но вече има масло което е точно за там задния дифт и е това DPS-F 

https://honda-solaray.bg/product/346/diferentsialna-technost-honda-dps-f-1l.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам ли че допреди не е имало и хонда са си писали какво им падне . В една друга тема  ти обясняваш че няма смисъл да се набутва някои с еди какво си масло . А  в случая е точно обратното дпсф 40 лева атф 21  ефект един и същ . противоречиш си .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
27 minutes ago, fenabg said:

Да разбирам ли че допреди не е имало и хонда са си писали какво им падне . В една друга тема  ти обясняваш че няма смисъл да се набутва някои с еди какво си масло . А  в случая е точно обратното дпсф 40 лева атф 21  ефект един и същ . противоречиш си .

Както желаеш го разбирай да допреди не е имало DPS-F  в накоя тема го бях чел  покъсно е разработено от Хонда както виждаш линка DPS-F (или не го виждаш) струва 32 лв от общите поръчки излиза дори по-етино,интересно къде намери Honda ATF-DW1 1л. за 21лв можеш ли да дадеш линк като навсякаде в Бг и 40лв и нагоре

https://honda-solaray.bg/product/352/transmisionna-technost-honda-atf-dw1-1l.html

 

и  може да се сложи както е написано ATF-887561994_viberimage0.thumb.jpg.f708e015f1c1dc261b9498f882e2c2a1.jpg

но защо да се прави като има DPS-F на 32 лв

,

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом ти казвам значи има/имам но  тук  има общи поръчки  и там има . 
 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
3 minutes ago, fenabg said:

Щом ти казвам значи има/имам но  тук  има общи поръчки  и там има . 
 

Казваш ами дай линк и ни просветли нас нямащите да пазаруваме по 21 лв

от общите поръчки

https://www.ato24.de/en/honda-atf-dw-1-0-946-l.html

12.99евро  излиза на 25 лв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 8/22/2018 at 10:59 PM, fenabg said:

Да разбирам ли че допреди не е имало и хонда са си писали какво им падне . В една друга тема  ти обясняваш че няма смисъл да се набутва някои с еди какво си масло . А  в случая е точно обратното дпсф 40 лева атф 21  ефект един и същ . противоречиш си .

Какво стана сега май ти си противоречиш или подвеждаш хората че има/имаш АТФ 1 л за21лв,пишеш нещо и после не отговаряш казваш нещо,или се оптиваш да кажеш но явно само ти си го знаеш.Определено като имам информация аз я споделям и не я държа само за себе си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не ме задължава, попитал съм за нещо преди време беше ми отказано едва ли не, че ще правя и реклама. Така че не си противореча а спазвам търговските* правила. Ако те интересува нещо лс. За масла във форума не пиша че има конфликт на интереси. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След смяната на маслото в дифа стърженето изчезна след първите 5 км(пробките на дифа се развиха мого леко).На всички-благодарности и лек ден!-Темата е затворена

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го имам този проблем с дифа само че при по-рязко тръгване.При пълен завой няма стържене.За 5 години съм сменял 6 пъти маслото но проблема остава.Пробвал съм и  с полиране на дисковете но няма ефект.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
8 hours ago, swakke said:

И аз го имам този проблем с дифа само че при по-рязко тръгване.При пълен завой няма стържене.За 5 години съм сменял 6 пъти маслото но проблема остава.Пробвал съм и  с полиране на дисковете но няма ефект.

Само това ли слагаш за тези 5 години1042760446_viberimage.thumb.jpg.c29b8dc4faf140a7b0390cce984e2b44.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, CARPERA написа:

Само това ли слагаш за тези 5 години1042760446_viberimage.thumb.jpg.c29b8dc4faf140a7b0390cce984e2b44.jpg

Да разбира се.Само с такова карам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...