Jump to content
kiril9666

1.7 ctdi, притрисане при потегляне.

Recommended Posts

Здравейте, колата е 2005г. 1.7 ctdi. Поради странен звук като чукане/скърцане при натискане на съединителя се наложи неговата подмяна, сложи се Herth+Buss на Jaкoparts - комплект съединител. При отлепяне на съединителя имаше страшно притрисване след което тръгваше нормално. Смениха ми една от помпите, която е била доста омаслена /за другата казаха, че е ок/, тресенето осезаемо намаля, но все още го има, казаха ми, че единият тампон / този, който е до скоростната кутия/ е доста омекнал и е възможно от него да се получава това, кажете ми Вие какво смятате, дали ще е от тампона? Тресенето се появява,когато започне да отделя точно преди да потегли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей имам абсолютно същия проблем с абсолютно същата марка при тръгване тресе ужасно говорих с един майстор каза че е от съединителя
каза да карам така , недостатъка е само че няма полусъединител при потегляне подавай малко повече газ  карам така вече 30хил

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера направих една проверка, за която четох в интернет. На отворен капак, с дръпната ръчна, един гледа, а друг започва да отпуска съединителя докато започне да тресе. При мен двигателят направо си се опитва да изскочи, според мен е от тампона. Другото е, че и когато гася колата има силно притрисване. Другият месец ще го сменя и ще пиша. Силно се надявам да не е от съединителя!

 

Редактирано от kiril9666

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата с обикновен маховик ли е смисъм твърд,понеже не знам?Ако е с демпфер може да е от него,при гасене на двигателя чуват ли се шумове,притракване

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

караш така ако не те дразни или правиш съединител - маховика е разбалансиран: 

 

Редактирано от Jorko.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 23.08.2018 г. at 16:44, Jorko. написа:

караш така ако не те дразни или правиш съединител - маховика е разбалансиран: 

 

Колко струва смяната на комплект съединител , никъде не мога да намеря маховик за 1.7 цтди

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята, ако не подам повече газ при потегляне потреперва и така вече 95хил км. Относно педала на съединителя - винаги е бил твърд и така вече близо 7 години.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...