Jump to content
Cap_Slow

Къде зареждате бензин?

Къде зареждате бензин?  

130 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Здравейте колеги,
 

потърсих подобна тема, но намерих само за газ. Аз лично доскоро имах над 10 пълни резервоара и още няколко зареждания за по-малко пари в Еко и бях супер доволен, но... 
След последното ми зареждане там мисля, че заредих един от най-гадните бензини някога. Почти веднага след напускането на бензиностанцията забелязах, че има едно придърпване на 1ва и 2ра скорост преди колата да поеме, отделно се появи едно леко прекъсване, за час от секундата на около 6000 оборота. Сега заредих на Шел 95 vpower и абсолютно всички симптоми изчезнаха. От Шел пък зареждам за едва втори път, като първия беше 95 fuel save и пак усетих разлика спрямо предишния бензин, който беше в колата. Негативна разлика, само да уточня.
От Лукойл съм доволен, сипвах само на К. Величков. Изгорил съм 3-4 резервоара от там и няма грешка. На Карловския Лукойл обаче каква греда ударих, чак не искам да си спомням.
За мен равносметката е, че навсякъде е що годе добре, но няма някакъв стандарт и винаги може да заредиш от кофти партида. Имам и по 2 резервоара от Газпром и Круиз, не е имало проблеми, но пък 2 резервоара не са критерий. 
Споделете и вие впечатления, може и за конкретни бензиностанции, че май и това е от голямо значение.

Аз досега нямам оплаквания от Лукойл на К. Величкова, ЕКО на околовръстното посока Южна дъга, преди отбивката за бул. България и Круиз-а до зала Армеец.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хондата зареждам на Лукойл и Еко, основно 95. Слагал съм и 95екто и 100екто и не видях голяма разлика, може би 95екто е най-оправдан от към цена за премиум гориво и това което предлага. Отчетлива разлика съм забелязвал само при скъпия дизел на ОМВ в сравнение с обикновените. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 2002 зареждам само на ОМВ, и никога не съм имал проблем. По едно време се бях подлъгал заради точки и карта за отстъпка в ЛукОйл и изобщо не ми хареса разхода, не помня да съм имал друг проблем.

Зареждал съм в Гърция 2-3 пъти, не мога да се пречупя и да кажа че имаше разлика, а и да е имало не съм я усетил.

 

ОМВ съм зареждал горе-долу из цялата страна (по-масовите), магистралата към Пловдив, към Благоевград и Кулата, Бургас, Варна.

В София зареждам само на 3-4 места, Горубляне, Младост, Цариградско, Околовръстното след тази на ЕКО и в обратна посока след Бояна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с дизел (и винаги съм карал дизел), и не знам до колко има резон да пиша, но аз никога никъде не съм забелязал някаква промяна в поведението на автомобила, независимо дали слагам скъпа или евтина нафта, и от коя верига. Винаги ми е едно и също...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първоначално зареждах в Лукойл-ите до КАТ Варна и посока летището. Разходът стоеше доста висок за колата, която се караше основно извънградско. Преминах на ЕКО до стадион Гагарин. Всичко беше чудесно - разход в норми, цената приятна, но... се оказа, че Джазката има 49 литра резервоар?! :D Та и цели два пъти! Преминах от година и половина на Петролеум-а - положението е същото като при ЕКО, без нереалните литри.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Плевен Лукойл, този които е на кв. Сторгозия, до Лидл !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди имах дизелова кола и зареждах само на ОМВ. За 4 години имах сигурно максимум 7-8 зареждания на други места. Като минах на бензин обаче много познати и приятели ми казаха, че там не бил хубав така както им е нафтата и спрях да зареждам там. Пролетта ходихме на една екскурзия и някъде след Белград мисля беше, на магистралата има 2 големи ОМВ-та от всяка страна на пътя и другата кола, с която пътуваме реши да спре да починем и заредим там. 
Заредих догоре 95 обикновен, че имаше и с някакви добавки, а честно казано с тея динари не знаех колко плащам реално и не исках да рискувам да заредя нещо за над 3лв литъра :D След като запалих колата, тя работи точно 2 секунди по доста странен начин и изгасна от самосебе си. Запалих пак и отново работеше някак нервно на ниски обороти и трябваше да ги поддържам по-високи с газта. С увеличаване на оборотите сякаш положението се оправяше, не забелязах да има друго. Като тръгнахме отново, все едно някой ми беше закачил ремарке отзад. 250км по-късно като спряхме за почивка и сякаш положението се беше нормализирало дори и на ниски обороти. Въпреки това обаче, до ден днешен втори път такова нещо не ми се е случвало, а аз повече на ОМВ не съм стъпвал. По едно време имах дори ваучери за гориво от там и ги продавах на приятели и познати.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да си ъпдейтна малко темата. Нали писах, че след толкова зареждания без проблем от ЕКО, след последното зареждане колата взе леко да придърпва при потегляне. Ами оказа се, че датчика за позиция на педала на газта и тръгнал да дава фира и го подмених онзи ден след като таблото светна като коледна елха. После прочетох, че такова придърпване и сред първите симптоми и явно е съвпаднало със зареждането ми там.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една малка квартална бензиностанцийка в Кайсиева градина във Варна.Непосредствено след Магарешки(там не стъпвам) посока към КАТ Варна.Еми англичанката върви като осичка,и ми дава много приятен (за джоба и не само) разход.Преди зареждах на ОМВ и Лукойл и Еко и Шел,но вече си зареждам там. А за колегите от Ловеч,инцидентно заредих на бензиностанция "Феникс" в един .....тир паркинг,еми хондичката буквално литна на пътя за София.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като съм си в София и двете коли си зареждам на бензиностанция Круиз на ул. Първа Българска Армия. Сипвам само бензина 99+ и съм много доволен от към вървеж и разход. Като пътувам извън София ако има по път Круиз пак зареждам на него същия бензин, ако не на ШЕЛ V-Power Racing, но разлика във вървежа и разхода не усещам, просто на ШЕЛ-а е доста по-скъп ! На други бензиностанции не си правя експерименти да зареждам, при положение, че съм много доволен от бензина, който сипвам. 

P.S.: Избягвам да зареждам на каквито и да е бензиностанции по морските ни курорти особено в сезона, тъй като 100% лъжат в измервателните уреди !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Круиза имаше няколко колеги от БМВ форума, които изреваха от дюзи, ама на по-новички бензини директно впръскване. Единия поне беше изчислил, че почти е избил смяната на дюзите с разликата в цената. 

Аз последните 2 резервоара тествам малко шано бензиностанции на по 1.85 литъра. Разлика не откривам. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В семейството втората кола е друга марка, кара се само градко и не навърта голям километраж. Зарежда се вече 2г, над 20 зареждания празно-пълно само на Марешки. В началото беше Лукойл, не намирам никаква разлика.

Редактирано от h5rov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди основно на ЕКО и Шел. След това лято, и поредния скок в цените, започнах да се заглеждам в по-малките бензионостанции. 
Вече няколко пълни резервоара сипвам в Interspeed ( пада се някак м/у Младост 3 и Горубляне) 
Та, никакви грижи. Отскоро зареждаме там и един Сивик 8ма генерация, не се оплакват колите :) Разлика в разход и поведение на колата не намирам

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откак приеха, тази година откровено лобисткия закон за горивата в подкрепа на големите и особено НАЙ-Големия в бранша, зареждам само на малки бензиностанции. Хем е по-евтино, хем гледам, че вече се клати НАЙ-Големия и всеки момент ще се срине:ranting:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, някой да има впечатления от бензиностанции Rompetrol, понеже преди 10-на дни са открили в Плевен чисто нова такава и мисля да зареждам оттам вече..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, BlueDream4 написа:

Здравейте, някой да има впечатления от бензиностанции Rompetrol, понеже преди 10-на дни са открили в Плевен чисто нова такава и мисля да зареждам оттам вече..

Моята, а и на жената, като ги напълня на Ромпетрол и направо "литват".. Разлика в разхода не намирам, но колата върви осезаемо по-добре, по-леко и т.н... За жалост нямам удобна Ромпетрол наблизо и рядко ми се случва да слагам оттам, но видя ли по път и винаги се отбивам да налея..

 

Иначе в Пловдив зареждам най-много на Лайтгаз.. с/у Марешки.. Върви прилично.. Не е правила проблеми.. А и цената е като на Марешки..

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Къде е в Плевен?

На излизане от Плевен към София срещу Лук-а

TT

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, bilbo27 написа:


На излизане от Плевен към София срещу Лук-а

TT
 

:thumbs1:

Чувал сън от приятели,че дизела при тях е най добър,но само съм чувал нямам преки впечатления.

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:thumbs1:
Чувал сън от приятели,че дизела при тях е най добър,но само съм чувал нямам преки впечатления.

Аз заредих дизел ама още нямам отзиви.

TT

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих да зареда от Ромпетрол-а и понеже бензинджията го познавам, работеше на Сторгозия в ОМВ-то и го питам " Тук ли си вече" той вика - "Половината ОМВ сме тук" и се запитах, да не би тази бензиностанция( мога да пиша пълни глупости) да работи с ОМВ гориво, само че под етикета на Ромпетрола?? Направи ми впечатление или е управител, или е пряк началник той стоеше, почти винаги горе на омв-то ...Някакво ме гложди отвътре и затова пиша да дискутираме този въпрос, странно ми е.... ;) 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти е приятел ще каже.

Аз вчера сипах за 50лв на Зафирата, 100ок. .правя го винаги когато светне лампата или почти.Стрелката отива на средата но този път отиде доста повече чак се ококорих,явно още не са почнали да лъжат в литрите.Шевката или началник смяната беше жена,стои от страни до вратата в десният ъгъл.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятел-бегло, по-скоро познат, но изкаването му беше странно. Да приемем че са се отделили от ОМВ( никога не зареждам оттам). Изминати км-ри, разход, за сега съм доволен. Ще продължа да зареждам оттам..25 литра е МИН. да заредиш, за да ти извадят карта за отсъпка.. :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 21.12.2018 г. at 11:06, BlueDream4 написа:

Ходих да зареда от Ромпетрол-а и понеже бензинджията го познавам, работеше на Сторгозия в ОМВ-то и го питам " Тук ли си вече" той вика - "Половината ОМВ сме тук" и се запитах, да не би тази бензиностанция( мога да пиша пълни глупости) да работи с ОМВ гориво, само че под етикета на Ромпетрола?? Направи ми впечатление или е управител, или е пряк началник той стоеше, почти винаги горе на омв-то ...Някакво ме гложди отвътре и затова пиша да дискутираме този въпрос, странно ми е.... ;) 

 

 

Е нормално е управител като си смени работата и част от персонала си тръгва с него.

 

Преди 22 часа, BlueDream4 написа:

Приятел-бегло, по-скоро познат, но изкаването му беше странно. Да приемем че са се отделили от ОМВ( никога не зареждам оттам). Изминати км-ри, разход, за сега съм доволен. Ще продължа да зареждам оттам..25 литра е МИН. да заредиш, за да ти извадят карта за отсъпка.. :) 

 

Два пъти зареждам по 30 литра от път пък никой не ми предложи карта.

 

ПП. Бензиностанцията си е тяхна, не е франчайз.

Редактирано от bilbo27

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 hour ago, bilbo27 said:

Два пъти зареждам по 30 литра от път пък никой не ми предложи карта.

 

 

Попитах за карта и момчето на касата ми каза, че мин. 25 литра трябва да заредя, за да ми извади..

Редактирано от BlueDream4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само на Екото зареждам поради простата причина, че имам карта за отстъпка /8ст бензин и дизел и 5ст газ/, иначе все тая на коя верига човек ще налее, шльокавицата е една и съща по всички вериги.

На марешки зареждах няколко пъти 100 октана, че ми е близо още в самото начало когато отвори, но колата взе да придърпва и от там повече и минерална вода няма да си купя.

Редактирано от didich
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 22.12.2018 г. at 21:19, BlueDream4 написа:

 

Попитах за карта и момчето на касата ми каза, че мин. 25 литра трябва да заредя, за да ми извади..

 

 

Вече с карта. Ей така да има ;)

5 ст. в работни дни и 7 ст. в почивни и празнични дни е отстъпката с карта.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От последното ми мнение тук съм прекарал сигурно около 20 резервоара бензин от зара. Никакви оплаквания нямам от качеството, цената е много приятна. Зареждам и още 2 автомобила там, отново бензин. Жалко, че имат 4-5 бензиностанции в цялата страна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз зареждам най-вече на Лукойл/Шел/Еко, като не виждам разлика в качеството на горивото.
Преди зареждах и на OMV, но на няколко пъти ми се случи да почне да ми придърпва колата с газта от там и се отказах, а нямат и никакво намаление на газта с картата. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрият бензин, чисто субективно, като усещане, съм сипвал в София, Младост-1, Цариградско шосе, на Шел, V power 100 октана. (Имам и бензинова-Ситроен С2 и дизелова кола-Хонда ЦРВ). Години наред зареждах бензин на ОМВ на Окръжна болница и вървеше някак си, но след като налях на Шел, колата беше друга, веднага усетих разлика, просто утихна, мощност, динамика перфектни. Дизел добър като усещане на ЦРВ-то сипвам на Ромпетрол Овча купел и обикновения дизел на Шел Младост, Цариградско шосе. Добавям BDC на Бардал задължително на дизела и Политрон на бензина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откакто имам лично МПС (има-няма 15 години) сигурно 90% от зарежданията са ми на Еко или Петрол. В единичните случаи, когато зареждам на ОМВ или Шел винаги оставам с усещането, че колата почва да харчи повече. От Ромпетрол и Газпром нямам забележки, но нямам удобен обект и зареждам там инцидентно. На Лукчо дори за тоалетна не спирам. Напоследък преоткрих шано бензиностанцията на Сточна гара (зареждал съм там още преди да имам книжка, но не бях ходил от години). То бензиностанция е силно казано - 3 колонки на тротоара, но цената е поне с 20ст. под тази на веригите, а вече трети резервоар не намирам разлика в разхода и поведението на колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oткакто миналата година народните ни избранници приеха поредните лобистки поправки в полза на Монополиста, по хигиенни съображения избягвам големите вериги /VМ - също/. Колите ми не са се счупили, в разхода и вървежа няма разлика ... и бизнеса на големите не се е сринал! Парите за гориво, които давам са пак същите, но караме повече. Особено впечатляваща беше разликата в цените /в полза на шано бензиностанциите/, при срива на цените на петрола ПО СВЕТА?! Говоря за хонда на LPG и друга марка с препоръка за поне 98, ама върви и на 95/освен на 99+. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газпром -бензин 100, Шел Карера 100, на Хондата сипвам 95 V power мн доволен, Еко от към разход е прилично ,но нещо не бяга като карерата или газпрома.. От ОМВ отдавна незареждам, за Лукойл не искам и да чувам..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли информация дали Еfix95 бензин на Ромпетрол действително се внася от Петромидия рафинерията в Румъния? От няколко места вече чувам, че си бил нашенски Лукойлски бензин, просто минавал за румънски.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зареждам на кварталната бензиностанция - DS OIL. Няма разлика като разход и вървене спрямо ако заредиш по- скъпо гориво! Цена от днес:

297307540_1200953800690761_9151351918514305543_n.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 7.08.2022 г. at 14:30, Cyreon написа:

От няколко места вече чувам, че си бил нашенски

Не съм запознат с конкретния бензин и бензиностанция, но редовно съм виждал да се зарежда известна марка бензиностанция,с цистерна от рафинерията край Пловдив!

Даже върви повече с тази газ:thumbs1:!

Та по темата...,зареждам където ми е най евтино и на път!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално румънски бензин съм зареждал в Румъния, откъм вървене естествено няма как да има разлика, но си го показва в икономията и то осезаемо. Конкретно в българския Ромпетрол като попитам бензинджиите откъде е бензина и всички клатят главите положително: "От Румъния, естествено!" От тук от там подучувам, че само в Североизточна България карали румънски Efix95, на останалите бил лукойлски. Дали е истина или градски легенди - не знам. Те и OMV MaxxMotion 100plus и Shell 100 октановите уж са внос от Австрия, ама и това май е остатък от миналото. Не че съм хукнал да слагам 100 октанов бензин, но идеята е за качеството и разликата между нашия и вносния бензин. Който е зареждал в Западна Европа много добре знае за какво иде реч.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 г. група мотористи ходихме да покараме в Румъния за 5 - 6 дни. Зареждахме от всевъзможни бензиностанции. Ромпетрол, ОМВ, Лукоил и всякакви други. Никъде не засякохме горивото да е с нещо по - добро по това в България. Моторите бяха различни - карбуратор, инжекция, от 500 до 1800 сс. Всички в групата бяха на мнение, че няма никаква положителна разлика от това, че зареждаме румънско гориво. На едно място горивото, което сложихме беше пълен боклук - двигателите направо умряха.... тотална загуба на мощност. Последната бензиностанция в която заредихме беше Лукоил в Калараш, преди да се качи на ферибота за Силистра. И там бензина също беше пълен боклук. После като заредихме в България доста живнаха моторите. Така, че и в румънско като у нашенско 😁 Качеството не е на почит. Някой път има хубаво гориво, някой път само батак. А колата си я зареждам с газчица от където ми е най - изгодно като цена. За сега във Варна Круиза държи най - добрата цена. Ако имам път на там - зареждам от нея. Ако не - в най - близката Бенита. Не съм видял някаква разлика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...