Jump to content
MrKing

Как да възстановя осветлението на бутони на таблото

Recommended Posts

Здравейте. Отказа ми осветлението  на бутоните на климатика, регулиране на скоростта на вентилатора  и подгрева. Ще съм много благодарен ако някой може да ми каже как се сменя подсветката, светодиод или каквото е. Или изобщо как се стига до тях Поздрави! 

Screenshot_20180820-235446.jpg

Screenshot_20180821-000730.jpg

Редактирано от MrKing

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! И моето е така, но още не съм го разглобил. Крушките се водят T3. Виждам че си от Варна - Има ги в Гарвана за по 1,80лв бройката или 10 броя за $2,60 в Алиекспрес - Линк

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бутоните на "VSA" и "вкарването на въздух отвън" трябва ли да светят? Онзи ден ми направи впечатление, че при мен не светят. Ако не забравя, ще направя снимка за какво точно говоря. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, би трябвало да светят. При мен бутона за аварийните нито свети, нито мига. При вас как е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, CivFan написа:

Да, би трябвало да светят. При мен бутона за аварийните нито свети, нито мига. При вас как е?

Бутона за аварийните свети постоянно в червено колега (при включен габарит и нагоре де) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бутонът на аварийките и при мен не свети. :(За да се смени крушката трябва да се свали панела на радиото... което си е хамалогия и занимавка. :)

 

Ето 2 снимки на бутоните на "VSA" и "вкарването на въздух отвън", които при мен не светят. Бутоните са там някъде... оградени в червено. :)

1.jpg2.jpg

Редактирано от koszabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много странно, не бих предположил, че има подсветка за всяко бутонче на контролите за климатика, ето как светят при мен:

IMG_20190119_180714.jpg

IMG_20190119_180722.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бутона на аварийките има две гнезна за крушки, предполагам едната трябва да мига, но аз имам само една сложена. Като намеря къде ги продават, ще пробвам да сложа и втората да видя какво ще стане.

Ето иначе как се разглабя ако на някой му се наложи

IMG_20190119_222828.thumb.jpg.2ca3d72169c59ff8868481818a07da0d.jpg

IMG_20190119_222727.thumb.jpg.46f05461f47f41e80c79b9390b6982cc.jpg

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи при мен крушките са дали фира. :) Здраве да е. Някой слънчев ден може и да им обърна внимание и сигурно ще ги сменя всичките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 10 часа, authentic написа:

Бутона на аварийките има две гнезна за крушки, предполагам едната трябва да мига, но аз имам само една сложена. Като намеря къде ги продават, ще пробвам да сложа и втората да видя какво ще стане.

Ето иначе как се разглабя ако на някой му се наложи

IMG_20190119_222828.thumb.jpg.2ca3d72169c59ff8868481818a07da0d.jpg

IMG_20190119_222727.thumb.jpg.46f05461f47f41e80c79b9390b6982cc.jpg

 

Колега в грешка си :) Второто гнездо изобщо не е свързано с буксата. Не знам защо е там, но не играе :) Трябва само една да имаш. Относно крушките мога да кажа във Варна къде ги продават, освен в Алиекспрес.

 

Поздрави

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, аз за това мислех да пробвам, но и без това не мога да намеря такава същата. Намерих само крушката и ще трябва да разглобя тая.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам ама доставката до Плевен ще ти излезе повече от самата крушка..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, но мисля че и така ще се справя

IMG_20190121_190212.thumb.jpg.b2f3cd44bb28b03bf3b5d4c0c20ed259.jpg

Ще поръчам и тези от линка, който си дал от алито, че имам и още една две за смяна

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 12 часа, authentic написа:

Благодаря, но мисля че и така ще се справя

IMG_20190121_190212.thumb.jpg.b2f3cd44bb28b03bf3b5d4c0c20ed259.jpg

Ще поръчам и тези от линка, който си дал от алито, че имам и още една две за смяна

 

Поръчай си и Т4 защото някои от крушките на таблото са Т4. Мога да дам линк и за тях ако искаш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги намерих и тях, кажи само на vsa и на шофьорската врата какви са и няма да те занимавам повече :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На вратата директно ти казвам, че нямам идея какви са :) За VSA-то съм почти убеден, че е T4 понеже и моята беше изгоряла и трябваше да я сменя пък бях заредил само Т3 и ходих да купувам от скъпото :D Мисля че освен VSA-то нямаше друга дето да е Т4 на таблото или най много още 1 да има. На радиото е Т3 100%

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към колегите с въпроса за аварийните - ето така свети бутона

50796930_531315487359585_1525871923148357632_n.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 20.01.2019 г. at 9:15, thelastbonbona написа:

Колега в грешка си :) Второто гнездо изобщо не е свързано с буксата. Не знам защо е там, но не играе :) Трябва само една да имаш. Относно крушките мога да кажа във Варна къде ги продават, освен в Алиекспрес.

 

Поздрави

Кафява ли трябва да търся?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 19.01.2019 г. at 22:35, authentic написа:

Бутона на аварийките има две гнезна за крушки, предполагам едната трябва да мига, но аз имам само една сложена. Като намеря къде ги продават, ще пробвам да сложа и втората да видя какво ще стане.

Ето иначе как се разглабя ако на някой му се наложи

IMG_20190119_222828.thumb.jpg.2ca3d72169c59ff8868481818a07da0d.jpg

IMG_20190119_222727.thumb.jpg.46f05461f47f41e80c79b9390b6982cc.jpg

 

А в запалката има ли лампичка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, в запалката и около нея няма осветление.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 22.01.2019 г. at 19:30, thelastbonbona написа:

На вратата директно ти казвам, че нямам идея какви са :) За VSA-то съм почти убеден, че е T4 понеже и моята беше изгоряла и трябваше да я сменя пък бях заредил само Т3 и ходих да купувам от скъпото :D Мисля че освен VSA-то нямаше друга дето да е Т4 на таблото или най много още 1 да има. На радиото е Т3 100%

T4 ги дават по-големи от Т3! За аварийките и vsa са по-малки от Т3 според мен! На радиото сменят ли се?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си бях купил само крушчици, без цокли, от някаква автомания в Горубляне, но сега не съм сигурен дали още съществува този магазин. Самите крушчици са с дълги крачета и аз си ги навивах на мястото на изгорелите, а и по този начин може да се използват старите чорапчета на крушчиците, които им променят цвета.

А според този сайт:

https://www.ledwhitepro.com/ЛЕД КРУШКИ ЗА ТАБЛО T3, T4.2, T4.7, T5

най-малкият стандарт е Т3.

 

 

Редактирано от rusen4e

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм сигурен, че повечето бяха Т3, но имаше 1 или 2 дето бяха Т4. Също така има една (мисля че на Auto бутона) която е с много по издължен цокъл, който никъде не намерих затова както rusen4e каза - ползвахме само крушката с жичките и се смени на самия цокъл. За радиото, ако не се лъжа са бяха smd led, запоени за платката, но не съм сигурен на 100%.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...