Jump to content
Виктор Желев

Основен ремонт

Recommended Posts

14 hours ago, Виктор Желев said:

Къде във Варна мога да намеря читави части и кадърен майстор да направи основен ремонт на двигателя.

Какво стана че я докара до основен ремонт.

До колкото знам с хонда се занимават двама майстори вВарна  единият е до Втори корпус Винс другия до Дома на камиона до метро но кой от тях ще свърши  работа слава богу не съм допирал до такъв ремонт

Правил съм  глава защото наби легла на клапани но има тема за това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах разход на масло около 1,5 л. За 5000 км и реших да сменя уплътненията на клапаните. В сряда я оставих в сервиз сменяха ги на място без да свалят главата . Японски поръчахме уж за по хубави . От тогава минах 200 км вдигам щеката и изненада маслото под минимума, събра половин литър до мястото до където го бях докарал в сервиза.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
26 minutes ago, Виктор Желев said:

Имах разход на масло около 1,5 л. За 5000 км и реших да сменя уплътненията на клапаните. В сряда я оставих в сервиз сменяха ги на място без да свалят главата . Японски поръчахме уж за по хубави . От тогава минах 200 км вдигам щеката и изненада маслото под минимума, събра половин литър до мястото до където го бях докарал в сервиза.

Ами по рано трябваше да попиташ за майстори разбиращи от Хонда.Какво маасло  наливаш марка и вискозитет само не ми казвай че насипваш 10w40

До колкото знам гумичките се слагат от човек който го е павил и то на Хонда и проблема не се решава само с тях и колата  да спире да харчи

Обикновено повечето каращи Хонда 1 ген карат някъкви боклуци 10w40 дори и маркови и системно разказват играта на двигателя си.

Както беше писъл един колега установиш да харчи масло и започваш да слагаш евтини и некачествени масла с вискозитет 10w40 и то по 10хил км като това масло е станало на каша след 4 хил след 5 хил просто караш колата с нещо подобно на масло.

Четете темата за маслото това е само и единствано 5w30 може нещо изгодно и 5w40.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майстора го имам по важни са ми частите . Сегменти  , биелни лагери , гарнитура и пак нови гумички за клапани.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е малко магазини за части ли има във Варна, отделно като имаш майстор той не знае ли къде се продават части?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, CARPERA написа:

Ами по рано трябваше да попиташ за майстори разбиращи от Хонда.Какво маасло  наливаш марка и вискозитет само не ми казвай че насипваш 10w40

До колкото знам гумичките се слагат от човек който го е павил и то на Хонда и проблема не се решава само с тях и колата  да спире да харчи

Обикновено повечето каращи Хонда 1 ген карат някъкви боклуци 10w40 дори и маркови и системно разказват играта на двигателя си.

Както беше писъл един колега установиш да харчи масло и започваш да слагаш евтини и некачествени масла с вискозитет 10w40 и то по 10хил км като това масло е станало на каша след 4 хил след 5 хил просто караш колата с нещо подобно на масло.

Четете темата за маслото това е само и единствано 5w30 може нещо изгодно и 5w40.

5w40 на Кастрол ползвам. Колата я имам от почти година още като я взех си харчеше масло. Реших да сменям гумички защото припушваше само като я запаля . А сега пуши постоянно след смяната. Майстора е сменял не се учи на моята кола че да е от него. Най вероятно калпави части или се есчупил сегмент . 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Wyvern написа:

Е малко магазини за части ли има във Варна, отделно като имаш майстор той не знае ли къде се продават части?

Четях в една тема за сегменти само марка RIK  или оригинални тях не мога да намеря в Варна само в някакви сайтове. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
5 minutes ago, Виктор Желев said:

5w40 на Кастрол ползвам. Колата я имам от почти година още като я взех си харчеше масло. Реших да сменям гумички защото припушваше само като я запаля . А сега пуши постоянно след смяната. Майстора е сменял не се учи на моята кола че да е от него. Най вероятно калпави части или се есчупил сегмент . 

Кастрола най много има ментета и колко хил. км го караш Кастрола, на колко го сменяш ,какъв маслен филтър използваш

Ето ти едно масло покриващо изискванията на Хонда сам можеш да сметнеш колко ще ти доиде

 

https://www.ato24.de/en/petro-canada-supreme-synthetic-5w-30.html#product-selection-name

 

тази таблица преглеждал ли си я има всичко написано за масло и всички филтри

https://docs.google.com/spreadsheets/d/18IV4V8vpBlpLht78IJwiptLA0RPjpcSvzF97TGIp8cU/edit#gid=1668529716

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автопионер долу до гарата продаваха сегменти РИК, сега не знам дали ги имат още.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, CARPERA написа:

Кастрола най много има ментета и колко хил. км го караш Кастрола, на колко го сменяш ,какъв маслен филтър използваш

Ето ти едно масло покриващо изискванията на Хонда сам можеш да сметнеш колко ще ти доиде

 

https://www.ato24.de/en/petro-canada-supreme-synthetic-5w-30.html#product-selection-name

 

тази таблица преглеждал ли си я има всичко написано за масло и всички филтри

https://docs.google.com/spreadsheets/d/18IV4V8vpBlpLht78IJwiptLA0RPjpcSvzF97TGIp8cU/edit#gid=1668529716

На 8000 го сменям филтър не се сещам за марка от Елит Кар . Таблицата съм я гледал ама5w30 за двадесет годишна кола ми се струва прекалено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
7 minutes ago, Виктор Желев said:

На 8000 го сменям филтър не се сещам за марка от Елит Кар . Таблицата съм я гледал ама5w30 за двадесет годишна кола ми се струва прекалено.

Значи не си чел темата за маслата да наистина доста е дълга, 8000хил тоя Кастрол е станал на лютеница

Eто ти марка на фиртъра маслени  Mahle OC617  или аз използвам MANN 610/6 за да не е някъкав там той също е много важен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...